SOBOTA (17.12)

07:30
++ Marta (r. śmierci), Franciszek, Henryk (roraty)
13:30
katecheza przed chrztem (18.12.)
18:30
++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY (msza niedzielna)
21:00
Msza św. (w kaplicy) na rozpoczęcie nocnej adoracji Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej Regionu Kaszubskiego
21:00 – 05:00
Adoracja prowadzona (w kaplicy)

NIEDZIELA (18.12) - IV Niedziela Adwentu

09:00
+ Maria GUŹDZIOŁ (2. r. śmierci)
10:15
spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
11:00
++ Damian, Agnieszka, Antoni, Mirosław LANDOWSCY oraz Szczepan i Katarzyna CIESZYŃSCY (chrzest)
17:00
+ Hanna PIERZGALSKA (r. śmierci)

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

PONIEDZIAŁEK (19.12)

06:45
++ Eulalia, Edward, Waldemar WYSZOMIERSCY (od bratowej z rodziną)
18:30
+ Jan KURS (1.r. śmierci oraz r. urodzin)

WTOREK (20.12)

06:45
++ Jadwiga i Gerard SERKOWSCY, z rodziny, dusze czyśćcowe
15:30
próba scholi

ŚRODA (21.12)

06:45
++ Halina i Stanisław KULAS, Czesław i Irena SYLDATK oraz dusze czyśćcowe

CZWARTEK (22.12)

06:45
++ Jadwiga i Zygmunt oraz Jerzy i Józef FORMELA

PIĄTEK (23.12)

06:45
++ Jadwiga i Alfons UGOWSCY, dusze czyśćcowe (zakończenie rorat)
08:00
zbiórka ministrantów
10:00
budowanie żłóbka
14:00
próba scholi
19:00
przygotowanie do chrztu (25.12.)

SOBOTA (24.12)

10:00
zbiórka ministrantów
22:00
[PASTERKA] w int. rodziny ks. proboszcza
24:00
[PASTERKA] w int. parafian

NIEDZIELA (25.12) - Boże Narodzenie

09:00 ++ Monika, Zygmunt, Grażyna, Stanisław, Henryk MAKURAT
11:00
++ Gerard DUŁAK (13. r. śm. ) i rodzice z obojga stron (chrzest)
18:00
++ rodzice i dziadkowie z obojga stron, brat i bratanek

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (26.12) - II. święto Bożego Narodzenia / św. Szczepana

09:00
++ Jan KRUSZYŃSKI, Urszula, pokrewni z obu stron i dusze czyśćcowe
11:00
++ Adam STUDZIŃSKI (r. urodzin), pokrewni i dusze czyśćcowe
17:00
+ Hubert NEUBAUER

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA: nr 13 (wyjątkowo piątek 23.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA: nr 17 (wyjątkowo piątek 30.12.2022); nr 19 (07.01.2023); nr 21 (14.01.); nr 23 (21.01.); nr 27 (28.01.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

jest jeszcze kilkadziesiąt świec wigilijnych (duże 20 zł, małe 10 zł.) oraz w opłatki (dobrowolna ofiara) – ofiary zebrane będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia

od poniedziałku 21.11. chór kościoła jest czasowo wyłączony z użytku ze względu na prace nad organami piszczałkowymi, które potrwają prawdopodobnie do końca czerwca 2023 r.

dziś w parafii gościmy pana Adriana Pakułę z Fundacji Tota Tua, inicjatora Rekolekcji ODDANIE 33 i RODZINA 33. Z tej samej fundacji gościliśmy już panią Martę Przybyła, która dzieliła się z nami świadectwem w marcu br., gdy przygotowywaliśmy się do rozpoczęcia Wieczystej Adoracji.

roraty trwają do 23.12.: poniedziałek (6:45 i 18:30), wtorek, środa, czwartek, piątek (6:45). Od poniedziałku będziemy losować dziecko, które zabierze figurkę Pana Jezusa na jeden dzień do swojego domu, a w piątek dzieci, które przedstawią kompletne wyklejanki z rorat otrzymają słodkie upominki.

od niedzieli 10.12. jest podana proponowana trasa kolędowa na styczeń 2023. Wraz z wizytą duszpasterską sam Chrystus przychodzi do naszego domu, przynosząc radość i pokój. Niech Słowo Boże i wspólnie odmówiona modlitwa, będą szczególnym znakiem Jego obecności pośród nas. Wcześniej ustalone zaproszenia na kolędy przedpołudniowe będą zaznaczane w ogłoszeniach, tak aby pozostali mieszkańcy danej ulicy nie niepokoili się oczekując odwiedzin duszpasterskich. Od niedzieli Bożego Narodzenia (25.12.) w kościele będą dostępne karty kolędowe do wypełnienia, które będzie można oddać w trakcie wizyty duszpasterskiej lub wrzucić w kopercie w czasie kolekty, aż do końca stycznia.

wywóz śmieci z cmentarza jest zaplanowany na środę przyszłego tygodnia, zachęcam do tego, aby przejrzeć znicze na grobach bliskich – w pojemnikach jest jeszcze trochę miejsca – chodzi o to aby opróżnić pełne kontenery… Przy okazji proszę, aby do pojemnika na odpady biodegradowalne wyrzucać same kwiaty. Oddzielenie doniczki od zmarzniętej ziemi nie jest łatwe, ale jeśli zrobimy to sami, to zaoszczędzimy pracy innym.

niedziela (01.01.2023) to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – jest to także Światowy Dzień modlitw o Pokój

w piątek (06.01.2023) obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – z tej okazji chciałbym zaproponować ORSZAK TRZECH KRÓLI – jako okazję do zamanifestowania naszej wiary – chętne osoby, które chciałyby pomóc w organizacji proszę o kontakt (chodzi o wypiek i sprzedaż ciast przed południem, a popołudniu przemarsz ulicami Skorzewa)

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek (przez 30 minut po Mszy św. porannej i wieczornej) oraz wtorek, środa i czwartek (przez 30 minut po Mszy św. porannej); w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

 już od trzydziestu ośmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

w sobotę (24.12.) – dzień wigilijny – zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (jak w każdy piątek) i alkoholu, a tych którzy mogą proszę o podjęcie postu ilościowego i jakościowego (jak w Wielki Piątek) aż do wieczerzy wigilijnej, w intencji pokoju na świecie

w Oktawie Bożego Narodzenia odwiedzi nasze domy nasza parafialna Schola Dzieci Maryi – proszę o życzliwe przyjęcie młodych kolędników

przez cały okres Bożego Narodzenia (aż do 2.02.) ofiary złożone przy żłóbku Pana Jezusa będą przeznaczone na misje katolickie

zbiórka na szkolnictwo katolickie w diecezji i na KUL (26.12.)

w piątek (30.12.) będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – dzień patronalny naszej kaplicy Wieczystej Adoracji – tego dnia zbierzemy się na wspólnej adoracji z uwielbieniem od 20:00 do 21:30 (w kościele) – będzie to czas dziękczynienia za mijający rok, przebłagalny za grzechy tego roku i prośby o błogosławieństwo Boże na nowy rok 2023.

bardzo potrzeba nam ożywienia liturgii Mszy św. w niedziele i święta, szczególnie gdy brakuje ceremoniarzy i lektorów. Zatem zachęcam dorosłych z parafii do współtworzenia grafiku, który pozwoli nam zapisywać się z wyprzedzeniem (na podobnej zasadzie jak grafik adoracji) do proklamowania Słowa Bożego i śpiewania psalmu na Mszy świętej niedzielnej i świątecznej.