SOBOTA (26.11) - Parafialne rekolekcje adwentowe

09:00
w intencji Dzieła Wieczystej Adoracji Wynagradzającej w Skorzewie, w podz. i z prośbą
11:00 – 13:00
dzień rekolekcyjny dla kandydatów do bierzmowania
15:30
przygotowanie do chrztu
17:00
+ + Jerzy JAKUBEK (2.r. śmierci) oraz z rodziny JAKUBEK (msza niedzielna)
17:00
+ Irena ŻYŁOWSKA (15. r. śmierci) (msza niedzielna)

NIEDZIELA (27.11) - Parafialne rekolekcje / I. Niedziela adwentu

09:00 ++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY i dusze czyśćcowe
09:00
w 25. r. ślubu pp. Hanny i Krzysztofa, w podz. i z prośbą
11:00
++ Bogdan, Zofia, Stefan FELSKOWSCY, Anna i Antoni KRUSZYŃSCY (chrzest)
11:00
w int. ks. Proboszcza, z okazji urodzin (od Wsp. ŻR i Miłosierdzia)
17:00
++ Jarosław STANKOWSKI (w dniu urodzin), krewni, znajomi, i dusze czyśćcowe

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

PONIEDZIAŁEK (28.11)

06:45
++ z rodziny KULASZEWICZ, FELSKOWSKICH, KONKOL, PELOWSKICH
17:00
++ Anna i Jan oraz z rodz. JAKUBEK
18:00
spotkanie dla Wolontariatu

WTOREK (29.11)

06:45
+ Genowefa PAC
17:00
++ członkinie Róży św. Jadwigi

ŚRODA (30.11)

06:45
++ Walter JONACK i z rodziny
17:00
+ Józef GRAU (r. urodzin)
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (01.12) - I. Czwartek m-ca

06:45
+ Zbigniew STENKA
09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych – grupa I.
16:00 – 17:00
Godzina Święta
16:00 – 17:30
Spowiedź
17:00
++ Jerzy WANTOCH REKOWSKI (od pracowników PKP sekcja Kościerzyna) oraz żona Ewa
23:00 – 24:00
Godzina Święta

PIĄTEK (02.12) - I Piątek m-ca / Akcja TAK POMAGAM

06:45
++ Antoni i z rodziny
09:00 – 12:00
Wizyta sakramentalna u chorych – grupa II.
14:00 – 17:00
Spowiedź
17:00
++ Janina i Jan PIERZGALSCY, dziadkowie z obojga stron
po Mszy św.
Modlitwa z młodzieżą do bierzmowania w intencji powołań do kapłaństwa z naszej parafii i do WSD w Pelplinie – MOST MODLITEWNY – (po Mszy św. przejdziemy do kaplicy)

SOBOTA (03.12) - I Sobota m-ca / Akcja TAK POMAGAM

07:30
++ Weronika, Jan, Marian, z rodz. SZCZEPAŃSKICH (zadośćuczynienie: medytacja i różaniec – w kaplicy)
17:00
+ Krystyna PÓŁCZYŃSKA (w 4. r. śm.) (msza niedzielna)

NIEDZIELA (04.12) - I Niedziela m-ca / II Niedziela Adwentu

09:00
++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, Bronisława, Edmund oraz dusze czyśćcowe
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
++ z rodzin członkiń Róży św. Faustyny
17:00
++ Jerzy JAKUBEK (w 2. r. śmierci) oraz z rodz. JAKUBEK i JUŃSKICH

W int. parafian ks. Marek, Lublin

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. DŁUGA: nr 7 (03.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. DŁUGA: nr 9 (10.12.); nr 11 (17.12.); nr 13 (wyjątkowo piątek 23.12.); nr 17 (wyjątkowo piątek 30.12.2022); nr 19 (07.01.2023); nr 21 (14.01.); nr 23 (21.01.); nr 27 (28.01.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

dziękuję rodzicom, którzy zadbali o to, aby ich dzieci uczestniczyły w minioną niedzielę (20.11.) w Dniu Młodzieży w Szymbarku; dziękuję również młodzieży za zaangażowanie oraz za uczestnictwo w spotkaniu z Katolicką Szkołą Uwielbienia, która poprowadziła w minioną sobotę (26.11.) spotkanie dla młodzieży w ramach rekolekcji adwentowych.

dziękuję przedstawicielom Katolickiej Szkoły Uwielbienia i ks. Szymonowi Chamier-Ciemińskiemu za prowadzenie tegorocznych rekolekcji adwentowych

od I. niedzieli adwentu możemy wyposażyć się w świece wigilijne (duże 20 zł, małe 10 zł.) oraz w opłatki (dobrowolna ofiara)

od poniedziałku 21.11. chór kościoła jest czasowo wyłączony z użytku ze względu na prace nad organami piszczałkowymi, które potrwają prawdopodobnie do końca czerwca 2023 r.

W dniach 2 i 3 grudnia 2022 r. Caritas organizuje zbiórkę żywnośc

(XXI ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „TAK – POMAGAM”), której celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Zbiórka prowadzona może być w sklepach, które wyrażą na to zgodę. Nasz wolontariat może się w to przedsięwzięcie włączyć. Spotkanie przygotowujące do tego wydarzenia – poniedziałek 28.11. o 17:45 w sali koło kaplicy. Zapraszam wszystkich wolontariuszy i wszystkich chcących wziąć udział w tej akcji.

Poniżej znajduje się link do dokumentu przedstawiającego Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich: https://episkopat.pl/rada-stala-kep-jan-pawel-ii-podjal-zdecydowana-walke-z-przypadkami-wykorzystywania-seksualnego-dzieci-i-maloletnich/

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek, środę i czwartek (30 minut po Mszy św. porannej i wieczornej); w sytuacjach nagłych lub w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889-238-654.

 już od trzydziestu pięciu tygodni (8 miesięcy) trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

w pierwszy piątek grudnia (02.12.) WSD w Pelplinie, w ramach inicjatywy MOST MODLITEWNY, będzie modlić się za naszą parafię, także w intencji powołań do służby Bożej z naszej parafii; proszę, abyśmy tego dnia w czasie adoracji obmadlali również Nasze Pelplińskie Seminarium Duchowne; a naszą młodzież do bierzmowania zapraszam po wieczornej Mszy św. na 30 minut adoracji w w kaplicy, w intencji WSD.

roraty w tym roku będą odbywać się od 28.11. do 23.12.: poniedziałek-piątek (6:45 i 17:00), sobota (7:30), niedziela (nie ma rorat). W ostatnim tygodniu (od 15.12.) wieczorne Msze będą przesunięte z powodu spowiedzi w dekanacie.

w przyszłą niedzielę (04.12.) kolekta będzie przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej, a zbiórka do puszek na zakończenie Mszy św. będzie przeznaczona na pomoc materialną dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie

W związku z przypadającą 90. rocznicą Wielkiego Głodu na Ukrainie, w niedzielę, 27 listopada br. Kościół w Polsce modli się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni. Do modlitwy powszechnej należy dodać odpowiednie wezwanie modlitewne, np.

„Ty, który nie zapominasz o cierpiących i opuszczonych, spraw, aby w Ukrainie i wszystkich miejscach ogarniętych wojną nastał pokój i wzeszło światło tam, gdzie panuje ciemność i lęk. Ciebie prosimy…”

„Ty, który jesteś Życiem Wiecznym, daj radość nieba wszystkim ofiarom prześladowań i zbrodni, w tym Ukraińcom i Polakom, zmarłym w wyniku Wielkiego Głodu na Ukrainie. Ciebie prosimy…”

– Duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej zaprasza na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się w bazylice katedralnej w Pelplinie w niedzielę, 11 grudnia br.  o godzinie 14.30. W programie przewidziana jest konferencja oraz Liturgia Godzin (nieszpory), po których odbędzie się spotkanie opłatkowe z udziałem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego połączone z przedłużeniem posługi szafarzom.