SOBOTA (22.10)

17:00
w 55. r. ślubu p. Teresy i Jana, w podz. i z prośbą
17:30
Różaniec
18:00
w r. ślubu pp. Karoliny i Krzysztofa, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (23.10)

09:00
++ Jan KRUSZYŃSKI, rodzice z obu stron, dusze czyśćcowe
10:15
różaniec (kościół)
10:15
spotkanie wolontariatu młodzieżowego (salka)
11:00
w 33. r. ślubu pp. Hanny i Piotra, w podz. i z prośbą
18:00
w int. dzieci i młodzieży ze Skorzewa (od Róży MB Fatimskiej)

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

PONIEDZIAŁEK (24.10)

10:15
Różaniec za + Antoniego Kruszyńskiego
11:00
pogrzeb + Antoniego Kruszyńskiego
16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
wg int. ks. proboszcza
17:30
Różaniec
18:00
++ Ryszard SZWAJA oraz rodzice z obojga stron
18:00
+ Mariusz WEJER (od kolegów i koleżanek ze szkoły w Skorzewie) – ks. Tomasz – Ostrowite

WTOREK (25.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ Zofia, Władysław, Eugeniusz GALEWSCY i Józef WĘSIERSKI
17:30
Różaniec
18:00
++ Rodzice Stefania i Edmund, rodzeństwo, dusze czyśćcowe

ŚRODA (26.10) - WIZYTACJA BISKUPA DIECEZJALNEGO

07:00
w 3. rocznicę ślubu pp. Justyny i Pawła, w podz. i z prośbą
17:00 – 19:00
Spowiedź (2 kapłanów – kościół)
17:00
Spotkanie kandydatów do bierzmowania z Księdzem Biskupem (sala obok kaplicy)
17:30
Różaniec (kościół)
18:00
w int. parafian
18:00
w podz. i z prośbą dla pp. Izabeli i Leszka (26. r. ślubu), w urodziny Damiana

CZWARTEK (27.10)

16:00 – 16:45
Dyżur spowiedzi (kaplica)
16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ Bernadeta i Bronisław ETMAŃSCY
17:30
Różaniec
18:00
+ Maria BIGUS (3. r. śmierci)

PIĄTEK (28.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ z rodziny TROKA
17:30
Różaniec
18:00
w 15. r. ślubu pp. Krystyny i Józefa, w podz. i z prośbą
18:00 – 19:15
GPS – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania (sala wiejska)
20:00 – 21:30
Adoracja z uwielbieniem (w kościele)

SOBOTA (29.10)

09:00 – 15:45
GPS – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania
16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ dziadkowie z obojga stron… oraz o Boże błog dla rodziny
17:30
Różaniec
18:00
w r. ślubu, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (30.10)

09:00 ++ Jerzy i Roman MERING oraz krewni z rodziny
10:15
Różaniec
11:00
+ Zbigniew DUŁAK
18:00
++ Marianna, Józefa, z rodz. FORMELA oraz Jadwiga

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Na wzgórzu nr 5 (29.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Na wzgórzu ; nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

różaniec w październiku: dni powszednie 17:30, niedziele 10:15; dla dzieci, w tym tygodniu przed Mszą o 17:00 NIE BĘDZIE różańca dla dzieci o 16:45.

młodzieży do bierzmowania przypominam o kolejnych spotkaniach w październiku:

26.10. (środa) kandydaci do bierzmowania otrzymają na Mszy o 18:00 INDEKSY; tego dnia o 17:15 będzie spotkanie młodzieży z Księdzem Biskupem Diecezjalnym (proszę, aby młodzież była w salce obok kaplicy już o 17:00), tam dostaną zgody na uczestnictwo w rekolekcjach weekendowych, do podpisania przez rodziców);

28/29.10 (piątek/sobota) obowiązkowe rekolekcje GPS dla kandydatów do bierzmowania (opłata to 15 zł. Od osoby – rekolekcje odbędą się w sali wiejskiej w Skorzewie; piątek [od 18:00 do 19:15]; sobota [od 9:00 do 15:45]);

końcówka miesiąca sprzątanie grobów rodzinnych (termin do ustalenia z rodzicami/opiekunami) – zadanie dla kandydatów do bierzmowania.

w niedzielę (23.10.) o 10:15 spotkanie w salce dla młodzieży chcącej zapisać się do wolontariatu szkolno-parafialnego; chętnym zostaną rozdane deklaracje uczestnictwa, do podpisania przez rodziców – zapraszam kandydatów do bierzmowania i starszą młodzież

od niedzieli (25.09.2022), aż do 06.08.2023, we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej są odczytywane, przed każdą mszą niedzielną, katechezy eucharystyczne. Także i w naszej świątyni, na 10 minut przed każdą Mszą św. w sobotę wieczorem i w niedzielę cały dzień, jest odczytywany teks pobożnego pouczenia mający na celu przybliżenie lub utrwalenie wiedzy nt. Eucharystii i jej związku z naszym życiem codziennym. Ze względu na to, że w tym czasie odbywa się spowiedź, proszę o pomoc lektorów, którzy w sposób regularny (zawsze na swojej Mszy św.) lub w sposób okazjonalny będą wiernym podawać naukę Kościoła nt. znaczenia poszczególnych części Mszy św.

w niedzielę (23.10.) kolekta jest przeznaczona na Misje Święte

w środę (26.10.) kolekta na Mszy św. o 18:00 (pod przewodnictwem Księdza Biskupa) przeznaczona jest na sprawy parafialnego

w niedzielę (30.10.) kolekta będzie przeznaczona na Kurię Diecezjalną, na sprawy remontowo-budowlane w diecezji

W dniach 5-6 listopada odbędzie się XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Z naszego regionu wyruszają dwa specjalne pociągi relacji Gdynia Gł. – Częstochowa Stradom – Gdynia Gł. (przez Bydgoszcz Gł.) oraz Słupsk – Częstochowa Stradom – Słupsk. Informacje o czasie odjazdów tych pociągów można uzyskać na stacjach kolejowych. Cena biletu na przejazd tam i z powrotem 70.00 zł.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne (poniedziałek, wtorek, czwartek od 19:00 do 19:30); w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt pod numerem 889.238.654. Dyżur spowiedzi w środę (zamiast 20:00 -21:00): 2 kapłanów (17:00 – 19:00), w ramach przygotowania parafii do uroczystości Wszystkich Świętych.

już od trzydziestu tygodni (siedem miesięcy) trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

w niedzielę (23.10.) na Mszy św. o 9:00 trzech kandydatów do służby ołtarza stanie się ministrantami

do nabycia są: najnowszy nr czasopism: Pielgrzym, a także kalendarze ścienne na rok 2023

przez cały październik przed obrazem św. Faustyny stoi skrzynia na przez cały październik przed obrazem św. Faustyny stoi skrzynia na roczne wypominki za zmarłych; ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z aranżacją głównej alei na cmentarzu; ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z aranżacją głównej alei na cmentarzu

trwają próby do trzeciego spektaklu PGT ze Skorzewa, tym razem przedstawienie traktuje o życiu małżeńskim; widowisko pt. Oblubieniec (na podstawie dramatu Karola WOJTYŁY, Przed sklepem jubilera) zostało napisane przez naszą parafiankę; już od tej niedzieli (09.10.) są rozprowadzane bilety w formie cegiełek na wsparcie inicjatyw dziecięcych i młodzieżowych w naszej parafii; przedstawienie odbędzie się w poniedziałek 7.listopada w Kinie Remus w Kościerzynie. Premiera będzie miała miejsce o godz. 19:00 (ostatnie bilety na ten spektakl); jeśli rozpoczynamy rozprowadzać wejściówki na próbę generalną o 17:00.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży zaprasza ludzi młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się na przełomie -7/08.2023 w Lizbonie oraz do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize, które na przełomie 12.22/01.23 odbędzie się w Rostocku. Szczegółowe informacje na temat wyjazdów z diecezji pelplińskiej na stronie internetowej www.priest.pl

Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska organizuje Kurs Animatorów Laudato si’. Jest to bezpłatny cykl webinariów na temat nauczania Kościoła dotyczącego ekologii integralnej i troski o stworzenie. Kurs jest skierowany zarówno do świeckich, jak i duchownych.

[tribe_events]