SOBOTA (15.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
15:00
w podz. i z prośbą dla Moniki i Krzysztofa (z okazji 12. r. ślubu)
17:30
Różaniec
18:00
+ Gerard DUŁAK i rodzice z obojga stron

NIEDZIELA (16.10) - III Niedziela m-ca / Dzień Papieski

09:00 ++ Stanisław MAKURAT i rodzice z obojga stron
10:15
Różaniec
11:00
w pewnej intencji
18:00
++ Salomea i Zygfryd ZDROJEWSCY, rodzice i rodzeństwo z obojga stron

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (17.10)

17:00
w podz. i z prośbą o błog. Boże w rodzinie, w 24. r. ślubu
17:30
Różaniec
18:00
w podz. i z prośba dla pp. Haliny i Walentego, w 30. r. ślubu

WTOREK (18.10)

17:00
++ z rodziny TROKA
17:30
Różaniec
18:00
w podz. i z prośbą

ŚRODA (19.10)

17:00
+ Marcin REPIŃSKI
17:30
Różaniec
18:00
z okazji rocznicy ślubu, w podz. i z prośbą

CZWARTEK (20.10)

17:00
++ Jadwiga i Zygmunt, Jerzy i Józef FORMELA
17:30
Różaniec
18:00
++ rodzice Jan i Regina TUSK

PIĄTEK (21.10)

17:00
w 55. r. ślubu pp. Antoniny i Henryka, w podz. i z prośbą
17:30
Różaniec
18:00
w 18. urodziny Mikołaja, w podz. i z prośbą

SOBOTA (22.10)

17:00
w 55. r. ślubu p. Teresy i Jana, w podz. i z prośbą
17:30
Różaniec
18:00
w r. ślubu pp. Karoliny i Krzysztofa, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (23.10)

09:00
++ Jan KRUSZYŃSKI, rodzice z obu stron, dusze czyśćcowe
10:15
różaniec (kościół)
10:15
spotkanie wolontariatu młodzieżowego (salka)
11:00
w 33. r. ślubu pp. Hanny i Piotra, w podz. i z prośbą
18:00
w int. dzieci i młodzieży ze Skorzewa (od Róży MB Fatimskiej)

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Na wzgórzu nr 4 (22.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Na wzgórzu nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

różaniec w październiku: dni powszednie 17:30, niedziele 10:15; dla dzieci, w tym tygodniu przed Mszą o 17:00 NIE BĘDZIE różańca dla dzieci o 16:45.

młodzieży do bierzmowania przypominam o kolejnych spotkaniach w październiku: 26.10. (środa) kandydaci do bierzmowania otrzymają na Mszy o 18:00 INDEKSY; tego dnia o 17:15 będzie spotkanie młodzieży z Księdzem Biskupem Diecezjalnym (proszę, aby młodzież była w salce obok kaplicy już o 17:00), tam dostaną zgody do podpisania przez rodziców na uczestnictwo w rekolekcjach weekendow’ych); – 28/29.10 (piątek/sobota) obowiązkowe rekolekcje GPS dla kandydatów do bierzmowania (opłata to 15 zł. Od osoby – rekolekcje odbędą się w sali wiejskiej w Skorzewie; plan podam w przyszłą niedzielę); – końcówka miesiąca sprzątanie grobów rodzinnych (termin do ustalenia z rodzicami/opiekunami) – zadanie dla kandydatów do bierzmowania.

w niedzielę (23.10.) o 10:15 spotkanie w salce dla młodzieży chcącej zapisać się do wolontariatu szkolno-parafialnego; chętnym zostaną rozdane deklaracje uczestnictwa, do podpisania przez rodziców

od niedzieli (25.09.2022), aż do 06.08.2023, we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej są odczytywane, przed każdą mszą niedzielną, katechezy eucharystyczne. Także i w naszej świątyni, na 10 minut przed każdą Mszą św. w sobotę wieczorem i w niedzielę cały dzień, jest odczytywany teks pobożnego pouczenia mający na celu przybliżenie lub utrwalenie wiedzy nt. Eucharystii i jej związku z naszym życiem codziennym. Ze względu na to, że w tym czasie odbywa się spowiedź, proszę o pomoc lektorów, którzy w sposób regularny (zawsze na swojej Mszy św.) lub w sposób okazjonalny będą wiernym podawać naukę Kościoła nt. znaczenia poszczególnych części Mszy św.

w sobotę, 15 października, obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego, w którym wspomina się wszystkie dzieci zmarłe w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności. Duszpasterstwo rodzin prosi o odmówienie w tym dniu różańca świętego w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin.

w niedzielę (16.10.) przeżywamy kolejny Dzień Papieski; w związku z tym, w całym kraju jest przeprowadzona po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na cele Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia

we wtorek (18.10.) przypada święto św. Łukasza, dzień modlitw za służbę zdrowia; w sobotę (22.10.) przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, a od przyszłej niedzieli (23.10.) będzie trwał Tydzień Misyjny (aż do 29.10.) – z tej okazji kolekta z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Misje Święte

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w razie wezwania do chorego – proszę o kontakt z o. Dacjanem OFM (tel.: 791-007-909)

już od dwudziestu dziewięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

przez cały październik przed obrazem św. Faustyny będzie stała skrzynia na roczne wypominki za zmarłych; ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z aranżacją głównej alei na cmentarzu

do nabycia są: najnowszy nr czasopism: Pielgrzym, a także kalendarze ścienne na rok 2023

trwają próby do trzeciego spektaklu PGT ze Skorzewa, tym razem przedstawienie traktuje o życiu małżeńskim; widowisko pt. Oblubieniec (na podstawie dramatu Karola WOJTYŁY, Przed sklepem jubilera) zostało napisane przez naszą parafiankę; już od tej niedzieli (09.10.) są rozprowadzane bilety w formie cegiełek na wsparcie inicjatyw dziecięcych i młodzieżowych w naszej parafii; przedstawienie odbędzie się w poniedziałek 7.listopada w Kinie Remus w Kościerzynie. Premiera będzie miała miejsce o godz. 19:00; jeśli chętnych będzie więcej to będziemy rozprowadzać też wejściówki na próbę generalną o 17:00.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży zaprasza ludzi młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Lizbonie oraz do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize, które na przełomie grudnia i stycznia odbędzie się w Rostocku. Szczegółowe informacje na temat wyjazdów z diecezji pelplińskiej na ww. wydarzenia pojawią się w poniedziałek, 17 października br. na stronie internetowej www.priest.pl

[tribe_events]