SOBOTA (08.10)

16:00
w 50. r. ślubu pp. Ireny i Józefa, w podz. i z prośbą
17:30
Różaniec
18:00
+ Edmund RAMCZYK

NIEDZIELA (09.10) - II. niedziela miesiąca

09:00
++ Jan ROMPCA, z rodz. GALEWSKICH i ROMPCA
10:15
różaniec (kościół)
10:15
spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych (salka)
11:00
w int. członkiń Róży Św. Faustyny, w podz. i z prośbą
18:00
w pewnej intencji

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

PONIEDZIAŁEK (10.10)

10:15
Różaniec za + Ewę CYGERT
11:00
Msza pogrzebowa w int. + Ewy Agnieszki CYGERT
16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
+Jerzy FORMELA (w 10. r. śmierci)
17:30
Różaniec
18:00
++ rodzice Stefania i Edmund JAKUBEK i z rodziny

WTOREK (11.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
w podz. i z prośbą dla rodziny
17:30
Różaniec
18:00
+ Maciej ZWARA (w r. śmierci)

ŚRODA (12.10) - II środa m-ca

07:00
o sakramentalność małżeństw
17:30
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych; nabożeństwo do św. Józefa
18:00
++ rodzice i z rodziny
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (13.10) - II. Czwartek m-ca

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
16:45
Różaniec dla dzieci (kościół)
17:00
++ Edmund LEHMANN (w r. śmierci) i Stefania LEHMANN oraz rodzice z obojga stron
18:00
++ Halina i Stanisław KULAS, z rodziny i dusze czyśćcowe
19:00
spotkanie dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św
20:30
Różaniec w ramach Nabożeństwa fatimskiego

PIĄTEK (14.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ z rodziny KULAS
17:30
Różaniec
18:00
++ Jadwiga i Gerard SERKOWSCY oraz z rodz. GLEINERT i SERKOWSKICH

SOBOTA (15.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
15:00
w podz. i z prośbą dla Moniki i Krzysztofa (z okazji 12. r. ślubu)
17:30
Różaniec
18:00
+ Gerard DUŁAK i rodzice z obojga stron

NIEDZIELA (16.10) - III Niedziela m-ca / Dzień Papieski

09:00 ++ Stanisław MAKURAT i rodzice z obojga stron
10:15
Różaniec
11:00
w pewnej intencji
18:00
++ Salomea i Zygfryd ZDROJEWSCY, rodzice i rodzeństwo z obojga stron

W int. parafian ks. Marek, Lublin

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Na wzgórzu nr 3 (15.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Na wzgórzu nr 4 (22.10.); nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

od 01.10. woda na cmentarzu jest zakręcona na okres zimowy

przypominamy o indywidualnym ubezpieczaniu nagrobków na cmentarzu

w minionym tygodniu zostały wywiezione śmieci cmentarne; jednorazowa taka czynność kosztuje ok. 1600 zł; im bardziej uda nam się dochować wierności postanowieniom umowy parafialnej (patrz regulamin cmentarza), tym mniej będziemy wydawać na wywóz śmieci z cmentarza; zaoszczędzone środki będzie można przeznaczyć na dalsze prace związane z naszą nekropolią, a w perspektywie jest założenie oświetlenia cmentarza (z czujnikami ruchu) oraz prace nad monitoringiem; warto się nad tym zastanowić…

różaniec w październiku: dni powszednie 17:30, niedziele 10:15; dla dzieci, w tygodniu przed Mszą o 17:00.

sprawy dotyczące par przygotowujących się do sakramentu małżeństwa i dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: patrz ogłoszenia z niedzieli 25.09.2022

młodzieży do bierzmowania przypominam o kolejnych spotkaniach w październiku: 26.10. (środa) kandydaci do bierzmowania otrzymają na Mszy o 18:00 INDEKSY; tego dnia o 17:15 będzie spotkanie młodzieży z Księdzem Biskupem Diecezjalnym (proszę, aby młodzież była w salce obok kaplicy już o 17:00); – 28/29.10 (piątek/sobota) obowiązkowe rekolekcje GPS dla kandydatów do bierzmowania (opłata to 15 zł. Od osoby – rekolekcje odbędą się w sali wiejskiej w Skorzewie; plan podam w przyszłą niedzielę); – końcówka miesiąca sprzątanie grobów rodzinnych (termin do ustalenia z rodzicami/opiekunami) – zadanie dla kandydatów do bierzmowania.

od niedzieli (25.09.2022), aż do 06.08.2023, we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej są odczytywane, przed każdą mszą niedzielną, katechezy eucharystyczne. Także i w naszej świątyni, na 10 minut przed każdą Mszą św. w sobotę wieczorem i w niedzielę cały dzień, jest odczytywany teks pobożnego pouczenia mający na celu przybliżenie lub utrwalenie wiedzy nt. Eucharystii i jej związku z naszym życiem codziennym. Ze względu na to, że w tym czasie odbywa się spowiedź, proszę o pomoc lektorów, którzy w sposób regularny (zawsze na swojej Mszy św.) lub w sposób okazjonalny będą wiernym podawać naukę Kościoła nt. znaczenia poszczególnych części Mszy św.

do nabycia są: najnowszy nr czasopism: Pielgrzym i Różaniec, a także kalendarze ścienne na rok 2023.

za tydzień będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski (16.10.), w związku z tym będzie przeprowadzona po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na cele Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych zawiadamia, że rozpoczynają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Rozgrywki dekanalne odbędą się w sobotę 05.11.2022 na Hali w Skorzewie. Mistrzostwa rozgrywane są w trzech kategoriach drużyn, które składają się z 5 zawodników (w tym bramkarz): kategoria I – ministrant (roczniki 2011-2015) / kategoria II – lektor młodszy (roczniki 2007 – 2010) / kategoria III – lektor starszy (roczniki 2002 – 2006).

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: poniedziałek, wtorek, środa i piątek (19:00 – 19:30); wezwanie do chorego – proszę o kontakt (tel.: 889-238-654); w dniach od 15 do 23 października biuro parafialne będzie NIECZYNNE.

już od dwudziestu ośmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

dziękuję wszystkim, którzy w miniony piątek (07.10.) odwiedzili naszą kaplicę św. Rodziny, aby tam wypraszać łaskę nowych, licznych, świętych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego z naszej diecezji i dla naszej diecezji – serdecznie dziękuję również młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za wspólną adorację w tej intencji

w niedzielę (23.10.) o 10:15 spotkanie w salce dla młodzieży chcącej zapisać się do wolontariatu szkolno-parafialnego

przez cały październik przed obrazem św. Faustyny będzie stała skrzynia na roczne wypominki za zmarłych; ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z aranżacją głównej alei na cmentarzu

dziś (08/09.10.) kolekta na cele inwestycyjne w parafii (spłata należności za rośliny na cmentarzu); w niedzielę (09.10.) kazanie z serii praktycznych (tym razem o życiu duchowym osób żyjących w związku niesakramentalnym) – kazania praktyczne wygłosi ks. dr Ryszard Różycki, proboszcz parafii św. Kazimierza w Kartuzach

trwają próby do trzeciego spektaklu PGT ze Skorzewa, tym razem przedstawienie traktuje o życiu małżeńskim; widowisko pt. Oblubieniec (na podstawie K. Wojtyła, Przed sklepem jubilera) zostało napisane przez naszą parafiankę; już od tej niedzieli (09.10.) są rozprowadzane bilety w formie cegiełek na wsparcie inicjatyw dziecięcych i młodzieżowych w naszej parafii; przedstawienie odbędzie się w poniedziałek 7.listopada w Kinie Remus w Kościerzynie. Premiera będzie miała miejsce o godz. 19:00; jeśli chętnych będzie więcej to będziemy rozprowadzać też wejściówki na próbę generalną o 17:00.

dziś (08/09.10.) w kościołach w Polsce ma miejsce doroczne liczenie praktyki religijnej w parafiach

[tribe_events]