SOBOTA (01.10) - I Sobota m-ca

07:00
++ Zygmunt, Wanda, Walter, Ryszard, Zdzisław (zadośćuczynienie: medytacja i różaniec)
11:00
Odpust w Szymbarku
15:00
w int. OSP Skorzewo
17:30
Różaniec
18:00
w 20. r. ślubu pp. Marzeny i Roberta, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (02.10) - I Niedziela m-ca

09:00 ++ Monika, Zygmunt, Grażyna, Stanisław, Henryk MAKURAT
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
++ członkowie Róży MBNP
18:00
+ Brunon PODJASKI (3. r. śmierci)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (03.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ Marianna i Józef LEWNA, rodzice chrzestni z obu stron i dusze czyśćcowe
17:30
Różaniec
18:00
+ Mirosław PIERZGALSKI (z racji urodzin)

WTOREK (04.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
w dniu 25 r. ślubu pp. Celiny i Zenona, w podz. i z prośbą
17:30
Różaniec
18:00
+ Mariola KRUSZYŃSKA (z racji urodzin) oraz ++ z rodziny
19:00
przygotowanie do ślubu

ŚRODA (05.10) - I. środa m-ca

17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych; nabożeństwo do św. Józefa
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (06.10) - I. Czwartek m-ca

09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych-grupa 1
16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
17:00 – 18:00
Godzina Święta (prowadzona)
17:30
Różaniec
18:00
w podz. i z prośbą dla Ks. Proboszcza (int. od Margaretki)
23:00 – 24:00
Godzina Święta (w ciszy)

PIĄTEK (07.10) - I Piątek m-ca

09:00 – 12:00
Wizyta sakramentalna u chorych-grupa 2
15:00 – 16:45
Spowiedź
16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
w 22. r. ślubu p. Marzeny i Rafała, w podz. i z prośbą
17:30
Różaniec
18:00
o Boże błog. dla członkiń Róży Matki Bożej Różańcowej i ich rodzin
18:30 – 19:30
Spotkanie dla młodzieży do bierzmowania (salka)
18:30 – 19:30 adoracja w intencji powołań (kaplica)

SOBOTA (08.10)

16:00
w 50. r. ślubu pp. Ireny i Józefa, w podz. i z prośbą
17:30
Różaniec
18:00
+ Edmund RAMCZYK

NIEDZIELA (09.10) - II. niedziela miesiąca

09:00
++ Jan ROMPCA, z rodz. GALEWSKICH i ROMPCA
10:15
różaniec (kościół)
10:15
spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych (salka)
11:00
w int. członkiń Róży Św. Faustyny, w podz. i z prośbą
18:00
w pewnej intencji

W int. parafian ks. Rafał, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Na wzgórzu nr 2 (08.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Na wzgórzu nr 3 (15.10.); nr 4 (22.10.); nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

serdeczne Bóg zapłać rodzinie, która w minionym tygodniu ofiarowała drewno opałowe do Domu Parafialnego

Bóg zapłać wszystkim, którzy w mijającym tygodniu wykonali prace przy Domu Parafialnym i na cmentarzu

od 01.10. woda na cmentarzu jest zakręcona na okres zimowy

przypominamy o indywidualnym ubezpieczaniu nagrobków na cmentarzu

w najbliższym tygodniu zostaną wywiezione śmieci cmentarne; przypominam o umowie parafialnej zapisanej w regulaminie

różaniec w październiku: dni powszednie 17:30, niedziele 10:15; dla dzieci, w tygodniu przed Mszą o 17:00.

wizyta sakramentalna u chorych w październiku będzie miała miejsce w grupa 1: czwartek (06.10) i grupa 2: piątek (07.10.) przed południem.

młodzieży do bierzmowania zapraszam tego dnia piątek (07.10.), do spowiedzi, na Mszę o 18:00 (w kościele) i na adorację prowadzoną po Mszy św. (w kaplicy); proszę, aby tego dnia kandydaci do bierzmowania przynieśli podpisane deklaracje uczestnictwa programie 2-letnim; ponadto: – 26.10. (środa) kandydaci do bierzmowania otrzymają na Mszy o 18:00 INDEKSY; tego dnia o 17:30 będzie spotkanie młodzieży z Księdzem Biskupem Diecezjalnym; – 28/29.10 (piątek/sobota) obowiązkowe rekolekcje GPS dla kandydatów do bierzmowania; – końcówka miesiąca sprzątanie grobów rodzinnych (termin do ustalenia z rodzicami/opiekunami) – zadanie dla kandydatów do bierzmowania.

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca informuje, że w sobotę 8 października br. w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów (w łączności z krajową pielgrzymką Margaretek do Krakowa – Łagiewnik). Do udziału zaproszone są Margaretki – osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.

przez cały październik przed obrazem św. Faustyny będzie stała skrzynia na roczne wypominki za zmarłych; ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z aranżacją głównej alei na cmentarzu

w przyszłą niedzielę (09.10.) kolekta na cele inwestycyjne w parafii (spłata należności za rośliny na cmentarzu); tego dnia kazanie z serii praktycznych (tym razem o życiu duchowym osób żyjących w związku niesakramentalnym)

do nabycia są: najnowszy nr czasopism: Pielgrzym i Różaniec, a także kalendarze ścienne na rok 2023

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: poniedziałek, środa i czwartek (19:00 – 19:30); wezwanie do chorego – proszę o kontakt (tel.: 889-238-654); zapraszam do biura parafialnego w sprawie rezerwacji Mszy św. na rok 2023.

już od dwudziestu siedmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

sprawy dotyczące par przygotowujących się do sakramentu małżeństwa i dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: patrz ogłoszenia z niedzieli 25.09.2022

diecezjalna adoracja w intencji powołań, swoją stację w Skorzewie będzie miała w najbliższy piątek (07.10.) – serdecznie zapraszam, aby wszystkie osoby adorujące Najświętszy Sakrament tego dnia pamiętały o tej intencji

w niedzielę (23.10.) o 10:15 spotkanie w salce dla młodzieży chcącej zapisać się do wolontariatu szkolno-parafialnego

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych zawiadamia, że rozpoczynają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Rozgrywki dekanalne odbędą się w sobotę 05.11.2022 na Hali w Skorzewie. Mistrzostwa rozgrywane są w trzech kategoriach drużyn, które składają się z 5 zawodników (w tym bramkarz): kategoria I – ministrant (roczniki 2011-2015) / kategoria II – lektor młodszy (roczniki 2007 – 2010) / kategoria III – lektor starszy (roczniki 2002 – 2006).

od niedzieli (25.09.2022), aż do 06.08.2023, we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej są odczytywane, przed każdą mszą niedzielną, katechezy eucharystyczne. Także i w naszej świątyni, na 10 minut przed każdą Mszą św. w sobotę wieczorem i w niedzielę cały dzień, jest odczytywany teks pobożnego pouczenia mający na celu przybliżenie lub utrwalenie wiedzy nt. Eucharystii i jej związku z naszym życiem codziennym. Ze względu na to, że w tym czasie odbywa się spowiedź, proszę o pomoc lektorów, którzy w sposób regularny (zawsze na swojej Mszy św.) lub w sposób okazjonalny będą wiernym podawać naukę Kościoła nt. znaczenia poszczególnych części Mszy św.

trwają próby do trzeciego spektaklu PGT ze Skorzewa, tym razem przedstawienie traktuje o życiu rodzinnym; widowisko pt. Oblubieniec (na podstawie K. Wojtyła, Przed sklepem jubilera) zostało napisane przez naszą parafiankę; już od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane bilety w formie cegiełek na wsparcie inicjatyw dziecięcych i młodzieżowych w parafii; przedstawienie odbędzie się w poniedziałek 7.listopada w godzinach wieczornych w Kinie Remus w Kościerzynie.

[tribe_events]