SOBOTA (24.09)

17:00
++ Irena i Tadeusz ŻYŁOWSCY
  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:30
++ Zofia i Zygmunt WOLF, rodzice z obu stron oraz Henryk CHRAPKOWSKI

NIEDZIELA (25.09)

09:00
++ Antoni DUŁAK (r. śmierci), Gerard DUŁAK
11:00
z okazji r. ślubu, w podz. i z prośbą dla rodziny
18:00
o życie wieczne dla + Rafała i o Boże błog. dla rodziny

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (26.09)

Modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia
18:00
+ Jan MURGLIN (1. r. śmierci)

WTOREK (27.09)

12:00
w int. Seniorów
18:00
++ Bronisława i Edmund ZDROJEWSCY

ŚRODA (28.09)

18:00
++ Bronisław i Bogusława FORMELA
18:00
+ Mariusz WEJER (od koleżanek i kolegów ze szkoły w Skorzewie) – ks. Tomasz, Ostrowite
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (29.09)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
++ Jacek i Stefan LEWNA

PIĄTEK (30.09)

18:00
w 18. urodziny Kingi, w podz. i z prośbą
20:00 – 21:30
Adoracja z uwielbieniem (w kościele)

SOBOTA (01.10) - I Sobota m-ca

07:00
++ Zygmunt, Wanda, Walter, Ryszard, Zdzisław (zadośćuczynienie: medytacja i różaniec)
11:00
Odpust w Szymbarku
15:00
w int. OSP Skorzewo
17:30
Różaniec
18:00
w 20. r. ślubu pp. Marzeny i Roberta, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (02.10) - I Niedziela m-ca

09:00 ++ Monika, Zygmunt, Grażyna, Stanisław, Henryk MAKURAT
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
++ członkowie Róży MBNP
18:00
+ Brunon PODJASKI (3. r. śmierci)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Na wzgórzu nr 1 (01.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Na wzgórzu nr 2 (08.10.); nr 3 (15.10.); nr 4 (22.10.); nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

serdeczne Bóg zapłać rodzinie, która w minionym tygodniu ofiarowała drewno opałowe do Domu Parafialnego

przypominamy o indywidualnym ubezpieczaniu nagrobków na cmentarzu

różaniec w październiku: dni powszednie 17:30, niedziele 10:15; dla dzieci, w tygodniu przed Mszą o 17:00.

wizyta sakramentalna u chorych w październiku będzie miała miejsce w grupa 1: czwartek (06.10) i grupa 2: piątek (07.10.) przed południem.

Gmina informuje, że Dzień Seniora będzie zorganizowany w najbliższy wtorek (27.09.) o 13:00 w Sali wiejskiej w Skorzewie. Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców Gminy w wieku 60+. Tego dnia o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Seniorów w kościele parafialnym w Skorzewie

Decyzją Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato. Jesienne terminy i zapisy na „Katechezy dla narzeczonych” (tzw. kurs przedmałżeński): zob. na stronie www.dobry-poczatek.pl

najbliższe spotkania dla młodzieży do bierzmowania to: 07.10. (piątek) – Msza o 18:00 i adoracja prowadzona po Mszy św; 26.10. (środa) – Msza wieczorna poprzedzona spotkaniem z Księdzem Biskupem; 28/29.10 (piątek/sobota) rekolekcje GPS; końcówka miesiąca sprzątanie grobów rodzinnych (termin do ustalenia z rodzicami/opiekunami).

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych zawiadamia, że rozpoczynają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Rozgrywki dekanalne odbędą się w sobotę 05.11.2022 na Hali w Skorzewie. Mistrzostwa rozgrywane są w trzech kategoriach drużyn, które składają się z 5 zawodników (w tym bramkarz): kategoria I – ministrant (roczniki 2011-2015) / kategoria II – lektor młodszy (roczniki 2007 – 2010) / kategoria III – lektor starszy (roczniki 2002 – 2006).

przez cały październik przed obrazem św. Faustyny będzie stała skrzynia na roczne wypominki za zmarłych; ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z aranżacją głównej alei na cmentarzu

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: środa i czwartek (19:00 – 19:30); wezwanie do chorego – proszę o kontakt (tel.: 889-238-654); zapraszam do biura parafialnego w sprawie rezerwacji Mszy św. na rok 2023.

już od dwudziestu sześciu tygodni (6 miesięcy) trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży informuje, że tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 26 września. Przewodniczyć jej będzie biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Zainteresowaną młodzież proszę o kontakt ze swoimi katechetami.

W przypadku dorosłych osób wierzących, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania, należy zachęcić ich do przyjęcia tego sakramentu. Elementem przygotowania do bierzmowania może być uczestnictwo w rekolekcjach kerygmatycznych Pełnia Życia. Terminarz rekolekcji jest dostępny na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/jesli-brak-bierzmowania.

Katecheza dla narzeczonych online jest przewidziana w nadzwyczajnych okolicznościach, kiedy duszpasterz rozezna, że narzeczeni nie mają możliwości uczestnictwa w żadnej z podstawowych form katechezy dla narzeczonych (WDN lub SDN). Program jest dostępny na stronie www.priest.pl. Od 1.09. br., aby narzeczeni mogli z niego skorzystać, konieczne będzie zgłoszenie takiego zapotrzebowania przez duszpasterza. W związku z nadużyciami w tej materii, zaświadczenia uzyskane poza oficjalnymi propozycjami Diecezji Pelplińskiej nie będą uznawane.

Przewodnik Pieszej Pielgrzymki grupy kaszubskiej zaprasza pielgrzymów oraz sympatyków grupy, na spotkanie popielgrzymkowe w tę niedzielę (25 września), które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 14:30 w parafii św. Kazimierza w Kartuzach. Serdecznie zaprasza ks. Tomasz Mizyk (wikariusz parafii św. Wojciecha w Kartuzach, przewodnik grupy).

od przyszłej niedzieli (25.09.2022; do 06.08.2023) we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej mają być odczytywane, przed każdą mszą niedzielną, katechezy eucharystyczne. Także i w naszej świątyni, na 10 minut przed każdą Mszą św. w sobotę wieczorem i w niedzielę cały dzień, będzie odczytywany tekst pobożnego pouczenia mający na celu przybliżenie lub utrwalenie wiedzy nt. Eucharystii i jej związku z naszym życiem codziennym. Ze względu na to, że w tym czasie odbywa się spowiedź, proszę o pomoc lektorów, którzy w sposób regularny (zawsze na swojej Mszy św.) lub w sposób okazjonalny będą wiernym podawać naukę Kościoła nt. Znaczenia Mszy św.

[tribe_events]