SOBOTA (17.09)

11:45 – 13:00
odpust MB Bolesnej i spotkanie Róż Różańcowych z regiony w Kościerzynie
17:00
++ Feliks, Zygmunt, Augustyn i Zofia
  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:00
odpust św. Stanisława w Brodnicy Górnej
18:30
++ Edmund NOWICKI oraz dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (18.09) - III Niedziela m-ca / Św. Stanisława Kostki [wsp.]

09:00 ++ Zofia i Jan KRUSZYŃSCY, rodzice z obu stron, dusze czyśćcowe
10:15
spotkanie dla młodzieży do bierzmowania (kl. VIII)
11:00
++ Mieczysław, Zofia KUBISZ, z rodz. i dusze czyśćcowe
18:00
++ Władysław NASTAŁY, Stanisław POBŁOCKI, Janek, rodzice z obojga stron, dusze czyśćcowe

W int. parafian ks. Alfons, Chojnice

PONIEDZIAŁEK (19.09)

Modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia
18:00
w 18. r. ślubu pp. Doroty i Ryszarda, w podz. i z prośbą
od 18:00
Msza Święta, wieczór uwielbienia z relikwiami bł. Karola Acutisa kościół pw. św. Kazimierza w Kartuzach

WTOREK (20.09)

18:00
++ Jarosław (w 3. r. śmierci) i dusze czyśćcowe

ŚRODA (21.09)

18:00
+ Zygmunt KURS (8. r. śmierci)
19:00
++ Jadwiga i Zygmunt oraz Jerzy i Józef FORMELA
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (22.09)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
17:00
1. r. ślubu pp. Ilony i Kamila, w podz. i z prośbą
18:00
w 18. urodziny Kamila, w podz. i z prośbą

PIĄTEK (23.09)

18:00
++ członkowie Róży św. o. Pio oraz Mariola i Jan

SOBOTA (24.09)

17:00
++ Irena i Tadeusz ŻYŁOWSCY
  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:30
++ Zofia i Zygmunt WOLF, rodzice z obu stron oraz Henryk CHRAPKOWSKI

NIEDZIELA (25.09)

09:00
++ Antoni DUŁAK (r. śmierci), Gerard DUŁAK
11:00
z okazji r. ślubu, w podz. i z prośbą dla rodziny
18:00
o życie wieczne dla + Rafała i o Boże błog. dla rodziny

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Lipowa nr 7 (24.09.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Na wzgórzu nr 1 (01.10.); nr 2 (08.10.); nr 3 (15.10.); nr 4 (22.10.); nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

wyjątkowo w najbliższą środę NIE BĘDZIE dyżuru w konfesjonale (21.09. od 20:00 do 21:00)

przypominamy o indywidualnym ubezpieczaniu nagrobków na cmentarzu

kolekta dzisiejsza (17/18.09.) będzie przeznaczona na WSD w Pelplinie;

Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędzie się w niedzielę 18.10. br. o godz. 11.00 w Lubaniu.

Gmina informuje, że Dzień Seniora będzie zorganizowany w dniu 27. września o 13:00 w Sali wiejskiej w Skorzewie. Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców Skorzewa w wieku 60+. Tego dnia o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Seniorów w kościele parafialnym w Skorzewie

w poniedziałek, 19.09. będzie w parafii św. Kazimierza w Kartuzach peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa – od godz. 18.00 kościół pw. św. Kazimierza w Kartuzach (Msza Święta, wieczór uwielbienia).

w dniach 18 i 19 września odbędzie się w diecezji pelplińskiej peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa. Kapłani wraz z młodzieżą i wszystkimi zainteresowanymi są serdecznie zaproszeni do uczestnictwa w następujących wydarzeniach. Najbliżej naszej parafii będzie można pomodlić się przy relikwiach tego patrona młodzieży, rozmiłowanego w Eucharystii, w Kartuzach: Poniedziałek, 19 września – od godz. 18.00 kościół pw. św. Kazimierza w Kartuzach (Msza Święta, wieczór uwielbienia).

W przypadku dorosłych osób wierzących, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania, należy zachęcić ich do przyjęcia tego sakramentu. Elementem przygotowania do bierzmowania może być uczestnictwo w rekolekcjach kerygmatycznych Pełnia Życia. Terminarz rekolekcji jest dostępny na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/jesli-brak-bierzmowania.

Szkoła Animatorów i Liderów naszej diecezji zaprasza do udziału w warsztatach dla osób chcących podjąć posługę w ramach realizowanych w diecezji „Rekolekcji GPS”, które są adresowane do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rekolekcje są prowadzone zarówno przez osoby dorosłe jak i młodzież – podstawowym warunkiem jest pragnienie przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie oraz wybór co najmniej jednej z poniższych posług: ŚWIADEK, KOORDYNATOR, MUZYCZNY, ANIMACJA ZABAW. Na warsztaty można zapisać się poprzez poniższy formularz – znajdują się w nim krótkie opisy posług oraz terminy warsztatów. Odbędą się one w wygodnej formie – online przy wykorzystaniu aplikacji Zoom. Wyjątkiem jest warsztat animacji zabaw, który będzie realizowany stacjonarnie w Pelplinie w Collegium Marianum. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: . Link do formularza: https://forms.gle/rByGYiUQwtvhc898A

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca informuje, że w sobotę 8 października br. w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów (w łączności z krajową pielgrzymką Margaretek do Krakowa – Łagiewnik). Do udziału zaproszone są Margaretki – osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów. Program wydarzenia: 10.00 – Zawiązanie wspólnoty / Konferencja: „Miłość do kapłanów miłością do Kościoła – wspólne dzieło troski o realizowanie Ewangelii”; 10.45 – Modlitwa, przygotowanie do Eucharystii; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

W najnowszym 19 numerze „Pielgrzyma” (18 i 25 września) wiele ciekawych artykułów. * O apostole Jezusa, pierwszym spośród ewangelistów przeczytamy w temacie numeru „Życie i dzieło świętego Mateusza”. * Lina Petri , siostrzenica błogosławionego Jana Pawła I wspomina swojego wujka w ciekawym wywiadzie zatytułowanym „Bycie chrześcijaninem jest zwyczajne”. * Czym jest Apostolat Margaretka, dlaczego warto modlić się za kapłanów przeczytamy w artykule „Apostolat Margaretka”. * Czym są wakacje kredytowe i jak złożyć wniosek o takie wakacje wyjaśnia Jakub Klebba w tekście „Wakacje kredytowe” * Jakie prawdziwe wydarzenia sprzed setek lat można odnaleźć w najnowszym serialu HBO „Ród smoka” ? – dowiemy się z tekstu Jana Hlebowicza „Gra o tron, smoki i średniowieczna Anglia”. Poza tym wiele innych ciekawych tekstów, felietonów i ciekawostek. Dobrej lektury!

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: wtorek i czwartek (19:00 – 19:30); wezwanie do chorego – proszę o kontakt (tel.: 889-238-654); zapraszam do biura parafialnego w sprawie rezerwacji Mszy św. na rok 2023.

już od dwudziestu pięciu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji umożliwia dołączenie do grona adoratorów.

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży informuje, że tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 26 września. Przewodniczyć jej będzie biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Zainteresowaną młodzież proszę o kontakt ze swoimi katechatami.

Decyzją Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato. Jesienne terminy i zapisy na „Katechezy dla narzeczonych” (tzw. kurs przedmałżeński): zob. na stronie www.dobry-poczatek.pl

Katecheza dla narzeczonych online jest przewidziana w nadzwyczajnych okolicznościach, kiedy duszpasterz rozezna, że narzeczeni nie mają możliwości uczestnictwa w żadnej z podstawowych form katechezy dla narzeczonych (WDN lub SDN). Program jest dostępny na stronie www.priest.pl. Od 1.09. br., aby narzeczeni mogli z niego skorzystać, konieczne będzie zgłoszenie takiego zapotrzebowania przez duszpasterza. W związku z nadużyciami w tej materii, zaświadczenia uzyskane poza oficjalnymi propozycjami Diecezji Pelplińskiej nie będą uznawane.

W domu rekolekcyjno-wypoczynkowym diecezji pelplińskiej w Białogórze odbędą się dwie tury rekolekcji dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej (30.09. – 02.10 oraz 07 – 09.10.). Zapisy odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: https://www.dombialogora.pl

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych zawiadamia, że rozpoczynają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Rozgrywki dekanalne odbędą się w sobotę 05.11.2022 na Hali w Skorzewie. Mistrzostwa rozgrywane są w trzech kategoriach drużyn, które składają się z 5 zawodników (w tym bramkarz): kategoria I – ministrant (roczniki 2011-2015) / kategoria II – lektor młodszy (roczniki 2007 – 2010) / kategoria III – lektor starszy (roczniki 2002 – 2006). Podczas rozgrywek obowiązywać będzie regulamin, według którego odbywają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Najlepsze drużyny z diecezji pelplińskiej – w 3 kategoriach wiekowych – będą reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się w czerwcu 2023 roku.

Przewodnik Pieszej Pielgrzymki grupy kaszubskiej zaprasza pielgrzymów oraz sympatyków grupy, na spotkanie popielgrzymkowe w przyszłą niedzielę (25 września), które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 14:30 w parafii św. Kazimierza w Kartuzach. Serdecznie zaprasza ks. Tomasz Mizyk (wikariusz parafii św. Wojciecha w Kartuzach, przewodnik grupy).

od przyszłej niedzieli (25.09.2022; do 06.08.2023) we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej mają być odczytywane, przed każdą mszą niedzielną, katechezy eucharystyczne. Także i w naszej świątyni, na 10 minut przed każdą Mszą św. w sobotę wieczorem i w niedzielę cały dzień, będzie odczytywany tekst pobożnego pouczenia mający na celu przybliżenie lub utrwalenie wiedzy nt. Eucharystii i jej związku z naszym życiem codziennym. Ze względu na to, że w tym czasie odbywa się spowiedź, proszę o pomoc lektorów, którzy w sposób regularny (zawsze na swojej Mszy św.) lub w sposób okazjonalny będą wiernym podawać naukę Kościoła nt. Znaczenia Mszy św.

[tribe_events]