SOBOTA (10.09)

14:00
ślub: pp. Patrycja i Łukasz
17:30
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:00
++ Jadwiga, Leon, Roman ZBLEWSCY, Edward SŁOMIŃSKI, z rodziny
19:30
przygotowanie do chrztu
18:00
z okazji 25-lecia ślubu pp. Iwony i Tadeusza, w podz. i z prośbą (ks. Tomasz, Ostrowite)

NIEDZIELA (11.09) - II. niedziela miesiąca

09:00
++ Ludwika i Czesław SZULFER i ich rodzice
10:15
spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
++ Anna, Jan, Hubert, Bartłomiej ZIELMAN, dusze czyśćcowe (chrzest)
18:00
+ Bogdan FELSKOWSKI

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (12.09)

Modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia
11:00 – 14:00
dzień skupienia Civitas Christiana
18:00
+ Józef BREZA

WTOREK (13.09)

18:00
w int. dzieci, wnuków i prawnuków
19:00
++ Irena i Antoni ETMAŃSCY, Elżbieta i Seweryn
20:30
Nabożeństwo fatimskie

ŚRODA (14.09) - II środa m-ca / Podwyższenia Krzyża Świętego (święto)

07:00
o sakramentalność małżeństw
09:30
inauguracja roku szkolnego – Collegium Marianum w Pelplinie
18:00
o Boże błog. z okazji r. ślubu oraz zdrowie dla całej rodziny
20:00 – 21:00
Adoracja prowadzona w intencji pokoju (w kościele)
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (15.09) - MB Bolesnej (wspomnienie)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
++ Antoni i Janina PALUSZYŃSCY oraz Barbara i Czesław CZYŻ

PIĄTEK (16.09)

18:00
++ z rodziny KULAS i KLAWIKOWSKICH

SOBOTA (17.09)

11:45 – 13:00
odpust MB Bolesnej i spotkanie Róż Różańcowych z regiony w Kościerzynie
17:00
++ Feliks, Zygmunt, Augustyn i Zofia
  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:00
odpust św. Stanisława w Brodnicy Górnej
18:30
++ Edmund NOWICKI oraz dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (18.09) - III Niedziela m-ca / Św. Stanisława Kostki [wsp.]

09:00 ++ Zofia i Jan KRUSZYŃSCY, rodzice z obu stron, dusze czyśćcowe
10:15
spotkanie dla młodzieży do bierzmowania (kl. VIII)
11:00
++ Mieczysław, Zofia KUBISZ, z rodz. i dusze czyśćcowe
18:00
++ Władysław NASTAŁY, Stanisław POBŁOCKI, Janek, rodzice z obojga stron, dusze czyśćcowe

W int. parafian ks. Alfons, Chojnice

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Lipowa nr 5 (17.09.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Lipowa: nr 7 (24.09.); ul. Na wzgórzu nr 1 (01.10.); nr 2 (08.10.); nr 3 (15.10.); nr 4 (22.10.); nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ panom, którzy w minionym tygodniu pocięli drewno opałowe dla Domu Parafialnego – Bóg zapłać

w miniony piątek powstała na cmentarzu, przy głównej alei, nowa aranżacja (Catalpa, Berberys, świerk), czeka nas jeszcze kilka prac na cmentarzu przed uroczystością wszystkich świętych i Dniem Zadusznym. Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym. Bóg zapłać

przypominamy o indywidualnym ubezpieczaniu nagrobków na cmentarzu

kolekta dzisiejsza (11.09.) będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii (spłata reszty należności za remont kuchni w Domu Parafialnym, prace związane z zielenią na cmentarzu), a w przyszłą niedzielę (18.09.) będzie przeznaczona na WSD w Pelplinie; reszta należności za opał do kościoła i do Domu Parafialnego została w minionym tygodniu spłacona; serdeczne Bóg zapłać parafianom za pomoc w tej kwestii

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 15.09.2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508-830-077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje ( www.seminariumpelplin.pl).

sanktuaria maryjne w Piasecznie i w Sianowie zapraszają na odpusty w najbliższą niedzielę (11.09.): PIASECZNO: suma odpustowa 11.09. o 10:30, dzień chorych w środę 14.09. o 10:30. Szczegóły na plakacie. / SIANOWO: suma odpustowa w niedzielę 11.09. o 11:30. Szczegóły programu tygodniowego na plakacie.

w dniach 18 i 19 września odbędzie się w diecezji pelplińskiej peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa. Kapłani wraz z młodzieżą i wszystkimi zainteresowanymi są serdecznie zaproszeni do uczestnictwa w następujących wydarzeniach. Najbliżej naszej parafii będzie można pomodlić się przy relikwiach tego patrona młodzieży, rozmiłowanego w Eucharystii, w Kartuzach: Poniedziałek, 19 września – od godz. 18.00 kościół pw. św. Kazimierza w Kartuzach (Msza Święta, wieczór uwielbienia).

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych organizuje kolejny kurs lektorski, w którym uczestniczyć mogą chłopcy i dziewczęta z VII klasy szkoły podstawowej i starsi. Chętne osoby prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem. Kurs opiera się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach kursu będą odbywały się wykłady z liturgiki, Pisma Świętego, ćwiczenia z liturgiki i fonetyki. Będzie również zgłębiana formacja duchowa przez wspólną modlitwę. Kurs ten odbędzie się w pięciu rejonach diecezji pelplińskiej, a jego koszt wynosi 150 zł za całość. Należy wziąć ze sobą Pismo Święte (Biblia Tysiąclecia), notatnik i długopis oraz wypełniony formularz zgłoszenia uczestnika (dostępny u Księdza Proboszcza). Cykl kursu obejmuje trzy spotkania (daty dostępne u Księdza Proboszcza). Zajęcia rozpoczynają się w podanym dniu o godz. 10.00.

W przypadku dorosłych osób wierzących, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania, należy zachęcić ich do przyjęcia tego sakramentu. Elementem przygotowania do bierzmowania może być uczestnictwo w rekolekcjach kerygmatycznych Pełnia Życia. Terminarz rekolekcji jest dostępny na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl/jesli-brak-bierzmowania.

Szkoła Animatorów i Liderów naszej diecezji zaprasza do udziału w warsztatach dla osób chcących podjąć posługę w ramach realizowanych w diecezji „Rekolekcji GPS”, które są adresowane do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Rekolekcje są prowadzone zarówno przez osoby dorosłe jak i młodzież – podstawowym warunkiem jest pragnienie przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie oraz wybór co najmniej jednej z poniższych posług. Do ich podjęcia można się przygotować uczestnicząc w warsztatach, na które serdecznie zapraszamy: ŚWIADEK:(dawanie świadectwa, obecność i towarzyszenie modlitewne podczas całych rekolekcji); KOORDYNATOR (koordynacja logistyczna, ścisła współpraca z księdzem odpowiedzialnym za GPS, czuwanie nad przygotowaniem ze strony organizatorów i prowadzących: pomieszczenie, sprzęt, materiały, posiłek, zachowanie ładu: czas, miejsce, przedmioty); MUZYCZNY (prowadzenie śpiewu w czasie modlitwy, integracja grupy przez śpiew); ANIMACJA ZABAW (Warsztat dla tych, którzy chcą zwiększyć kompetencje animacyjne, poznać funkcje zabawy i przygotować się do posługi animatora zarówno na rekolekcjach GPS jak i podczas innych działań duszpasterskich). Na warsztaty można zapisać się poprzez poniższy formularz – znajdują się w nim krótkie opisy posług oraz terminy warsztatów. Odbędą się one w wygodnej formie – online przy wykorzystaniu aplikacji Zoom. Wyjątkiem jest warsztat animacji zabaw, który będzie realizowany stacjonarnie w Pelplinie w Collegium Marianum.  W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: . Link do formularza: https://forms.gle/rByGYiUQwtvhc898A

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: poniedziałek, środa, czwartek (19:00 – 19:30); wezwanie do chorego – proszę o kontakt (tel.: 889-238-654); zapraszam do biura parafialnego w sprawie rezerwacji Mszy św. na rok 2023.

już dwadzieścia cztery tygodnie trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR
z dostępem do aktywnego grafiku adoracji pozwala na dołączenie do grona adoratorów. Prosimy, aby osoby niepełnoletnie, między 20:00 a 6:00, były w kaplicy pod opieką dorosłych.

Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędzie się w niedzielę 18 września br. o godz. 11.00 w Lubaniu. Za przygotowanie liturgii odpowiedzialny jest duszpasterz dekanatu borzyszkowskiego. Szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.

Gmina informuje, że Dzień Seniora będzie zorganizowany w dniu 27. września o 13:00 w Sali wiejskiej w Skorzewie. Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców Skorzewa w wieku 60+. Osoby chętne do udziału w Dniu Seniora prosimy o zgłoszenie się do sołtysa w terminie do 12 września 2022 r.

w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kościerzynie będziemy świętować odpust i XX-lecie koronacji figury MB Bolesnej, już w sobotę 17.09. Na procesję z figurą Matki Bożej i celebrację Mszy św. w kościele Św. Trójcy zaproszeni są szczególnie zelatorzy i członkowie Róż Różańcowych z naszych parafii. Procesja z sanktuarium MB Bolesnej o 11:45 i Msza w kościele Św. Trójcy o 12:00.

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży informuje, że tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 26 września. Przewodniczyć jej będzie biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Szczegółowy program pobytu na Jasnej Górze: godz. 15.00 – przywitanie grup i Koronka do Bożego Miłosierdzia; młodzież gromadzi się na wałach pod ołtarzem; w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.; wszyscy kapłani proszeni są o zabranie ze sobą fioletowej stuły i pomoc w słuchaniu spowiedzi; godz. 16.00 – modlitwa różańcowa w intencji maturzystów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej; godz. 17.00 – Msza Święta w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny; po Mszy Świętej spotkanie w auli o. Kordeckiego – świadectwo wiary Państwa Mateusza i Iwony Bartoszek; godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Bożej.

Decyzją Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato. „Katechezy dla narzeczonych” (czyli tzw. kurs przedmałżeński): zob. jesienne terminy katechezy i zapisy na stronie www.dobry-poczatek.pl

Katecheza dla narzeczonych online jest przewidziana w nadzwyczajnych okolicznościach, kiedy duszpasterz rozezna, że narzeczeni nie mają możliwości uczestnictwa w żadnej z podstawowych form katechezy dla narzeczonych (WDN lub SDN). Program jest dostępny na stronie www.priest.pl. Od 1.09. br., aby narzeczeni mogli z niego skorzystać, konieczne będzie zgłoszenie takiego zapotrzebowania przez duszpasterza. W związku z nadużyciami w tej materii, zaświadczenia uzyskane poza oficjalnymi propozycjami Diecezji Pelplińskiej nie będą uznawane.

[tribe_events]