SOBOTA (03.09) - I Sobota m-ca

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
07:00
++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, z rodz. PIĄTKOWSKICH i CIEMIŃSKICH (zadośćuczynienie: medytacja i różaniec)
09:00 – 12:00
Wizyta sakramentalna u chorych-grupa 2
09:00
Próba Scholi dziecięcej (nowy nabór)
18:00
++ rodzice chrzestni Franciszka i Franciszek EDEL, rodzice Teresa i Władysław CZAPIEWSCY

NIEDZIELA (04.09) - I Niedziela m-ca

07:00 wynagrodzenie Sercom Jezusa i Maryi za grzechy nasze i całego świata
09:00
w podz. i z prośbą dla całej rodziny
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
++ Franciszek i Waleska JASZEWSCY
14:00
w int. dziękczynienia za tegoroczne plony (DOŻYNKI)
14:00
z podz. i z prośbą dla dzieci i wnuków (z okazji r. ślubu)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (05.09)

Modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia
18:00
+ Dominik LIPIŃSKI

WTOREK (06.09)

14:00
Przygotowanie do ślubu (10.09.2022)
18:00
++ Jadwiga, Antoni, Helena KUPER

ŚRODA (07.09) - I. środa m-ca

17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych; nabożeństwo do św. Józefa
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych
19:00
spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (kl. III)
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (08.09) - II czwartek m-ca / Narodziny NMP (święto)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
w 20. r. ślubu pp. Katarzyny i Artura, z podz. i prośbą
19:00
spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

PIĄTEK (09.09)

18:00
++ z rodz. MEIER, Jadwiga i Jan CIESZYŃSCY
19:00
spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania (kl. VIII)

SOBOTA (10.09)

14:00
ślub: pp. Patrycja i Łukasz
17:30
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
18:00
++ Jadwiga, Leon, Roman ZBLEWSCY, Edward SŁOMIŃSKI, z rodziny
19:30
przygotowanie do chrztu
18:00
z okazji 25-lecia ślubu pp. Iwony i Tadeusza, w podz. i z prośbą (ks. Tomasz, Ostrowite)

NIEDZIELA (11.09) - II. niedziela miesiąca

09:00
++ Ludwika i Czesław SZULFER i ich rodzice
10:15
spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych
11:00
++ Anna, Jan, Hubert, Bartłomiej ZIELMAN, dusze czyśćcowe (chrzest)
18:00
+ Bogdan FELSKOWSKI

W int. parafian ks. Marek, Lublin

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Lipowa nr 4 (10.09.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: ul. Lipowa: nr 5 (17.09.); nr 7 (24.09.); ul. Na wzgórzu nr 1 (01.10.); nr 2 (08.10.); nr 3 (15.10.); nr 4 (22.10.); nr 5 (29.10.); nr 6 (05.11.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „20 minut przed mszami”) jest wyznaczony w każdą środę 20:00 – 21:00 (kaplica), w każdy czwartek 16:00 – 17:00 (kaplica), w pierwszy piątek m-ca 16:00 – 18:00 (kaplica)

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ rodzinie, która w minionym tygodniu dostarczyła drewno opałowe do Domu Parafialnego – Bóg zapłać

bardzo dziękuję UKS Skorzewo za zorganizowanie i przeprowadzenie w minioną niedzielę V edycji Turnieju siatkówki plażowej o puchar proboszcza Skorzewa; Bóg zapłać.

w miniony piątek wznowione zostały przygotowania do kolejnego spektaklu Parafialnej Grupy Teatralnej – premiera przedstawienia jest przewidziana na listopad br. Bóg zapłać naszym aktorom i pani reżyser za zaangażowanie

w minioną sobotę 03.września br. odbyła się pierwsza próba nowej scholi dziecięcej w naszej parafii; grupa już teraz liczy kilkanaście osób. Zarówno scholi dziecięcej jak i młodzieżowemu zespołowi Nieustannie dla Maryi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej; Bóg zapłać za wasz trud i zaangażowanie

przypominamy o indywidualnym ubezpieczaniu nagrobków na cmentarzu

kolekta w przyszłą niedzielę (11.09.) będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii, a w następną niedzielę (18.09.) będzie przeznaczona na WSD w Pelplinie

Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędzie się w niedzielę 18 września br. o godz. 11.00 w Lubaniu. Za przygotowanie liturgii odpowiedzialny jest duszpasterz dekanatu borzyszkowskiego. Szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.

we czwartek (08.09.), w święto Narodzenia NMP, na Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion

w tygodniu po 04.09. będą miały spotkania rozpoczynające rok katechetyczny w parafii: dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (kl. III) – środa 07.09. o 19:00 oraz dla rodziców kandydatów do bierzmowania (kl. VIII) – piątek 09.09. o 19:00.

do odebrania jest najnowszy  nr czasopisma Pielgrzym

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne: poniedziałek (19:00 – 19:30), czwartek (17:00 – 17:30); wezwanie do chorego – proszę o kontakt (tel.: 889-238-654).

już dwadzieścia trzy tygodnie trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [prosimy adoratorów o otoczenie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Jednocześnie bardzo prosimy osoby, które deklarują swój udział w adoracji o solidną obecność lub informowanie administratora grafiku o konieczności zastępstwa. Grafik jest tworzony w oparciu o zasadę wzajemnego zaufania. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Kod QR
z dostępem do aktywnego grafiku adoracji pozwala na dołączenie do grona adoratorów. Prosimy, aby osoby niepełnoletnie, między 20:00 a 6:00, były w kaplicy pod opieką dorosłych.

w nawiązaniu do kontaktu z kilkoma parafianami nt. Mszy popogrzebowych, jednocześnie mając na względzie fakt, że w naszej diecezji są parafie, w których księża mają mało intencji mszalnych, proponuję, aby w ciągu roku od pogrzebu odbyły się w parafii 2 Msze św. w intencji zmarłego: w 1. m-c od śmierci i w 1. rocznicę śmierci. Ofiara na te Msze jest zbierana w czasie kolekty na pogrzebie. Pozostałe intencje, zamawiane przez osoby spoza najbliższej rodziny, będą wysyłane – do odprawienia – dla księży z innych parafii (po uzgodnieniu
z ofiarodawcą).

trwa Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za plony w Częstochowie (3-4.09. br.). Delegację diecezjalną wraz z wieńcem oraz koszem do pochodu ofiarnego przygotowuje w tym roku duszpasterz rolników dekanatu jeżewskiego. Starostami dożynek są rolnicy z parafii Sierosław, a  rolnicy naszej diecezji przewodniczą Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

tegoroczne Gminne Dożynki odbywają się w Skorzewie, w tę niedzielę (04.09.); rozpoczęcie dziękczynienia za plony o godz. 14:00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińskiego.

Gmina informuje, że Dzień Seniora będzie zorganizowany w dniu 27. września o 13:00 w Sali wiejskiej w Skorzewie. Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców Skorzewa w wieku 60+. Osoby chętne do udziału w Dniu Seniora prosimy o zgłoszenie się do sołtysa w terminie do 12 września 2022 r.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 15.09.2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508-830-077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje ( www.seminariumpelplin.pl).

[tribe_events]