SOBOTA (23.07) - św. Brygidy [święto]

18:00 ++ Jerzy, Józef, Zygmunt, Jadwiga FORMELA
po mszy św.
poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa (25.07.)
19:30
przygotowanie do chrztu (24.07.)

NIEDZIELA (24.07)

07:00 ++ dziadkowie GUŹDZIOŁ i EDEL oraz Tadeusz EDEL
09:00
++ Edmund KLEBA (15. r. śmierci) oraz Marek KLEBA i Wanda KULAS
11:00
w 18. r. ślubu pp. Agnieszki i Jana, w podz. i z prośbą (chrzest)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (25.07) - św. Jakuba Starszego [święto]

17:30 – 18:00
Modlitwa Wspólnoty Miłosierdzia Bożego
18:00
++ Anna i Jan CZAPIEWSCY i PIĄTKOWSCY

WTOREK (26.07) - śś. Joachima i Anny [wspomnienie]

18:00
o łaskę Nieba dla ++ rodziców Anny i Jana KREFT
19:00
o zdrowie

ŚRODA (27.07)

18:00
++ Franciszek CZAPIEWSKI (5 r. śm.) i Edyta CZAPIEWSKA (10 r. śm.)
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (28.07) - św. Szarbela Makhlufa [wspomnienie]

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
o zdrowie i błog. Boże dla calej rodziny, przez NSPJ i NSNMP
19:00
+ Stanisław Marian GŁODOWSKI (1. m-c od śmierci)

PIĄTEK (29.07) - śś. Marty, Marii i Łazarza [wspomnienie]

15:30 – 16:00 spowiedź odpustowa w Sulęczynie
16:45 – 17:30 spowiedź odpustowa w Sulęczynie
18:00
++ Weronika, Franciszek, Bogdan, Czesław, Henryk KLINKOSZ

SOBOTA (30.07)

16:00
w 50 r. ślubu pp. Janiny i Wojciecha oraz w 70. urodziny Wojciecha, w podz. i z prośbą
18:00
w 25 r. ślubu pp. Kaliny i Ryszarda, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (31.07) - św. Ignacego Loyoli [wspomnienie]

07:00 w int. członków Parafialnej Grupy Teatralnej i ich rodzin
09:00
++ Adam i Feliks STUDZIŃSCY (w rocznicę śmierci) oraz dusze czyśćcowe
11:00
++ ks. Alfons KROPIDŁOWSKI oraz rodzice i rodzeństwo
15:30 – 16:00 spowiedź odpustowa w Sulęczynie
16:45 – 17:30 spowiedź odpustowa w Sulęczynie

W int. parafian ks. Marek, Lublin

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowej: nr 22 (30.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 24 (06.08.). Kolejna ul. to Rekowska. Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „20 minut przed mszami”): w środę od 20:00 do 21:00 (kaplica), we czwartek od 16:00 do 17:00 (kaplica)

bardzo dziękuję ks. Markowi za zastępowanie mnie w czasie urlopu, Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy przyjmowali ks. Marka w swoich domach; wyrażam również wdzięczność wobec wszystkich osób, które zajmują się ogrodem parafialnym, w tym za nowe zagospodarowanie ścieżki do groty Matki Bożej; dziękuję także panom, którzy skosili trawę na cmentarzu parafialnym. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, w sobotę 23.07. po Mszy św. (wspomnienie przypada 25.07.)

zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z Grupą Kaszubską; wyrusza 30. lipca z Kościerzyny, sprzed kościoła Świętej Trójcy. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 6:30.

za tydzień, w niedzielę 31.07. kolekta będzie przeznaczona na cele remontowo budowlane w diecezji

w przyszłą niedzielę, 31.07., w Sulęczynie Msza odpustowa św. Anny o 11:30.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we WTOREK i CZWARTEK (od 19:45 do 20:30); w sprawie wezwania do chorego proszę o kontakt (tel. parafialny: 889-238-654).

już od siedemnastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę jednocześnie
o ogarnięcie modlitwą intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Proszę wakacyjnych parafian o wsparcie Dzieła adoracji i zapisanie się: jednorazowe lub na wybrane godziny w czasie wakacji. Poniżej znajduje się kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji. Proszę również stałych adoratorów, aby informowali (pod numerem podanym w grafiku) o swojej nieobecności jeśli mają trudność ze znalezieniem zastępstwa w czasie wakacji.

zapowiedzi przedślubne znajdują się w gablocie

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym

[tribe_events]