SOBOTA (16.07) - NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej [wspomnienie]

15:00
ŚLUB: pp. Monika i Łukasz
18:00
o błog. Boże dla członków Szkaplerza Męki Pana Jezusa

NIEDZIELA (17.07)

07:00 ++ Brygida, Bronisław, Henryk CHRAPKOWSCY oraz rodzice z obojga stron
09:00
++ sąsiedzi: Leokadia i Kazimierz NAGÓRSCY oraz Teresa, Zdzisław, Ewa, Mirosław KONKOL
11:00
++ Marian, Jan, Franciszek, Kazimierz HINC

W int. parafian ks. Alfons, Chojnice

PONIEDZIAŁEK (18.07)

17:30 – 18:00
Modlitwa Wspólnoty Miłosierdzia Bożego
18:00
++ rodzice Jadwiga i Alfons UGOWSCY, Zofia i Feliks DUŁAK, Paweł CYGERT
19:00
+ Piotr POLITOWSKI (3. m-c od śmierci) – od kibiców KS Skorzewo

WTOREK (19.07)

18:00
+ Anna KRUSZYŃSKA (z racji urodzin)

ŚRODA (20.07)

18:00
+ Ryszard SZWAJA oraz rodzice i teściowie
20:00 – 21:00
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (21.07)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
o Boże błog. dla wnuków, chrześniaków i ich rodzinna
19:00
++ Jadwiga FORMELA oraz Zygmunt, Jerzy i Józef

PIĄTEK (22.07) - św. Marii Magdaleny [święto]

18:00
+ Bogusława FORMELA
19:00
+ Kazimierz FELSKOWSKI (od Róży św. Maksymiliana)

SOBOTA (23.07) - św. Brygidy [święto]

18:00 ++ Jerzy, Józef, Zygmunt, Jadwiga FORMELA
po mszy św.
poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa (25.07.)
19:30
przygotowanie do chrztu (24.07.)

NIEDZIELA (24.07)

07:00 ++ dziadkowie GUŹDZIOŁ i EDEL oraz Tadeusz EDEL
09:00
++ Edmund KLEBA (15. r. śmierci) oraz Marek KLEBA i Wanda KULAS
11:00
w 18. r. ślubu pp. Agnieszki i Jana, w podz. i z prośbą (chrzest)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 18 (23.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „20 minut przed mszami”): w środę od 20:00 do 21:00 (kaplica), we czwartek od 16:00 do 17:00 (kaplica)

poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa (25.07.) po Mszy św.

zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z Grupą Kaszubską; wyrusza 30. lipca z Kościerzyny, sprzed kościoła Świętej Trójcy. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 6:30.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sprawie wezwania do chorego proszę o kontakt (tel. 796-101-899).

już od szesnastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę jednocześnie
o ogarnięcie modlitwą intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Proszę wakacyjnych parafian o wsparcie Dzieła adoracji i zapisanie się: jednorazowe lub na wybrane godziny w czasie wakacji. Poniżej znajduje się kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji. Proszę również stałych adoratorów, aby informowali (pod numerem podanym w grafiku) o swojej nieobecności jeśli mają trudność ze znalezieniem zastępstwa w czasie wakacji.

[tribe_events]