SOBOTA (09.07)

18:00 + Dorota KULASZEWICZ (1. rocznica śmierci)

NIEDZIELA (10.07) - kazania praktyczne

07:00 w rocznicę ślubu pp. Barbary i Andrzeja, w podz. i z prośbą
09:00
++ Ludwika i Czesław SZULFER, i ich rodzice
11:00
++ Mirosław LANDOWSKI i dusze czyśćcowe
15:00
Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (11.07) - św. Benedykta z Monte Cassino [święto]

17:30 – 18:00
Modlitwa Wspólnoty Miłosierdzia Bożego
18:00
++ Jadwiga, Gerard, Jan, Zofia SERKOWSCY oraz dusze w czyśćcu cierpiące
19:00
+ Jerzy WANTOCH REKOWSKI (od kibiców KS Skorzewo)

WTOREK (12.07) - św. Brunona z Kwerfunrtu [wspomnienie]

17:00
++ Paweł CYGERT, Felicja CZUCHA, z rodzin JAKUBKÓW i UGOWSKICH
18:00
w 25. rocznicę ślubu pp. Iwony i Andrzeja, w podz. i z prośbą

ŚRODA (13.07) - śś. Andrzeja Świerada i Benedykta [wspomnienie]

07:00
o sakramentalność małżeństw
18:00
++ Irena i Antoni ETMAŃSCY oraz Elżbieta i Seweryn
20:00 – 20:30
Dyżur spowiedzi (kaplica)
20:30
Nabożeństwo fatimskie (kościół)

CZWARTEK (14.07)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
w 15. rocznicę ślubu pp. Agnieszki i Mateusza, w podz. i z prośbą

PIĄTEK (15.07) - św. Bonawentury [wspomnienie]

17:00
+ Jan CZAPIEWSKI (z okazji urodzin)
18:00
++ Julianna, Zygmunt, Leokadia, Jan, Wiktoria, Jan JESZKE

SOBOTA (16.07) - NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej [wspomnienie]

15:00
ŚLUB: pp. Monika i Łukasz
18:00
o błog. Boże dla członków Szkaplerza Męki Pana Jezusa

NIEDZIELA (17.07)

07:00 ++ Brygida, Bronisław, Henryk CHRAPKOWSCY oraz rodzice z obojga stron
09:00
++ sąsiedzi: Leokadia i Kazimierz NAGÓRSCY oraz Teresa, Zdzisław, Ewa, Mirosław KONKOL
11:00
++ Marian, Jan, Franciszek, Kazimierz HINC

W int. parafian ks. Alfons, Chojnice

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 16 (16.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „20 minut przed mszami”): w środę od 20:00 do 21:00 (kaplica), we czwartek od 16:00 do 17:00 (kaplica)

dziś (9/10.07.) kolekta inwestycyjna – będzie przeznaczona na spłatę ostatniej raty za prace na cmentarzu (12.500 zł);

dziś ks. mgr lic. Marek Szynkowski, doktorant na KUL w Lublinie, wygłosi kazania z serii praktycznych

pielgrzymka na Jasną Górę z Grupą Kaszubską wyrusza 30. lipca z Kościerzyny, sprzed kościoła Świętej Trójcy. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 6:30.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sprawie wezwania do chorego proszę o kontakt (tel. 796-101-899).

już od piętnastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę jednocześnie
o ogarnięcie modlitwą intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Proszę wakacyjnych parafian o wsparcie Dzieła adoracji i zapisanie się: jednorazowe lub na wybrane godziny w czasie wakacji. Poniżej znajduje się kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji. Proszę również stałych adoratorów, aby informowali (pod numerem podanym w grafiku) o swojej nieobecności jeśli mają trudność ze znalezieniem zastępstwa w czasie wakacji.

[tribe_events]