SOBOTA (02.07) - I Sobota m-ca

+ Jan MURGLIN (zadośćuczynienie: różaniec i medytacja)
Wizyta sakramentalna u chorych [cz. 2]
++ Janina i Jan PIERZGALSCY, dziadkowie z obu stron

NIEDZIELA (03.07) - I Niedziela m-ca

07:00 w 13. r. ślubu pp. Lucyny i Krystiana, w podz. i z prośbą
++ Helena i Piotr CZAPIEWSCY
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
+ Ryszard SZWAJA (z okazji urodzin) i dusze czyśćcowe

Modlitwa Wspólnoty Miłosierdzia Bożego
+ Hanna PIERZGALSKA (z racji urodzin)
w podz. i z prośbą dla rodziny

WTOREK (05.07) - św. Marii Goretti [wspomnienie]

++ Ludmiła, Jan MECH oraz Edmund RAMCZYK
++ rodzice z obojga stron BRZESKICH i DUŁAK

ŚRODA (06.07) - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej [wsp.] / I. środa m-ca

Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych; nab. do św. Józefa (kaplica)
++ polecani w Wypominkach rocznych
Dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (07.07) - I. Czwartek m-ca

dyżur spowiedzi (kaplica)
Godzina Święta prowadzona (kaplica)
++ Franciszek i Franciszka EDEL i z rodziny EDEL
++ Wojciech, z rodz. GROSCH, PIOCH, SIEWERT (odprawi ks. proboszcz na urlopie)
Godzina Święta w ciszy (kaplica)

PIĄTEK (08.07) - św. Jana z Dukli [wspomnienie]

+ Jan CZAPIEWSKI (z okazji urodzin)
++ Julianna, Zygmunt, Leokadia, Jan, Wiktoria, Jan JESZKE

18:00 + Dorota KULASZEWICZ (1. rocznica śmierci)

NIEDZIELA (10.07) - kazania praktyczne

07:00 w rocznicę ślubu pp. Barbary i Andrzeja, w podz. i z prośbą
++ Ludwika i Czesław SZULFER, i ich rodzice
++ Mirosław LANDOWSKI i dusze czyśćcowe
Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 14 (09.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „ok. 20 minut przed mszami”): w środę od 20:00 do 21:00 (kaplica), we czwartek od 16:00 do 17:00 (kaplica)

serdecznie dziękuję za złożone na w minionym tygodniu ofiary – pomogły one na spłatę trzeciej z czterech rat za prace brukarskie wykonane na cmentarzu wiosną tego roku. Bóg zapłać

kolekta inwestycyjna w przyszłą niedzielę (10.07.) będzie przeznaczona na spłatę ostatniej raty za prace na cmentarzu (12.500 zł); tego dnia ks. mgr lic. Marek Szynkowski, doktorant na KUL w Lublinie, wygłosi kazania z serii praktycznych

bardzo dziękuję radzie duszpasterskiej i radzie ekonomicznej za spotkanie w miniony czwartek – omawialiśmy przygotowania do przyszłorocznego jubileuszu 40-lecia istnienia parafii (1983-2023). szczegółowe ustalenia będą podane w terminie późniejszym

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sprawie wezwania do chorego proszę o kontakt (tel. 796-101-899).

już od czternastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – główną intencją tej inicjatywy jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę jednocześnie
o ogarnięcie modlitwą intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Proszę wakacyjnych parafian o wsparcie Dzieła adoracji i zapisanie się: jednorazowe lub na wybrane godziny w czasie wakacji. Poniżej znajduje się kod QR z dostępem do aktywnego grafiku adoracji. Proszę również stałych adoratorów, aby informowali (pod numerem podanym w grafiku) o swojej nieobecności jeśli mają trudność ze znalezieniem zastępstwa w czasie wakacji.

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 12.07.2022 na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną telefonicznie – tel. 508.830.077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów (www.seminariumpelplin.pl).