SOBOTA (25.06) - Niepokalanego Serca NMP [wspomnienie]

14:00 ŚLUB: pp. Żaneta i Dawid
18:00 ++ Henryk CHRAPKOWSKI i rodzice z obojga stron Nab. czerwcowe (kaplica)

NIEDZIELA (26.06)

07:00 ++ Władysław KOBUS, dziadkowie z obu stron
09:00
++ Stanisław, Zofia, Jan, Franciszek KASZUBA, Roman FULARCZYK
11:00
++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe
15:00
Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (27.06) - Matki Bożej Nieustającej Pomocy [odpust]

09:00
w podz. i z prośbą dla rodzin STUDZIŃSKICH i SYNAKOWSKICH
17:00 – 19:00
zawieszenie adoracji w kaplicy na czas Mszy św. odpustowej w kościele
17:30
różaniec dziękczynny w rocznicę zawierzenia życia Jezusowi przez Maryję
18:00
w int. parafian żywych i zmarłych (SUMA ODPUSTOWA)
18:00
w int. członków Róży MBNP Nab. czerwcowe (kościół) + procesja eucharystyczna wokół kościoła

WTOREK (28.06)

18:00
+ Bronisław FORMELA Nab. czerwcowe (kaplica)
19:00
+ Piotr POLITOWSKI (2. m-c od śmierci) – od mieszkańców bloku

ŚRODA (29.06) - Śś. Piotra i Pawła [uroczystość]

09:00
++ Stanisław POBŁOCKI, Władysław NASTAŁY, Janek, dusze w czyśćcu cierpiące, rodzice z obojga stron
18:00
w podz. i z prośbą dla rodziny z okazji 14. r. ślubu pp. Sylwii i Jarosława Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
20:00 – 21:00
dyżur spowiedzi (kaplica)

CZWARTEK (30.06)

16:00 – 17:00
dyżur spowiedzi (kaplica)
18:00
+ Stanisław Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
19:00
+ Jadwiga FORMELA – od sąsiadów
19:30
spotkanie rady parafialnej – obrady przy grill’u

PIĄTEK (01.07) - I Piątek m-ca

08:30 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych [cz. 1]
16:00 – 18:00
Spowiedź
18:00
o Boże błog., opiekę MB i św. Józefa dla p. Renaty (z okazji urodzin) – int. od syna Piotra

SOBOTA (02.07) - I Sobota m-ca

07:00
+ Jan MURGLIN (zadośćuczynienie: różaniec i medytacja)
09:00 – 12:00
Wizyta sakramentalna u chorych [cz. 2]
18:00
++ Janina i Jan PIERZGALSCY, dziadkowie z obu stron

NIEDZIELA (03.07) - I Niedziela m-ca

07:00 w 13. r. ślubu pp. Lucyny i Krystiana, w podz. i z prośbą
09:00
++ Helena i Piotr CZAPIEWSCY
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
+ Ryszard SZWAJA (z okazji urodzin) i dusze czyśćcowe

W int. parafian ks. Marek, Lublin

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 12 (02.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 14 (09.07.); nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

od 2 do 19 lipca biuro będzie nieczynne z powodu mojego urlopu. Sprawy niecierpiące zwłoki proszę załatwić w bieżącym tygodniu. Zastępował mnie będzie ks. Marek Szynkowski (tel. kontaktowy – tylko w razie konieczności posługi sakramentalnej – 796.101.899 ).

spotkanie rady parafialnej przy grillu: czwartek (30.07.) ok. 19:30

kolekta w niedzielę (26.06.) na REMONT WSD w PELPLINIE, zbiórka (26.06.) do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie; kolekta w dzień odpustu, poniedziałek (27.06.) na chodniki na cmentarzu; kolekta w środę (29.06.) – na Stolicę Apostolską

bardzo serdecznie i pokornie proszę o uregulowanie w tym tygodniu ewentualnych nieopłaconych rezerwacji miejsc grobowych. Niestety do końca czerwca musimy zapłacić trzecią z czterech rat za chodniki na cmentarzu (o miesiąc wcześniej niż to było przewidziane).

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 12.07.2022 na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną telefonicznie – tel. 508.830.077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów (www.seminariumpelplin.pl).

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek, środę, piątek (30 minut po Mszy św.); w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654).

już od trzynastu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji – głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę o ogarnięcie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa]. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Proszę również wakacyjnych parafian o wsparcie Dzieła adoracji i zapisanie się: jednorazowe lub na wybrane godziny w czasie wakacji.

dyżur spowiedzi (poza dotychczasową możliwością „ok. 20 minut przed mszami”): w środę od 20:00 do 21:00 (kaplica), we czwartek od 16:00 do 17:00 (kaplica)

w związku z dużą ilością śmieci cmentarnych (i brakiem współpracy wielu osób w kwestii umowy parafialnej o segregacji śmieci) pojawiły się na cmentarzu 3 dodatkowe kontenery (1100 L) – koszt pojemników wyniósł 2300 zł.; koszt każdorazowego wywiezienia odpadów cmentarnych z 4 takich pojemników będzie wynosił ok. 1600 zł; mam nadzieję, że kosze nie będą musiały być opróżniane co miesiąc, bo w skali rocznej byłby to olbrzymi koszt dla parafii. Proszę o pomoc i wyrozumiałość wszystkich parafian. Byłoby nierozsądnym mnożyć koszta niepotrzebnie gdy utrzymanie parafii wymaga coraz większych nakładów.

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym

[tribe_events]