SOBOTA (28.05)

15:00 ŚLUB: pp. Ewelina i Marek
17:00 Chrzest
18:00
++ Elżbieta FORMELA i Krystyna PÓŁCZYŃSKA (z okazji dnia matki) Nabożeństwo majowe (kaplica)

NIEDZIELA (29.05) - Wniebowstąpienie Pańskie [uroczystość]

09:00 ++ rodzice chrzestni Zofia i Eugeniusz KOBUS, Gertruda i Józef CIEMIŃSCY
11:00
++ Anna i Alfons KAMROWSCY
15:00
Nabożeństwo majowe (kaplica)
18:00
w 26. r. ślubu pp. Renaty i Jarosława, w podz. i z prośbą

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (30.05)

18:00 + Dominik LIPIŃSKI Nabożeństwo majowe (kaplica)

WTOREK (31.05) - Nawiedzenie NMP [święto]

18:00
+ Teresa CZAPIEWSKA (z racji urodzin)
Nabożeństwo majowe (kaplica)
19:00
+ Jerzy GRABOWSKI

ŚRODA (01.06) - I. środa m-ca

07:00
w int. dzieci i wnuków
17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych, nab. do św. Józefa (kaplica) Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
18:15
++ polecani w Wypominkach rocznych

CZWARTEK (02.06) - I. Czwartek m-ca

08:30 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych [cz. 1]
16:00 – 17:30 Spowiedź (o. franciszkanin)
17:00 – 18:00 Godzina Święta prowadzona (kaplica)
18:00
o zdrowie i błog. Boże dla Kacpra, Damiana i Zosi Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
19:00
+ Genowefa PAC (1. m-c od śmierci)
23:00 – 24:00
Godzina Święta w ciszy (kaplica)

PIĄTEK (03.06) - I Piątek m-ca

16:00 – 18:00
Spowiedź
18:00
w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla wnuków Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
19:00
w int. dzieci przeżywających 1. rocznicę I. Komunii św. (02.05.2021)

SOBOTA (04.06) - I Sobota m-ca

07:00
++ rodzice i rodzeństwo GAŃSCY i WROŃSCY (zadośćuczynienie)
09:00 – 12:00
Wizyta sakramentalna u chorych [cz. 2]
18:00
++ Janina i Zygmunt PODOLSCY (w r. urodzin) Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)

NIEDZIELA (05.06) - Zesłanie Ducha Świętego [uroczystość] / I Niedziela m-ca

09:00 ++ Barbara i Henryk JULKE, Grzegorz JULKE oraz Feliks i Adam STUDZIŃSCY
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
++ Czesław i Ludwika SZULFER i ich rodzice
11:00
w int. parafian zaangażowanych w remont plebanii
15:00
Nabożeństwo czerwcowe (kaplica)
18:00
++ rodzice Monika i Zygmunt oraz Grażyna, Stanisław, Henryk MAKURAT

W int. parafian ks. Marek, Lublin

PONIEDZIAŁEK (06.06)

07:00 + Czesław DREWCZYŃSKI
12:00
w int. kapłanów rocznika święceń 2003, w podz.
i z prośbą (int. od Żywego Różańca i Wsp. Miłosierdzia) Nabożeństwo czerwcowe (kościół)
13:00 – 21:00
Adoracja

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 6 (04.06.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Od czasu udostępnienia kaplicy do wieczystej adoracji proszę, aby rodziny sprzątające kościół zajmowały się także sprzątaniem kaplicy. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: rodzice klas II. przed Przyjęciem (11.06.); nr 8 (18.06.); nr 10 (25.06.); nr 12 (02.07.); nr 14 (09.07.); nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

nabożeństwa majowe i czerwcowe  odbywają się w kaplicy św. Rodziny (miejsce wieczystej adoracji): NIEDZIELE  o godz. 15:00; DNI POWSZEDNIE po Mszy św. o 18:00 – w maju i w czerwcu na Mszach w tygodniu kazań nie będzie.

w poniedziałek 30. maja o godz. 10:00 z ogrodu/sadu przed Domem Parafialnym zostaną odebrane elektrośmieci: miejsce składowania (ogrodzony teren przykościelny na rogu ul. Kościelnej i Pogodnej). Doświadczenie ubiegłego roku uczy, że boisko/parking nie jest właściwym miejscem do składowania zużytych sprzętów AGD i RTV, bo nie jest ogrodzony, a ewentualna dewastacja elektrośmieci może stwarzać zagrożenie dla zdrowia.

zapraszam dzieci, które rok temu przystąpiły do I. Spowiedzi i do I. Komunii św., wraz z rodzicami, na Mszę św. rocznicową – pierwszy piątek czerwca: 03.06.2022 o godz. 19:00, okazja do spowiedzi będzie dzień wcześniej, 02.06. od 16:00 do 17:30.

Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 VI br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Spotkanie będzie poprzedzone nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziewięciu sanktuariów Maryjnych naszej diecezji. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Radia Głos codziennie (27.05.-04.06.), o godz. 20.00.

w związku z dużą ilością śmieci cmentarnych (i brakiem współpracy w kwestii umowy parafialnej o segregacji śmieci) w minionym tygodniu pojawiły się na cmentarzu 3 dodatkowe kontenery (1100 L) – koszt pojemników wyniósł 2300 zł. – koszt każdorazowego wywiezienia odpadów cmentarnych z 4 takich pojemników będzie wynosił ok. 1600 zł; mam nadzieję, że kosze nie będą musiały być opróżniane co miesiąc, bo w skali rocznej byłby to olbrzymi koszt dla parafii. Proszę o pomoc i wyrozumiałość wszystkich parafian.

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12.07.2022 na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną telefonicznie – tel. 508.830.077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów (www.seminariumpelplin.pl).

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Weekendowych Dniach Skupienia „Nie bój się! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8)”, które odbywać się będą od 10 do 12 czerwca 2022 roku. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek, 10 czerwca o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl, a plakat promujący wydarzenie znajduje się w załączniku nr 1.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i środę przez 30 minut po Mszy św.; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654).

już od ośmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji –  głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę o ogarnięcie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa]. Dziękujemy Bogu za 5 nowych kapłanów dla naszej diecezji, którzy zostali wyświęceni w sobotę 28.05.2022. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Wspólnie uczymy się godzić życie parafialne z trwaniem przed Najświętszym Sakramentem. W środę 8.czerwca o 19:00 będzie miało miejsce spotkanie dla ADORATORÓW (aby omówić trwającą w parafii wieczystą adorację, wymienić się opiniami i ustalić niektóre zasady). Na stałe zapisanych w grafiku tygodniowym jest już 110 godzin (potrzeba jeszcze 58 osób) – Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Minione tygodnie potwierdzają, że jesteśmy w stanie zastępować się gdy jest taka potrzeba, aby Pan Jezus nigdy nie był sam, nawet gdy ktoś nie może przyjść na swoją godzinę. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za wynagradzanie Jezusowi i Maryi swoją obecnością i modlitwą.

serdecznie zapraszam do wspierania modlitwą  pielgrzymów wejherowskich – serdecznie zachęcam do przywitania wszystkich pielgrzymów w poniedziałek wieczorem

Dnia 04.06.22 (sobota) odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych na Polach Lednickich organizujemy wyjazd na to wydarzenie ze Skorzewa ( przystanek w stronę Kościerzyny) o godz. 4.45, planowany powrót niedziela ok. godziny 4.00. Koszt wyjazdu 90 zł ( przejazd, wejście oraz pamiątki ze spotkania). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt. Dokładne informacje pod nr telefonu 693-865-664 Emilia Kamińska

tegoroczna procesja Bożego Ciała (16.06.2022 od 12:00) przejdzie ul. Kościelną, do ul. Łąkowej (I. ołtarz), ul. Rzemieślniczą (II. ołtarz), ul. Peplińskiego (III. Ołtarz), ul. Kościelną (IV ołtarz – przed kaplicą Św. Rodziny) – proszę mieszkańców tych ulic o pomoc rodzinom, które zgodziły się przygotować ołtarze oraz o udekorowanie okien domów na trasie procesji eucharystycznej.

Wydział Ekonomiczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej wraz z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku organizuje szkolenie dla kierujących ruchem drogowym podczas pieszych pielgrzymek. Szkolenie przeznaczone jest dla nowych kierujących ruchem, jak i tych, którym kończą się uprawnienia. Szkolenie odbędzie się w sobotę 25 czerwca 2022 r. o godz. 9.30 w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach. Informacje i zapisy u ks. Tomasza Mońko, tel. 509 117 868.

PRZYSTAŃ – WARSZTATY DLA DUSZY – 18 czerwca 2022Eucharystia autostradą do Nieba„ Zapraszamy na X edycję wydarzenia „Przystań – Warsztaty dla duszy”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Eucharystia autostradą do Nieba” nawiązując do postaci bł. Carlo Acutisa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 warsztatami dla duszy. Do wyboru: muzyczne, taneczno-flagowe, medialne, rękodzielnicze, piłkarskie oraz gra terenowa. Po nich każdy z uczestników zostanie zaproszony kolejno na obiad, modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia z możliwością spowiedzi, Mszę Świętą oraz koncert uwielbienia.

[tribe_events]