SOBOTA (21.05) - św. Jana Nepomucena [wspomnienie]

10:00
Przygotowanie do ślubu
11:00
Przygotowanie do chrztu
15:00
ŚLUB: pp. Oliwia i Radosław
17:00
+ Piotr POLITOWSKI (1. m-c od śmierci [chrzest]
18:30
++ Piotr i Maria (w r. śmierci) CYRA

NIEDZIELA (22.05)

09:00 + Mirosław PIERZGALSKI (1. rok od śmierci)
11:00
w podz. i z prośbą dla Anny oraz od dary Ducha św. [chrzest]
15:00
Nabożeństwo majowe (kaplica)
18:00
w podz. i z prośbą dla p. Antoniego (z okazji rodzin)

W int. parafian ks. Waldemar, Toruń

PONIEDZIAŁEK (23.05)

18:00 ++ dziadkowie Zofia i Bruno MIELKE, Stefania i Wiktor PŁOTKA oraz Irena i Zbigniew BAŃDO, dusze czyśćcowe Nabożeństwo majowe (kaplica)
19:00
++ Wanda, Marianna, Marta, Leokadia, Genowefa Procesja z błogosławieństwem pól (z racji dni krzyżowych)

WTOREK (24.05) - NMP Wspomożycielki Wiernych [wspomnienie]

16:30
Przygotowanie do ślubu
18:00
o Boże błog. dla członków Róży św. o. Pio i ich rodzin Nabożeństwo majowe (kaplica)
19:00
++ Marta (w r. urodzin), Franciszek, Henryk Procesja z błogosławieństwem pól (z racji dni krzyżowych)

ŚRODA (25.05)

18:00
w int. wszystkich mam: dla żywych (w podz. za przekazanie nam życia, z prośbą o potrzebne łaski i pragnienie Nieba), dla zmarłych (o życie wieczne z Jezusem i Maryją) Nabożeństwo majowe (kaplica)
19:00
o urodzaje i za kraje głodujące Procesja z błogosławieństwem pól (z racji dni krzyżowych)

CZWARTEK (26.05) - Św. Filipa Neri [wspomnienie] / Dzień Matki

06:30
Nabożeństwo majowe (kaplica)
07:00
w int. pielgrzymów ruszających do Wejherowa

PIĄTEK (27.05)

18:00
o błog. Boże dla rodziny Nabożeństwo majowe (kaplica)
21:00
w int. Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i w int. adoratorów, wynagradzających NSPJ i NSNMP w Skorzewie
21:00 – 05:00
Adoracja prowadzona – Wspólnota NS i Niepokalanej (kaplica)

SOBOTA (28.05)

15:00 ŚLUB: pp. Ewelina i Marek
17:00 Chrzest
18:00
++ Elżbieta FORMELA i Krystyna PÓŁCZYŃSKA (z okazji dnia matki) Nabożeństwo majowe (kaplica)

NIEDZIELA (29.05) - Wniebowstąpienie Pańskie [uroczystość]

09:00 ++ rodzice chrzestni Zofia i Eugeniusz KOBUS, Gertruda i Józef CIEMIŃSCY
11:00
++ Anna i Alfons KAMROWSCY
15:00
Nabożeństwo majowe (kaplica)
18:00
w 26. r. ślubu pp. Renaty i Jarosława, w podz. i z prośbą

W int. parafian ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kasztanowa: nr 5 (28.05.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Od czasu udostępnienia kaplicy do wieczystej adoracji proszę, aby rodziny sprzątające kościół zajmowały się także sprzątaniem kaplicy. Jeśli wśród parafian jest ktoś kto chciałby się zająć sprzątaniem obu miejsc kultu (kościół i kaplica wraz z toaletami k. kotłowni i k. kaplicy), proszę o kontakt. Kolejne domy z ul. Kasztanowej, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości miejsc użytku parafialnego to: nr 6 (04.06.); rodzice klas II. przed Przyjęciem (11.06.); nr 8 (18.06.); nr 10 (25.06.); nr 12 (02.07.); nr 14 (09.07.); nr 16 (16.07.); nr 18 (23.07.); nr 22 (30.07.); nr 24 (06.08.). Bardzo proszę o życzliwą pomoc.

nabożeństwa majowe  odbywają się w kaplicy św. Rodziny (miejsce wieczystej adoracji): NIEDZIELE  o godz. 15:00; DNI POWSZEDNIE po Mszy św. o 18:00; dzień wyjścia pielgrzymki do Wejherowa (26. maja) o 6:30 – w maju na Mszach w tygodniu kazań nie będzie, ale w ramach nabożeństwa majowego będą czytane rozważania.

Żywy Różaniec modli się o duchowe owoce beatyfikacji Pauliny Jaricot, swojej założycielki.  Ogłoszenie jej błogosławioną odbędzie się DZIŚ, 22 maja, w Lyonie. Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną w 1826 r. w Lyonie, zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX w. Stowarzyszenie Żywy Różaniec ma swój statut, zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski. Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują. Do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych. Koła i Róże różańcowe działają we wszystkich diecezjach w Polsce. Paulina Jaricot urodziła się 22 lipca 1799 r. w Lyonie we Francji jako córka bogatego przemysłowca. W rodzinie otrzymała staranne wychowanie religijne. W wieku 17 lat podjęła prosty sposób życia i zapragnęła służyć Bogu. Złożyła prywatny ślub czystości. Zaczęła odwiedzać biedne lyońskie rodziny, rozdając im jałmużnę. Proces kanonizacyjny Pauliny Jaricot rozpoczął Pius XI w 1926 r. Dekret o heroiczności cnót uznał papież Jana XXIII w 1963 r. 27 maja 2020 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych ogłosiła z upoważnienia Ojca Świętego dekret o cudzie za wstawiennictwem Pauliny. Doznała go 3,5-letnia Mayline – córka Emmanuela i Nathalie, która pod wpływem zadławienia doświadczyła śmierci mózgowej. Cud wydarzył się w 2012 r., kiedy Papieskie Dzieła Misyjne i Żywy Różaniec obchodziły 150. rocznicę śmierci Pauliny Jaricot.

zapraszam dzieci, które rok temu przystąpiły do I. Spowiedzi i do I. Komunii św., wraz z rodzicami, na Mszę św. rocznicową – pierwszy piątek czerwca: 03.06.2022 o godz. 19:00, okazja do spowiedzi będzie dzień wcześniej, 02.06. od 16:00 do 17:30.

jest możliwość wyjazdu w grupie zorganizowanej z Klukowej Huty na LEDNICĘ 2000 (4-5.06.2022), aby przeżyć tak uroczystość Zesłania Ducha świętego – jest wolnych kilkanaście miejsc. Proszę zainteresowaną młodzież o kontakt.

przygotowywana jest tegoroczna procesja Bożego Ciała (16.06.2022) – trasa procesji w tym roku przejdzie ul. Kościelną, do ul. Łąkowej (I. ołtarz), ul. Rzemieślniczą (II. ołtarz), ul. Peplińskiego (III. Ołtarz), ul. Kościelna (IV ołtarz – przed kaplicą Św. Rodziny) – proszę mieszkańców tych ulic o pomoc rodzinom, które zgodziły się przygotować ołtarze. Z serca dziękuje Bóg zapłać.

ZAPROSZENIE   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO

NA   ŚWIĘCENIA   KAPŁAŃSKIE

Drodzy Siostry i Bracia, Bracia Kapłani!

Za kilka dni w katedrze w Pelplinie pięciu diakonów naszego Wyższego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia kapłańskie. Przez ostatnie dwa lata celebracja święceń była skromniejsza, przede wszystkim przez ograniczenia wynikające z pandemii. Uroczystość ta jest jednak tak ważna dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, że w tym roku chcemy się pełniej podzielić radością z daru nowych kapłanów.

Nie byłoby święceń bez Bożego wezwania młodych ludzi na kapłańską drogę, zatem Panu Stworzenia najpierw składam dziękczynienie za łaskę powołania i Jemu polecam w modlitwie każdego kapłana naszej diecezji.

Dziękuję również rodzinom przyszłych prezbiterów, parafiom, z których się wywodzą, naszemu seminarium i wszystkim otaczającym ich troską. Niech Wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, wyprasza im potrzebne łaski.

Zapraszam serdecznie  do udziału we Mszy świętej w sobotę, 28 maja br. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie, podczas której udzielę święceń kapłańskich pięciu diakonom. Niech nie zabraknie na tej uroczystości księży, sióstr i braci zakonnych oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o powołania kapłańskie. Zapraszam też młodych ludzi, którzy zastanawiają się, czy pójść za Chrystusem. Spotkanie z przepełnionymi szczęściem neoprezbiterami może być dla Was tym momentem, który przeważy w podjęciu decyzji o głoszeniu Ewangelii współczesnemu światu jako kapłan.

Siostry i Bracia, raz jeszcze dziękując za Wasze modlitwy oraz wsparcie powołań i powołanych, wszystkim z serca błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup  + Ryszard Kasyna

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654)

już od ośmiu tygodni trwa w naszej parafii Dzieło Wieczystej Adoracji –  głównym celem tego dzieła jest Wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. [proszę o ogarnięcie modlitwą również intencji nowych, świętych, licznych powołań do kapłaństwa] Bóg zapłać wszystkim adoratorom za trwanie przy Panu Jezusie. Wspólnie uczymy się godzić życie parafialne z trwaniem przed Najświętszym Sakramentem. W środę 8.czerwca o 19:00 będzie miało miejsce spotkanie dla ADORATORÓW (aby omówić trwającą w parafii wieczystą adorację, wymienić się opiniami i ustalić niektóre zasady). Na stałe zapisanych w grafiku tygodniowym jest już 110 godzin (potrzeba jeszcze 58 osób) – Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona stałych adoratorów – poświęcających 1 godzinę tygodniowo na trwanie przed Panem Jezusem, aby wypraszać łaski dla siebie i dla całego świata. Minione tygodnie potwierdzają, że jesteśmy w stanie zastępować się gdy jest taka potrzeba, aby Pan Jezus nigdy nie był sam, nawet gdy ktoś nie może przyjść na swoją godzinę. Bóg zapłać wszystkim adoratorom za wynagradzanie Jezusowi i Maryi swoją obecnością i modlitwą.

w dniach 23-25 maja (Dni Krzyżowe) po Mszach o 19:00 będzie miała miejsce w procesja wokół kościoła, wypraszająca błogosławieństwo Boże na prace rolne, ogrodnicze i sadownicze

w poniedziałek 30. maja o godz. 10:00 z ogrodu/sadu przed Domem Parafialnym zostaną odebrane elektrośmieci: zbiórkę zaczynamy już od poniedziałku (23.05.): miejsce składowania (ogrodzony teren przykościelny na rogu ul. Kościelnej i Pogodnej). Doświadczenie ubiegłego roku uczy, że boisko/parking nie jest właściwym miejscem do składowania zużytych sprzętów AGD i RTV, bo nie jest ogrodzony, a ewentualna dewastacja elektrośmieci może stwarzać zagrożenie dla zdrowia.

w dniach od 26 do 30 maja odbędzie się piesza pielgrzymka do Wejherowa – serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym dziele pokutnym i modlitewnym wszystkich pielgrzymów: w dzień wyjścia (26.05.) nabożeństwo majowe wyjątkowo rano (6:30), potem Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin (7:00). Tego dnia Mszy wieczornej NIE będzie.

W dniach 3-4.06.2022 r. na Jasnej Górze pod hasłem: „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich” odbędzie się X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Pielgrzymka jest otwarta dla wszystkich. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 VI br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Spotkanie będzie poprzedzone nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziewięciu sanktuariów Maryjnych naszej diecezji. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Radia Głos codziennie (27.05.-04.06.), o godz. 20.00. Tegoroczne Forum będzie jednocześnie zakończeniem i podsumowaniem diecezjalnego etapu Synodu o synodalności. Szczegółowy plan spotkania i nowenny umieszczono na plakatach.

w związku z dużą ilością śmieci cmentarnych (i brakiem współpracy w kwestii umowy parafialnej o segregacji śmieci) w tym tygodniu pojawią się na cmentarzu 3 kontenery (1100 L) – koszt pojemników to 2300 zł. – w związku z innymi należnościami parafialnymi potrzebujemy pomocy w zapłaceniu tego kosztu…

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12.07.2022 na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną telefonicznie – tel. 508.830.077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Weekendowych Dniach Skupienia „Nie bój się! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8)”, które odbywać się będą od 10 do 12 czerwca 2022 roku. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie z sobą Pisma Świętego. Rozpoczęcie w piątek, 10 czerwca o godz. 18.00. Recepcja na furcie WSD będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.seminariumpelplin.pl, a plakat promujący wydarzenie znajduje się w załączniku nr 1.

[tribe_events]