[tribe_events]

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul.  Kościerska 2A (08.01.2022). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   Kościerska nr 2 (15.01.), nr 4/6 (22.01.), nr 3 (29.01.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654). Wszelkie spotkania proszę ustalać przez telefon lub przez SMS.

Jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654);

przygotowujemy się do Wieczystej Adoracji w kaplicy Świętej Rodziny w Domu parafialnym – mam nadzieje, że będziemy mogli rozpocząć to Dzieło Wynagradzania NSPJ i NSNMP już od marca 2022. Do tego czasu będziemy mieli w kościele okazję do godzinnej adoracji codziennie, a w piątki do nocnej adoracji. Parafianka odpowiedzialna za organizację planu adoracji kontaktuje się z osobami już zadeklarowanymi w celu ustalenia dokładnego dnia i godziny adoracji. Dotychczas zapisało się prawie 50 osób. Kolejna niedziela, kiedy będą zbierane deklaracje zaangażowania w to Dzieło już 02.01.2022.

młodzieży z klas VIII SP i I SPP sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Diecezjalny dnia 09. marca o godz. 16:00na stronie parafialnej (zakładka „bierzmowanie”) zostaną umieszczone informacje bieżące, dotyczące ostatniego etapu przygotowań do przyjęcia tego sakramentu: daty spotkań, wybór patrona, data egzaminu, data złożenia próśb osobistych o udzielenie sakramentu bierzmowania; dostarczenie dokumentu Ad sacra (świadectwo chrztu).

we czwartek (06.stycznia) – uroczystość Objawienia Pańskiego – kolekta będzie przeznaczona na Misje Katolickie

w przyszłą niedzielę (09. stycznia) na Mszach o 7, 9, 11 kazania będzie głosił ks. dr Sławomir Ałaszewski, zajmujący się duszpasterstwem rodzin w diecezji – w ramach kazań praktycznych zostanie poruszony temat naturalnego planowania rodziny; kolekta inwestycyjna tego dnia przeznaczona będzie na spłatę kotła CO i monitoringu, zainstalowanych w Domu Parafialnym w grudniu 2021;

ofiary złożone przy Żłóbku są przeznaczone na misje katolickie

zapraszam na MSZE KOLĘDOWE za mieszkańców poszczególnych ulic: restrykcje w tym roku nie są tak radykalne jak to miało miejsce w ubiegłym roku więc zapraszam nie tylko przedstawicieli rodzin ale całe rodziny; na każdej Mszy kolędowej kazanie będzie dotyczyło życia parafii, więc można wybrać datę najbardziej odpowiednią;  odwiedziny kolędowe w domach (w ramach drugiego etapu kolęd, po tzw. Mszach Kolędowych) odbędą się wg grafiku od 11 stycznia do 01 lutego – jeśli ktoś pragnie przyjąć kolędę indywidualnie wcześniej jest to możliwe między 03 a 08 stycznia;

tegoroczne ofiary kolędowe są przeznaczone w całości na remonty w Domu Parafialnym; przy tej okazji pragnę podziękować parafianom, dzięki którym w czasie trwania remontu będę mógł mieszkań w przygotowywanym mieszkaniu

jest do odebrania najnowszy nr czasopisma Tak rodzinie, Różaniec, Anioł stróż

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 17:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 17:00)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.