[tribe_events]

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul.  Kościerska – Skorzewo 120 (30.12.2021). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   Kościerska nr 2A (08.01.2022), nr 2 (15.01.), nr 4/6 (22.01.), nr 3 (29.01.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); można zgłaszać intencje mszalne na rok 2022. Wszelkie spotkania proszę ustalać przez telefon lub przez SMS.

Jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654);

w niedzielę Świętej Rodziny, na każdej Mszy świętej pary małżeńskie będą miały okazję odnowić przyrzeczenia małżeńskie

przygotowujemy się do Wieczystej Adoracji w kaplicy Świętej Rodziny w Domu parafialnym – mam nadzieje, że będziemy mogli rozpocząć to Dzieło Wynagradzania NSPJ i NSNMP już od marca 2022. Do tego czasu będziemy mieli w kościele okazję do godzinnej adoracji codziennie, a w piątki do nocnej adoracji. Już od poniedziałku (27.12.) można spodziewać się, że osoba odpowiedzialna za organizację planu adoracji skontaktuje się z osobami już zadeklarowanymi w celu ustalenia dokłądenego dnia i godziny adoracji. Dotychczas zapisały się 44 osoby. Kolejna niedziela, kiedy będą zbierane deklaracje zaangażowania w to Dzieło już za tydzień (02.01.2022).

ofiary złożone przy Żłóbku są przeznaczone na misje katolickie

w niedzielę Świętej Rodziny (26.12.) zbiórka do puszek będzie przeznaczona na szkolnictwo katolickie diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

zapraszam na MSZE KOLĘDOWE za mieszkańców poszczególnych ulic: restrykcje w tym roku nie są tak radykalne jak to miało miejsce w ubiegłym roku więc zapraszam nie tylko przedstawicieli rodzin ale całe rodziny; na każdej Mszy kolędowej kazanie będzie dotyczyło życia parafii, więc można wybrać datę najbardziej odpowiednią. W tym czasie trwają już indywidualne odwiedziny kolędowe – na zaproszenie – dla rodziny, którym data wyznaczona w grafiku nie odpowiada.

Kuria Pelplińska uprzejmie informuje, że biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 grudnia br.

jest do odebrania najnowszy nr czasopisma Pielgrzym

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 17:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 17:00)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.