[tribe_events]

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul.  Kościerska nr 1c – blok przy kurnikach (23.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   Kościerska – Skorzewo 120 (30.12.2021), Kościerska nr 2A (08.01.2022), nr 2 (15.01.), nr 4/6 (22.01.), nr 3 (29.01.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); można zgłaszać intencje mszalne na rok 2022. Wszelkie spotkania proszę ustalać przez telefon lub przez SMS.

Jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654);

roraty w naszej parafii będą miały miejsce do Wigilii, ostatnia Msza roratnia 24.12. (6:45); w ten dzień nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu; w noc wigilijną odbędą się dwie Pasterki (22:00 z udziałem Scholi Nieustannie dla Maryi oraz 24:00 z udziałem orkiestry dętej)

Parafialny Zespół Caritas (Wolontariat) rozprowadza wigilijne świece Caritas oraz opłatki (po każdej Mszy św. niedzielnej); zebrane środki będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia w parafii

w uroczystość Bożego Narodzenia, zamiast nabożeństwa przy Żłóbku dla dzieci będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu (16:00 – 17:00)

Parafialny Zespół Caritas (Wolontariat) rozprowadza wigilijne świece Caritas oraz opłatki (po każdej Mszy św. niedzielnej); zebrane środki będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia w parafii

od 1. niedzieli adwentu (28.11.) codziennie przed mszą św. wieczorną jest godzinna adoracja w kościele (od 13 do 23 grudnia będą przesunięcia czasowe ze wzgl. na spowiedzi w dekanacie: Msza św. wieczorna o 18:00, po której Adoracja)

poza dniami kiedy jest ona związana z nabożeństwami, odbywa się w ciszy – ta inicjatywa potrwa do marca 2022 (do rozpoczęcia Wieczystej Adoracji w naszej kaplicy) – jest to zaproszenie do „rozsmakowania się” w adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy zobaczyli że godzina przed Panem Jezusem mija bardzo szybko i się nie nuży …;

przygotowujemy się do Wieczystej Adoracji w kaplicy Świętej Rodziny w Domu parafialnym – mam nadzieje, że będziemy mogli rozpocząć to Dzieło Wynagradzania NSPJ i NSNMP już od marca 2022. Do tego czasu będziemy mieli w kościele okazję do godzinnej adoracji codziennie, a w piątki do nocnej adoracji.

w niedzielę 19 grudnia odbędą się zapisy na wieczystą adorację (od marca 2022); do ustalenia stałego grafiku tygodniowego (powtarzalnego) potrzeba jeszcze 141 osób (dotychczas zapisało się 27 osób); zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Diecezjalnego adoracja Najświętszego Sakramentu 24h/24h wstępnie będzie ustanowiona na okres próbny (od marca do września 2022); dziś gościmy Domowników CENACOLO i ks. Dawida Tyborskiego, którzy podzielą się z nami doświadczeniem ADORACJI Najświętszego Sakramentu

w ramach trwających rekolekcji dla małżeństw (rodzina33) zapraszam na spotkanie we wtorek (21.12.) o 19:00.

młodzieży z klas VIII SP i I SPP sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Diecezjalny dnia 09. marca o godz. 16:00 – zapraszam na dzisiejsze spotkanie młodzieży (niedziela, 19.12.): katecheza o 10:00 i Msza o 18:00). Bardzo proszę, aby młodzież była dziś na spotkaniach, gdyż zostaną im przekazane ważne informacje.

młodzieży z klas VIII SP i I SPP sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Diecezjalny dnia 09. marca o godz. 16:00 – najbliższe spotkanie młodzieży w przyszłą niedzielę (19.12.: katecheza o 10:00 i Msza o 18:00). Bardzo proszę, aby młodzież była tego dnia na spotkaniach, gdyż przekażę im ważne informacje.

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 17:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 17:00)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.