SOBOTA (04.12) - I Sobota m-ca

07:00
w podz. i z prośbą dla rodziny (zadośćuczynienie)
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
++ Wanda i Zygmunt FELSKOWSCY, dziadkowie z obu stron oraz Ryszard SZWAJA

NIEDZIELA (05.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE / I Niedziela m-ca

09:00 ++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY oraz dusze czyśćcowe
10:00
Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
++ Janina (10. r. śmierci) i Jan PIERZGALSCY oraz dziadkowie z obu stron (poświęcenie medalików)
16:00 – 17:00 Adoracja w ciszy
17:00
w podz. i z prośbą dla rodziny

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (06.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE

06:45 ++ Stanisław KAMROWSKI i dusze czyśćcowe
16:00 – 17:00 Adoracja w ciszy
17:00
++ babcie i dziadkowie

WTOREK (07.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE

 06:45 ++ z rodzin członkiń Róży św. Faustyny
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
………………………………..
18:00
Spotkanie dla par przeżywających rekolekcje rodzina33 oraz dla Wspólnoty Marana-Tha

ŚRODA (08.12) - Niepokalanego Poczęcia NMP [uroczystość]

06:45
o sakramentalność małżeństw
11:45
Katecheza eucharystyczna, ks. Rafał Barciński
12:00 – 13:00 Godzina Łaski
17:00
w int. ks. proboszcza (od członków Róży Niepokalanego Poczęcia NMP)
18:00
Odpust – Szymbark

CZWARTEK (09.12)

06:45
++ Halina i Józef TROKA oraz dusze czyśćcowe
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
++ rodzice Franciszka i Józef STOLC oraz z obojga stron
19:30
Synod – etap dekanalny – Wygoda

PIĄTEK (10.12) - NMP Loretańskiej [wspomnienie]

06:45
++ Hanna i Gabriel WESOŁOWSCY
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
w pewnej intencji
20:00 – 07:00
Adoracja w ciszy – Wspólnota Marana-Tha

SOBOTA (11.12)

07:00
++ Edmund, rodzice z obu stron oraz pokrewni
16:00 – 17:00 Adoracja w ciszy
17:00
++ Monika, Zygmunt, Grażyna, Stanisław, Henryk MAKURAT
18:15 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

NIEDZIELA (12.12) - III. Niedziela adwentu (Gaudete)

09:00
w podz. i z prośbą o opiekę MBNP dla Małgorzaty i całej rodziny
11:00
+ Teresa CZAPIEWSKA (10. r. śmierci)
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
o opiekę i Boże błog. dla rodziny

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Piaseczno

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kolejarzy: nr 3 (11.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Kościerska + blok przy kurnikach. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); można zgłaszać intencje mszalne na rok 2022.

Jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654);

przedświąteczna okazja do spowiedzi: niedziela 05.12. (dwóch dodatkowych kapłanów przed południem), niedziela 19.12. (jeden dodatkowy kapłan), wtorek 21.12. (trzech dodatkowych kapłanów 15:30 – 16:30 oraz 17:00 – 17:45)

MODLITWA o błogosławione owoce synodu:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;  zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.

na cmentarzu została zakręcona woda na okres zimowy; duży kontener na śmieci będzie znajdował się na cmentarzu do 7 grudnia.

Parafialny Zespół Caritas (PZC – Wolontariat) rozprowadza wigilijne świece Caritas oraz opłatki (po każdej Mszy św. niedzielnej); zebrane środki będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia w parafii

nasza parafia włącza się w akcję PACZUSZKA DLA MALUSZKA, organizowaną przez Fundację Małych Stópek – akcja rozpoczyna się w niedzielę 05.12. i potrwa do niedzieli 19.12. – pod chórem na stole znajdują się papierowe bombki, którymi można przystroić własną choinkę (na odwrocie bombek jest wytłumaczona akcja) – podarunki dla potrzebujących składamy pod choinką, która znajduje się pod chórem – Bóg zapłać rodzinie, która ofiarowała tę choinkę.

w przyszłą niedzielę kazanie praktyczne i kolekta na pokrycie kosztów opału do Domu Parafialnego oraz nowego kotła.

od 1. niedzieli adwentu (28.11.) codziennie przed mszą św. wieczorną jest godzinna adoracja w kościele (w ostatnim tygodniu przed świętami będą przesunięcia czasowe ze wzgl. na spowiedzi w dekanacie) – poza dniami kiedy jest ona związana z nabożeństwami, odbywa się w ciszy – ta inicjatywa potrwa do marca 2022 (do rozpoczęcia Wieczystej Adoracji w naszej kaplicy) – jest to zaproszenie do „rozsmakowania się” w adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy zobaczyli że godzina przed Panem Jezusem mija bardzo szybko i się nie nuży …; – poszerzamy doświadczenie nocnych adoracji, serdecznie zapraszam do organizowania się w grupy, aby przeżyć nocną adorację z soboty na niedzielę….;

w niedzielę 5 i 19 grudnia odbędą się zapisy na wieczystą adorację (od marca 2022); do ustalenia stałego grafiku tygodniowego (powtarzalnego) potrzeba 168 osób; zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Diecezjalnego adoracja Najświętszego Sakramentu 24h/24h wstępnie będzie ustanowiona na okres próbny (od marca do września 2022);

w dniach 3/4.12.2021 r. Caritas organizowała zbiórkę żywności, której celem było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących – bardzo dziękuję Paniom, które zaangażowały się w tę inicjatywę oraz towarzyszącej im młodzieży

w ramach trwających rekolekcji dla małżeństw (rodzina33) zapraszam na spotkanie we wtorek (07.12.) o 18:00.

od przyszłej niedzieli (4/5.12.) do wtorku (7.12.) będą trwały w naszej parafii rekolekcje adwentowe; poprowadzi je ks. Radosław Orlikowski , egzorcysta oraz proboszcz parafii Mądrzechowo k. Bytowa (kolekta z 6 i 7 grudnia będzie przeznaczona na cele parafii ks. Radka)

składki w niedzielę 5.12.: kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej, zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie

plan kolęd na rok 2022 będzie podany w niedzielę 12.12. program może ulec zmianom w zależności od obostrzeń sanitarnych

W sobotę, 11 grudnia 2021 r. o godz. 14.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie, odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy dotąd zostali wprowadzeni do tej posługi.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 17:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 17:00)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.