SOBOTA (27.11)

10:00 – 14:00 Turniej ministrancki w piłce halowej
17:00
++ Jarosław STANKOWSKI (w dniu urodzin) oraz dusze czyśćcowe
18:30
+ Jan MURGLIN (2. m-c od śmierci) – od sąsiadów

NIEDZIELA (28.11) - I. Niedziela Adwentu

09:00
+ Józef GRAU (w r. urodzin)
11:00
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY oraz dusze czyśćcowe
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
++ Anna KRUSZYŃSKA i dusze czyśćcowe

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Piaseczno

PONIEDZIAŁEK (29.11)

06:45 w pewnej intencji
16:00 – 17:00 Adoracja w ciszy
17:00
w intencji dzieła wieczystej adoracji w parafii Skorzewo

WTOREK (30.11) - Św. Andrzeja [święto]

 06:45 + Dominik LIPIŃSKI
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
w int. małżeństw i rodzin z naszej parafii
18:00
Spotkanie dla par przeżywających rekolekcje rodzina33

ŚRODA (01.12) - I. środa m-ca

06:45
+ Monika PRZEWODOWSKA (3. m-c od śmierci) – od sąsiadów
16:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych i nabożeństwo do św. Józefa
17:00
++ polecani w Wypominkach rocznych

CZWARTEK (02.12) - I. Czwartek m-ca

06:45
++ Antoni i z rodziny
16:00 – 17:30
Spowiedź (dyżur o. franciszkanina)
16:00 – 17:00
Godzina Święta prowadzona przez Wspólnotę Miłosierdzia Bożego
17:00
+ Andrzej STAJKOWSKI (2. r. śmierci)
23:00 – 24:00
Godzina Święta w ciszy

PIĄTEK (03.12) - św. Franciszka Ksawerego / I Piątek m-ca

06:45
+ Krystyna PÓŁCZYŃSKA (3. r. śmierci)
08:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych
15:00 – 17:00 Spowiedź
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
+ Stanisław SEYDA (z racji urodzin)
21:00
w int. dzieła wieczystej adoracji w parafii Skorzewo
21:00 – 05:00
Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Najśw. Sakr. i Niepokalanej

SOBOTA (04.12) - I Sobota m-ca

07:00
w podz. i z prośbą dla rodziny (zadośćuczynienie)
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
++ Wanda i Zygmunt FELSKOWSCY, dziadkowie z obu stron oraz Ryszard SZWAJA

NIEDZIELA (05.12) - REKOLEKCJE ADWENTOWE / I Niedziela m-ca

09:00 ++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY oraz dusze czyśćcowe
10:00
Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
++ Janina (10. r. śmierci) i Jan PIERZGALSCY oraz dziadkowie z obu stron (poświęcenie medalików)
16:00 – 17:00 Adoracja w ciszy
17:00
w podz. i z prośbą dla rodziny

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kolejarzy: nr 7 (04.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Kolejarzy:  nr 3 (11.12.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Kościerska + blok przy kurnikach; ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); można zgłaszać intencje mszalne na rok 2022.

Jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654);

MODLITWA o błogosławione owoce synodu:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;  zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.

na cmentarzu została zakręcona woda na okres zimowy; duży kontener na śmieci będzie znajdował się na cmentarzu do 7 grudnia.

Parafialny Zespół Caritas (PZC – Wolontariat) rozprowadza wigilijne świece Caritas oraz opłatki (po każdej Mszy św. niedzielnej); zbrane środki będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia w parafii

jak to zostało zapowiedziane w niedzielę 21.11. nasza parafia włączy się w akcję PACZUSZKA DLA MALUSZKA, organizowaną przez Fundację Małych Stópek – akcja rozpocznie się w przyszłą niedzielę 05.12. – pod chórem na stole znajdują się papierowe bombki, którymi można przystroić własną choinkę (na odwrocie bombek jest wytłumaczona akcja) – podarunki dla potrzebujących będziemy składać pod choinką, która od przyszłej niedzieli stanie pod chórem

od 22.11. (poniedziałek) do 30.11. (wtorek) nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji ojczyzny – po wieczornej Mszy św.

ministranckie rozgrywki w piłkę halową odbyły się w sobotę 27.11. na hali w Skorzewie (bardzo dziękuję naszym ministrantom za zaangażowanie i za wolę walki) – gratuluję zdobytych doświadczeń.

bardzo dziękuję Panom, którzy zaangażowali się w zakup i rozładunek opału do nowego pieca; nowy kocioł ma być zakupiony na początku grudnia; tymczasem ciągle posługujemy się dotychczasowym kotłem – jeśli więc któraś z rodzin z parafii może podzielić się drewnem opałowym to bardzo o to proszę

w niedzielę (28.11.) Siostry Szarytki po Mszach św. mówią o cudownym medaliku, chętni mogą się zaopatrzyć w te medaliki

od 1. niedzieli adwentu (28.11.) codziennie przed mszą św. wieczorną będzie godzinna adoracja w kościele (w ostatnim tygodniu przed świętami będą przesunięcia czasowe ze wzgl. na spowiedzi w dekanacie) – poza dniami kiedy jest ona związana z nabożeństwami, odbywać się będzie w ciszy – ta inicjatywa potrwa do marca 2022 (do rozpoczęcia Wieczystej Adoracji w naszej kaplicy) – jest to zaproszenie do „rozsmakowania się” w adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy zobaczyli że godzina przed Panem Jezusem mija bardzo szybko i się nie nuży …; – poszerzamy doświadczenie nocnych adoracji, serdecznie zapraszam do organizowania się w grupy, aby przeżyć nocną adorację z soboty na niedzielę….; zapraszam również do godzinnej adoracji Pana Jezusa w noc z 1. czwartku na 1. piątek m-ca (02/03.12.) od 23:00 do 24:00.

roraty (od 29.11.) będą od poniedziałku  do piątku o 6:45 i o 17:00, a w sobotę o 7:00

w niedzielę 5 i 19 grudnia odbędą się zapisy na wieczystą adorację (od marca 2022); do ustalenia stałego grafiku tygodniowego (powtarzalnego) potrzeba 168 osób; zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Diecezjalnego adoracja Najświętszego Sakramentu 24h/24h wstępnie będzie ustanowiona na okres próbny (od marca do września 2022);

inicjatywa dla WOLONTARIATU: W dniach 3/4.12.2021 r. Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

w ramach trwających rekolekcji dla małżeństw (rodzina33) zapraszam na spotkanie we wtorek (30.11.) o 18:00.

do odebrania są najnowsze numery czasopism: Pielgrzym, Różaniec, Tak Rodzinie, Anioł Stróż

od przyszłej niedzieli (4/5.12.) do wtorku (7.12.) będą trwały w naszej parafii rekolekcje adwentowe; poprowadzi je ks. Radosław Orlikowski , egzorcysta oraz proboszcz parafii Mądrzechowo k. Bytowa (kolekta z 6 i 7 grudnia będzie przeznaczona na budowę domu parafialnego w parafii ks. Radka)

plan kolęd na rok 2022 będzie podany wraz z początkiem grudnia br. – plan może ulec zmianom w zależności od obostrzeń sanitarnych oraz planu kolęd dekanalnych

W sobotę, 11 grudnia 2021 r. o godz. 14.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie, odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy dotąd zostali wprowadzeni do tej posługi. Księża proboszczowie proszeni są o przekazanie tej informacji nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. pełniącym posługę w parafiach.

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu wydała kolejną broszurę dla rodziców pt. „Nastolatki w wirtualnej przepaści. Jak mądrze towarzyszyć nastolatkowi w wirtualnym świecie?”. Poprzednie dwie: „Dzieci w wirtualnej sieci. Poradnik dla rodziców” i „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności? Praktyczny poradnik dla rodziców”, zostały już wcześniej przekazane do parafii, według zapotrzebowania złożonego przez księży proboszczów. Proszę rodziców o zgłaszanie zapotrzebowania. Wszystkie broszury są bezpłatne.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 18:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 18:00)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.