SOBOTA (20.11) - Św. Rafała Kalinowskiego [wspomnienie]

09:00
zbiórka ministrantów
10:00
różaniec za + Janinę LIPSKĄ
11:00
pogrzeb + Janiny LIPSKIEJ
15:30
w 50. r. ślubu pp. Krystyny i Czesława, w podz. i z prośbą
16:30
chrzest
17:00
+ Barbara NOWAKOWSKA

NIEDZIELA (21.11) - Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata [uroczystość]

09:00 ++ członkowie Róży św. Jadwigi
11:00
++ Feliks i Adam STUDZIŃSCY, pokrewni oraz dusze czyśćcowe
16:00
Katecheza dla młodzieży do bierzmowania (w grupach)
17:00
+ Leszek GUŹDZIOŁ [msza dla młodzieży]

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (22.11) - Św. Cecylii [wspomnienie]

17:00 ++ Bogdan, Zofia, Stefan FELSKOWSCY, Anna KRUSZYŃSKA oraz z rodziny

WTOREK (23.11) - św. Klemensa I [wspomnienie]

 17:00 w int. księdza proboszcza (z okazji urodzin)

ŚRODA (24.11) - Śś. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy [wspomnienie]

17:00
+ Walter JONAK i z rodziny
18:00
+ Edmund LESZCZYŃSKI (z racji urodzin)

CZWARTEK (25.11) - Bł. Marii i Alojzego Quatrocchi [wspomnienie]

17:00
+ Marcin REPIŃSKI
18:00
+ Zbigniew WEJER (3. m-c od śmierci) od koleżanek i kolegów syna ze szkoły w Skorzewie
18:00
Odpust w Stężycy

PIĄTEK (26.11)

17:00
++ dusze w czyśćcu cierpiące
18:00
+ Jerzy JAKUBEK (1. r. od śmierci)
20:00 – 21:30 Adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (27.11)

10:00 – 14:00 Turniej ministrancki w piłce halowej
17:00
++ Jarosław STANKOWSKI (w dniu urodzin) oraz dusze czyśćcowe
18:30
+ Jan MURGLIN (2. m-c od śmierci) – od sąsiadów

NIEDZIELA (28.11) - I. Niedziela Adwentu

09:00
+ Józef GRAU (w r. urodzin)
11:00
++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY oraz dusze czyśćcowe
16:00 – 17:00
Adoracja w ciszy
17:00
++ Anna KRUSZYŃSKA i dusze czyśćcowe

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Piaseczno

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kolejarzy: nr 9 (27.11.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Kolejarzy:  nr 7 (04.12.); nr 3 (11.12.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Kościerska + blok przy kurnikach; ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.

biuro parafialne w tym tygodniu będzie NIEczynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); można zgłaszać intencje mszalne na rok 2022.

Jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654);

MODLITWA o błogosławione owoce synodu:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;  zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.

na cmentarzu została zakręcona woda na okres zimowy; duży kontener na śmieci będzie znajdował się na cmentarzu do 7 grudnia.

Parafialny Zespół Caritas (PZC – Wolontariat) od niedzieli (21.11.) będzie rozprowadzać świece Caritas oraz opłatki (po każdej Mszy św. niedzielnej)

katecheza/gra dla kandydatów do bierzmowania (niedziela 21.11.) odbędzie się w małych grupach popołudniu (16:00), w łączności z Mszą św. (17:00), na którą zapraszamy również rodziców.

na dzisiejszą niedzielę (21.11.) została ustalona kolekta na WSD w Pelplinie

Na niedzielę, 21.11., została ogłoszona w Kościele ogólnopolska zbiórka funduszy do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

dziś, niedziela 21.11., na Mszach o 9 i 11 przedstawiciel Fundacji Małych Stópek zaprosi naszą parafię do udziału w organizacji środków higieny dla niemowląt… (akcja rozpoczyna się 28.11.) – WOLONTARIAT proszę o pomoc w przygotowaniu pomieszczeń magazynowych w Domu Parafialnym

od 22.11. (poniedziałek) do 30.11. (wtorek) nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji ojczyzny – po wieczornej Mszy św.

ministranckie rozgrywki w piłkę halową w sobotę 27.11. od 10:00 do 14:00 na hali w Skorzewie (zgody do odbioru w zakrystii) – zbiórka w Kaplicy św. Rodziny o 9:30

w przyszłą niedzielę (28.11.) Siostry Szarytki będą po Mszach św. mówić o cudownym medaliku, będą też rozdawać medaliki

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn (od szkoły ponadpodstawowej) do skorzystania z zaproszenia na Adwentowe Dni Skupienia, organizowane w tym roku w seminarium od 26 do 28 listopada pod tytułem „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13,8). To wszystko było po coś…”. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.seminariumpelplin.pl

od 1. niedzieli adwentu (28.11.) codziennie przed mszą św. wieczorną będzie godzinna adoracja w kościele – poza dniami kiedy jest ona związana z nabożeństwami, odbywać się będzie w ciszy – ta inicjatywa potrwa do marca 2022 (do rozpoczęcia Wieczystej Adoracji w naszej kaplicy) – jest to zaproszenie do „rozsmakowania się” w adoracji Najświętszego Sakramentu, abyśmy zobaczyli że godzina przed Panem Jezusem mija bardzo szybko i się nie nuży …; – poszerzamy doświadczenie nocnych adoracji, serdecznie zapraszam do organizowania się w grupy, aby przeżyć nocną adorację z soboty na niedzielę….; zapraszam również do godzinnej adoracji Pana Jezusa w noc z 1. czwartku na 1. piątek m-ca (02/03.12.) od 23:00 do 24:00

roraty (od 29.11.) będą od poniedziałku do piątku o 6:45 i o 17:00, a w sobotę o 7:00

inicjatywa dla WOLONTARIATU: W dniach 3/4.12.2021 r. Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 18:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 18:00)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza księży proboszczów do zorganizowania w parafiach rekolekcji o nazwie „Rodzina33”. Rekolekcje mają formę indywidualnej pracy rodzin – zarówno dorosłych jak i dla dzieci – w oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl Na stronie dostępne są także materiały pomocne dla duszpasterzy. Rekolekcje w parafiach powinny rozpocząć się 21 listopada 2021r. podczas Mszy Świętej i trwać 33 dni do 23 grudnia 2021 r., a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia br. Zapraszam małżonków, którzy chcą wziąć udział w tym procesie formacyjnym na Mszę św. w niedzielę (21.11.) o 11:00 – po tej Mszy św. proszę o krótkie spotkanie z zainteresowanymi małżonkami