SOBOTA (23.10)

15:00
ŚLUB: Sebastian i Klaudia
16:45
Różaniec dla dzieci
17:30
RÓŻANIEC
18:00
+ Stanisław KAMROWSKI (z racji urodzin)

NIEDZIELA (24.10)

09:00 w podz.i z prośbą dla jubilatów, dla dzieci i wnuków
10:15
RÓŻANIEC
11:00
w podz. i z prośbą dla pp. Teresy i Jana (54. r. ślubu)
18:00
w podz. i z prośbą dla jubilatów i rodziny (23. r. ślubu)

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (25.10)

10:00 Przygotowanie do ślubu (30.10)
16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
+ Zbigniew ZIELIŃSKI (4. r. śmierci)
17:30
RÓŻANIEC
18:00
w podz. i z prośbą dla pp. Antoniny i Henryka (54. r. ślubu)

WTOREK (26.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
 17:00 ++ Mirosław i Hanna PIERZGALSCY (z racji rocznicy ślubu)
17:30
RÓŻANIEC
18:00
w podz. i z prośbą dla pp. Justyny i Pawła (2. r. ślubu)

ŚRODA (27.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
w podz. i z prośbą dla Aleksandry (z racji urodzin)
17:00
RÓŻANIEC
18:00
+ Maria BIGUS (2. r. śmierci)

CZWARTEK (28.10) - Śś. Szymona i Judy Tadeusza [święto]

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ Jan, Stefania, Marian WICZKOWSCY
17:30
RÓŻANIEC
18:00
+ Gertruda STUDZIŃSKA (1. r. śmierci)

PIĄTEK (29.10) - bł. Klary Badano [wspomnienie]

16:45 Różaniec dla dzieci
17:00 ++ Janina i Zygmunt GÓRNI (w rocznicę śmierci)
17:30 RÓŻANIEC
18:00
++ Irena i Antoni ETMAŃSCY oraz Elżbieta i Seweryn
18:00 – 19:00 Spowiedź
20:00 – 21:30 Spowiedź
20:00 – 21:30 Adoracja z uwielbieniem

SOBOTA (30.10)

13:00
ŚLUB: Anna i Sylwester
16:45
Różaniec dla dzieci
17:30
RÓŻANIEC
18:00
w 20. r. ślubu, w podz. i z prośbą

NIEDZIELA (31.10)

09:00
++ z rodziny TROKA
10:15
RÓŻANIEC
11:00
++ Jadwiga i Antoni GŁODOWSCY (12. r. śmierci)
18:00
++ Jan ROMPCA oraz Gertruda i Franciszek

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kolejarzy: nr 26 (30.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Kolejarzy:  nr 17 (06.11.); nr 15 (13.11.); nr 13 (20.11.); nr 9 (27.11.); nr 7 (04.12.); nr 3 (11.12.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Kościerska + blok przy kurnikach; ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.


biuro parafialne w tym tygodniu czynne we WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); można zgłaszać intencje mszalne na rok 2022.

Bardzo dziękuję członkom Rady Parafialnej (Duszpasterskiej i Ekonomicznej) za wspólne spotkanie w minionym tygodniu. Omawialiśmy inwestycje realizowane w obecnym roku na cmentarzu oraz projekty dotyczące inwestycji w Domu Parafialnym, a które planujemy realizować od przyszłego roku. Mimo tego, iż czekają nas jeszcze spore wydatki w bieżącym roku, musimy przewidzieć rozpoczęcie po nowym roku prac w Domu Parafialnym. Najważniejsze plany na rok 2022 to wymiana kotła centralnego ogrzewania w Domu Parafialnym, całkowity remont kuchni, jednej łazienki, klatki schodowej oraz korytarza na parterze. Te ambitne plany będą realizowane na tyle na ile pozwolą na to fundusze parafialne. Bardzo się cieszę, że mogę poinformować, że w oparciu o decyzję Rady Parafialnej, w marcu 2022 rozpoczniemy Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Świętej Rodziny 24h/24h. O szczegółach poinformuję po rozmowie z Księdzem Biskupem. Zachęcam i proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji tej adoracji i osób które zgodzą się poświęcić 1 godzinę tygodniowo na adorację. A do tego czasu zapraszam kolejne grupy do organizowania adoracji wspólnotowych prowadzonych lub indywidualnych w ciszy. Głowna intencja adoracji wieczystej to zadośćuczynienie NSPN i NSNMP za grzechy nasze i całego świata. Najbliższa nocna adoracja w kaplicy będzie miała miejsce w nocy z piątku na sobotę 5/6 listopada. Z kolei w ostatni piątek października (29.10.) odbędzie się adoracja z uwielbieniem w kościele (prowadzona przez Wspólnotę Maranatha i Zespół Totus Tuus); tego dnia będzie miała miejsce też spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych: od 18:00 do 19:00 oraz od 20:00 do 21:30. Będzie spowiadało 2 kapłanów z Pelplina.

Nabożeństwo różańcowe w październiku (Pn-Sb o 16:45 dla dzieci; Pn-Sb o 17:30 dla dorosłych i młodzieży ; Nd o 10:15 dla wszystkich 😉 – w październiku na Mszach w tygodniu nie będzie kazań (po Mszy o 18:00 będzie czytana książka o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim)

wypominki roczne można składać do końca listopada, do skrzyni przy relikwiach św. Faustyny – ofiary przy tej okazji zebrane będą przeznaczone na opał do kościoła

Jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654); od września (w roku szkolnym 2021/2022) w naszej parafii będą pomagać w spowiedzi Ojcowie Franciszkanie – w każdy I. Czwartek m-ca od 16:00 do 17:30.

Nabożeństwa w uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.) będą celebrowane w następujących godzinach: Msze św. przed południem: 7:00 / 9:00 / 11:00. Procesja z kościoła na cmentarz 12:00 (litania do Wszystkich Świętych), zakończona modlitwą modlitwą różańcową i procesją na cmentarzu. Msze św. w Dzień zaduszny (2.11.) o 7:00 / 9:00 / 17:00 + procesja na cmentarz (poświęcenie nowych nagrobków).

W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła. Więcej informacji można znaleźć na stronach: https://www.synod.va/en.html oraz https://episkopat.pl/synod2021-23/  Pomódlmy się zatem o błogosławione owoce synodu:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;  zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.

Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.

 

Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej. Celem mistrzostw jest integracja środowisk ministranckich ze wszystkich parafii podczas kolejnych etapów rozgrywek sportowych, które będą przeprowadzone w następującym czasie: rozgrywki dekanalne (z udziałem reprezentacji ze wszystkich parafii) – powinny być rozegrane do końca grudnia 2021 r. Każda parafia zgłasza się indywidualnie do organizatora turnieju na etapie dekanalnym do poniedziałku (25.10.) Rozgrywki w ramach Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza powinny odbyć się w trzech kategoriach: I – (roczniki 2010-2014) / II – (roczniki 2006-2009) / III – (roczniki 2001-2005). Podczas rozgrywek obowiązywać będzie regulamin, według którego odbywają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w Piłce Halowej.

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 5-7 listopada 2021 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zob. www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa (godz. 17.00 – 20.00),
tel: 781970770; e-mail: 

inicjatywa dla WOLONTARIATU: W dniach 3/4.12.2021 r. Caritas organizuje zbiórkę żywności, której celem będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących. Do 5.11. br. należy zgłosić udział w akcji poprzez ankietę na stronie internetowej www.pelplin.caritas.pl w zakładce – Działalność/Zbiórki żywności/ Zgłoszenie zbiórki. Zespoły, które zgłoszą chęć przyłączenia się do zbiórki otrzymają materiały promocyjne. Nasz Parafialny Zespół Caritas – Wolontariat młodzieżowy zostanie zgłoszony w najbliższych dniach.

W grudniu Caritas rozpoczyna kolejną edycję programu pomocy żywnościowej FEAD, który wspiera osoby doświadczające ubóstwa. Parafie są zaproszone do uczestnictwa w programie. Dokumenty związane z programem znajdują się na stronie: www.pelplin.caritas.pl  Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 793 822 458 lub pisząc na adres e-mail: .

W dniach 6/7.11. br. odbędzie się XXXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na rozpisce w gablocie.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 18:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 18:00)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.