SOBOTA (09.10)

 08:00 – 15:00
Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych – Pelplin
16:00
w 20. r. ślubu pp. Marzeny i Jerzego, z podz. i prośbą
16:45
Różaniec dla dzieci
17:30
RÓŻANIEC
18:00
+ Jerzy FORMELA (w 9. r. śmierci)

NIEDZIELA (10.10) - Dzień Papieski

09:00 + Stanisław MAKURAT (w r. urodzin)
10:15
RÓŻANIEC
11:00
++ rodzice Stefania i Edmund JAKUBEK, rodzeństwo i pokrewni
18:00
++ Stefania i Edmund JAKUBEK i z rodziny

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (11.10)

16:45 Różaniec dla dzieci
17:00
w podz. i z prośba dla rodziny (z okazji r. ślubu)
17:30
RÓŻANIEC
18:00
++ Stanisław, Jadwiga, Paweł, rodzice z obu stron

WTOREK (12.10)

16:45
Różaniec dla dzieci
 17:00 za dzieci i młodzież ze Skorzewa (od Róży MB Fatimskiej)
17:30
RÓŻANIEC
18:00
+ Maciej ZWARA (6. r. śmierci)

ŚRODA (13.10) - bł. Honorata Koźmińskiego [wspomnienie]

07:00
o sakramentalność małżeństw
16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
RÓŻANIEC
18:00
++ Jerzy, Roman MERING oraz z rodziny
20:30
Nabożeństwo fatimskie

CZWARTEK (14.10) - św. Małgorzaty M. Alacoque [wspomnienie]

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ Franciszek i Irena SZULFER, Bogumiła MIELEWCZYK, Władysław JAKUBEK, krewni, pokrewni, dusze czyśćcowe
17:30
RÓŻANIEC
18:00
++ Bernadeta i Bronisław
19:00
Spotkanie formacyjne Wspólnoty Maranatha

PIĄTEK (15.10) - św. Teresy od Jezusa [wspomnienie]

16:45 Różaniec dla dzieci
17:00 za rodziców dotkniętych stratą dziecka
17:30 RÓŻANIEC
18:00
++ Jadwiga, Henryk, Daniel oraz z rodziny i dusze czyśćcowe

SOBOTA (16.10) - św. Jadwigi Śląskiej [wspomnienie]

16:45
Różaniec dla dzieci
17:00
++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, dusze czyśćcowe
17:30
RÓŻANIEC
18:00
w podz. i z prośbą dla rodziny z okazji 11. r. ślubu

NIEDZIELA (17.10)

09:00
++ z rodz. KRUSZYŃSKICH, PODJASKICH, PŁOTKA, KRAUZE oraz dusze czyśćcowe
10:00 Spotkanie młodzieży do bierzmowania
10:15
RÓŻANIEC
11:00
++ z Róży św. Moniki
18:00
++ Salomea i Zygfryd ZDROJEWSCY, rodzice i rodzeństwo z obu stron (msza św. dla młodzieży)

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modlitwy wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Kolejarzy: nr 22 (16.10.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Kolejarzy:  nr 24 (23.10.); nr 26 (30.10.); nr 17 (06.11.); nr 15 (13.11.); nr 13 (20.11.); nr 9 (27.11.); nr 7 (04.12.); nr 3 (11.12.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice, które będę prosił o pomoc to: ul. Kościerska + blok przy kurnikach; ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 18:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 18:00)

biuro parafialne w tym tygodniu czynne we WTOREK, ŚRODA, PIĄTEK; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); można zgłaszać intencje mszalne na rok 2022.

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654); od września (w roku szkolnym 2021/2022) w naszej parafii będą pomagać w spowiedzi Ojcowie Franciszkanie – w każdy  I. Czwartek m-ca od 16:00 do 17:30 (najbliższy 7.10., a nie 30.09.).

bardzo wszystkim dziękuję za wspólną adorację w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz w intencji rozeznania czy wolą Bożą jest ustanowienie w kaplicy św. Rodziny w Domu Parafialnym Wieczystej Adoracji. Serdeczne Bóg zapłać. Rozeznawanie trwa.

nabożeństwo różańcowe w październiku (Pn-Sb o 16:45 dla dzieci; Pn-Sb o 17:30 dla dorosłych i młodzieży ; Nd o 10:15 dla wszystkich 😉 – w październiku na Mszach w tygodniu nie będzie kazań (po Mszy o 18:00 będzie czytana książka o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim)

wypominki roczne można składać od początku października, do skrzyni przy relikwiach św. Faustyny – ofiary przy tej okazji zebrane będą przeznaczone na opał do kościoła

w niedzielę 10 października br. Kościół w Polsce obchodzi XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów. W związku z tym, że obecnie nie ma żadnego stypendysty z naszej parafii warto zastanowić się kto spośród uczniów & klasy SP (z naszej parafii) mógłby korzystać z takiego stypendium naukowego.

dziś, 9/10. października br. w naszej parafii kazania, z serii praktycznych, głosi ks. dr Wiesław Szuca z Collegium Marianum w Pelplinie. Tego dnia w naszej parafii kolekta przeznaczona jest na opał do kościoła.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza członków KSM Diecezji Pelplińskiej oraz młodzieżowych wspólnot parafialnych do wzięcia udziału, dnia 23 października, w XII Marszu na Orientację im. św. Jana Pawła II w Bytoni. Szczegóły w biurze parafialnym

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza na XXI Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie. W roku poświęconym św. Józefowi temat tegorocznych spotkań brzmi: „Św. Józef – Oblubienic Dziewicy i Opiekun Boga. Wiara, męstwo i rodzina”. Prelegentami będą: ks. Leszek Szkopek, ks. prof. Zbigniew Zarembski (UMK), p. Aleksander Sztramski oraz p. Anna i Paweł Liczmańscy. Tegoroczne Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie odbędą się w sobotę 23 października 2021 roku w Bibliotece Diecezjalnej. Początek spotkania o godz. 9.30, a zakończenie ok. godz. 13.00. Szczegółowy program znajduje się w załączniku nr 1, a plakat promujący wydarzenie w załączniku nr 2.

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 5-7 listopada 2021 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Więcej informacji: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00,  tel: 781 970 770; e-mail: 

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby w Dniu Dziecka Utraconego, który obchodzimy 15 października, różaniec święty ofiarować w intencji rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności. Z tą intencją będzie związana Msza św. o 17:00.