SOBOTA (28.08) - Św. Augustyna [wspomnienie]

15:30
ŚLUB: Adriana i Jeffry
18:00
++ Irena, Ludwika, Maria, Genowefa

NIEDZIELA (29.08)

07:00 + Stanisław MAKURAT (w 6. r. śmierci)
09:00
w podz. i z prośbą dla całej rodziny, dzieci i wnuków
11:00
++ Gerard DUŁAK, Stanisław, rodzice z obu stron, Halina

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (30.08)

18:00
w podz. i z prośbą dla rodziny

WTOREK (31.08)

18:00 ++ Marianna i Józef oraz Gerard LEWNA (r. śmierci)

ŚRODA (01.09) - I. środa m-ca

08:00
Msza na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych, nabożeństwo do św. Józefa
18:00
++ polecani w Wypominkach rocznych

CZWARTEK (02.09) - I. Czwartek m-ca

16:00 – 17:30
Spowiedź
17:00 – 18:00
Godzina Święta
18:00
+ Stanisław MEJNA i dusze czyśćcowe

PIĄTEK (03.09) - I Piątek m-ca

08:30 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych
16:00 – 18:00 Spowiedź
18:00
++ Józefa i Czesław SAWICCY, Józefa i Bronisław DARZNIK

SOBOTA (04.09) - I Sobota m-ca

07:00
++ Jadwiga, Antoni, Helena KUPER (zadośćuczynienie)
18:00
++ Teresa i Jan MAJ, z rodz. MAJ i CYRZAN, dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (05.09) - I Niedziela m-ca

09:00
++ Zygmunt (22. r. śmierci) i Janina PODOLSCY
10:15 Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
w 18. urodziny Agnieszki, w podz. i z prośbą
18:00
++ Paweł CYGERT, rodzice z obojga stron, z rodz. UGOWSKICH i JAKUBKÓW

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modl. wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Źródlana: nr 5 (04.09.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Źródlana: nr 6 (11.09.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość. Kolejne ulice które będę prosił o pomoc to: ul. Kolejarzy; ul. Kościerska + blok przy kurnikach; ul. Wodna (od początku), ul. Jeziorna (od początku); ul. Cicha

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; – msze św. niedzielne do końca wakacji w następującym układzie (sobota o 18:00,  niedziela tylko przed południem 7:00; 9:00; 11:00). Od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 18:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 18:00)

biuro parafialne w tym tygodniu czynne; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654) lub zgłosić się na plebanię;

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej

jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654); od września (w roku szkolnym 2021/2022) w naszej parafii będą pomagać w spowiedzi Ojcowie Franciszkanie – w każdy  I. Czwartek m-ca od 16:00 do 17:30.

w miesiącach wakacyjnych: lipiec i sierpień Adoracja z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca jest zawieszone. Spotkanie wrześniowe odbędzie się w piątek 24.09. od 20:00 do 21:30.

od dziś, 29.08., wracamy do zwyczaju błogosławieństwa dzieci po Mszy św. o 11:00 – ta praktyka była zawieszona, aby unikać bliższego kontaktu w czasie podwyższonego zagrożenia epidemicznego

dziś, w ostatnią niedzielę wakacji (29.08.), zostanie rozegrany turniej siatkówki plażowej o puchar proboszcza – zachęcamy drużyny 2-osobowe do udziału (1 osoba ze Skorzewa)

dziś, w V. niedzielę m-ca (29.08.), kolekta będzie przeznaczona na cele remontowo-budowlane w diecezji.

dożynki Gminne w tym roku odbędą się w Kornem dn. 29.08.2021; rozpoczną się uroczystą Mszą św. Polową o 14:00; w czasie dożynek wszyscy mieszkańcy gminy będą mogli spisać się w Mobilnym Punkcie Spisowym Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań; ponadto w plenerowym punkcie szczepień będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19;

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl lub pod  adresem: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/ii-nabor-do-wyzszego-seminarium-duchownego/

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/ .

Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za plony, odbędzie się 4-5.09. br. w Częstochowie. Delegację diecezjalną wraz z koszem do pochodu ofiarnego przygotowuje w tym roku duszpasterz rolników dekanatu bytowskiego. Szczegóły pielgrzymki podane są na plakacie w gablocie. Bliższych informacji udziela ks. Zbigniew Wysiecki; tel. 508 166 052; e-mail:

Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego: Lubań (niedziela 19.09. br.) Msza Święta sprawowana zostanie w kościele św. Jana Pawła II o 11.00. Za przygotowanie liturgii odpowiedzialny jest duszpasterz dekanalny dekanatu zblewskiego. W razie potrzeby we wszelkich wątpliwościach należy kontaktować się z duszpasterzem diecezjalnym ks. Zbigniewem Wysieckim: tel. 508 166 052; e-mail:

W dniach 11-19 września w Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie odbywać się będą uroczystości odpustowe. Ze względu na beatyfikację sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Suma odpustowa zostanie odprawiona w sobotę 11.09. o 12:00. Mszy św. przy Studzience przewodniczył będzie J.E. Bp dr Ryszard Kasyna.