SOBOTA (21.08) - Św. Piusa X [wspomnienie]

17:00
+ Mirosław PIERZGALSKI (3. m-c od śmierci) – od sąsiadów
18:00
+ Bożena KURS (z racji r. śmierci)
19:00 przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (22.08)

07:00
+ Stanisław (w 16. r. śmierci)
09:00 ++ Wanda KULAS (20. r. śmierci), Edmund i Marek KLEBA
11:00
++ rodzice Stefania i Augustyn oraz dziadkowie z obu str., siostra Maria i szwagier Franciszek (chrzest)

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (23.08)

18:00
++ teściowie Władysław i Julia LEŚNIAŃSCY oraz z rodziny i dusze czyśćcowe

WTOREK (24.08) - Św. Bartłomieja [święto]

18:00 w 2. r. ślubu pp. Krystiana i Martyny, w podz. i z prośbą

ŚRODA (25.08)

18:00
w int. członków Róży św. Moniki

CZWARTEK (26.08) - MB Częstochowskiej

09:00
++ Jadwiga i Alfons UGOWSCY oraz dusze czyśćcowe
18:00
+ Justyna BIAŁEK-Wika (1. rok od śmierci) [SKORZEWO]
18:00
+ Maria KURS [BIAŁOGÓRA]

PIĄTEK (27.08) - Św. Moniki [wspomnienie]

18:00
++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY

SOBOTA (28.08) - Św. Augustyna [wspomnienie]

15:30
ŚLUB: Adriana i Jeffry
18:00
++ Irena, Ludwika, Maria, Genowefa

NIEDZIELA (29.08)

07:00 + Stanisław MAKURAT (w 6. r. śmierci)
09:00
w podz. i z prośbą dla całej rodziny, dzieci i wnuków
11:00
++ Gerard DUŁAK, Stanisław, rodzice z obu stron, Halina

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modl. wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Źródlana: nr 3 (28.08.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Źródlana: nr 5 (04.09.); nr 6 (11.09.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; – msze św. niedzielne do końca wakacji w następującym układzie (sobota o 18:00,  niedziela tylko przed południem 7:00; 9:00; 11:00). Od niedzieli 05.09. Msze św. niedzielne w następującym porządku: (sobota o 18:00,  niedziela o 9:00; 11:00; 18:00)

biuro parafialne w tym tygodniu czynne wg ustalonego porządku; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654); w dniach 23-28.08.2021 biuro parafialne będzie nieczynne z powodu mojej nieobecności – w tym czasie posługę sakramentalną w parafii zapewni o. Jordan OFM

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654); od września (w roku szkolnym 2021/2022) w naszej parafii będą pomagać w spowiedzi Ojcowie Franciszkanie – w każdy  I. Czwartek m-ca od 16:00 do 17:30.

bardzo dziękuję parafianom za prace wykonane na cmentarzu w minionym tygodniu; dziękuję za złożone w minionym tygodniu ofiary na chodniki na cmentarzu

w miesiącach wakacyjnych: lipiec i sierpień Adoracja z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca jest zawieszone, kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu

w niedzielę Wniebowzięcia NMP (15.08.), na zakończenie każdej Mszy św., nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów

Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa organizuje spotkanie dla mężczyzn w Jasnogórskim Sanktuarium 18.09.2021 r. W ciągu tygodnia poprzedzającego wydarzenie będą odbywały się warsztaty on-line dla mężczyzn. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach https://oblezenie.mezczyzni.net  oraz  http://mezczyzni.net/main/

we czwartek (26.08.) na zakończenie każdej Mszy św. Odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu

w miesiącach wakacyjnych: lipiec i sierpień Adoracja z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca jest zawieszone, kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu 

na ostatnią niedzielę wakacji (29.08.) został zaplanowany turniej siatkówki plażowej o puchar proboszcza – zachęcamy drużyny 2-osobowe (1 osoba ze Skorzewa) do trenowania

w V. niedzielę m-ca (29.08.) kolekta będzie przeznaczona na cele remontowo-budowlane w diecezji.

dożynki Gminne w tym roku odbędą się w Kornem dn. 29.08.2021; rozpoczną się uroczystą Mszą sw. Polową o 14:00

W dniach 11-19 września w Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie odbywać się będą uroczystości odpustowe. Ze względu na beatyfikację sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Suma odpustowa zostanie odprawiona w sobotę 11.09. o 12:00. Mszy św. przy Studzience przewodniczył będzie J.E. Bp dr Ryszard Kasyna

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym