SOBOTA (07.08) - I Sobota m-ca

07:00
z okazji 70. urodzin, w podz. i z prośbą dla jubilatki, dla dzieci i wnuków (zadośćuczynienie)
15:00
ŚLUB: Katarzyna i Oskar
18:00 ++ Franciszek i Józef ZDROJEWSCY

NIEDZIELA (08.08)

07:00
++ Aniela, Bronisław, Joanna, Klemens, Witold STEFAŃSCY
09:00 ++ Waleska i Franciszek JASZEWSCY, Mieczysław, dusze czyśćcowe
11:00
+ Zygmunt JAKUBEK (r. urodzin)

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (09.08) - św. Edyty Stein [święto]

18:00
++ ks. Alfons KROPIDŁOWSKI, rodzice i rodzeństwo
19:00
+ Dorota KULASZEWICZ (1. m-c od śmierci)

WTOREK (10.08) - Św. Wawrzyńca [uroczystość]

18:00 o błog. Boże z okazji urodzin
19:00
przygotowanie do ślubu

ŚRODA (11.08) - Św. Klary [wspomnienie]

07:00
o sakramentalność małżeństw
18:00
++ Jadwiga, Jan, Zofia SERKOWSCY oraz dusze w czyśćcu cierpiące

CZWARTEK (12.08)

18:00
++ Jan ROMPCA i rodzice z obu stron

PIĄTEK (13.08)

18:00
++ Hubert, Bartłomiej ZIELMAN i Jan KRUSZYŃSKI, babcie, dziadkowie z obu stron, dusze czyśćcowe
20:00 – 07:00
nocna adoracja – wspólnota Maranatha

SOBOTA (14.08) - Św. Maksymiliana M. Kolbego [wspomnienie]

14:00
ŚLUB: Kornelia i Andrzej
18:00
w int. członków Róży sw. Maksymiliana i ich rodzin

NIEDZIELA (15.08) - Wniebowzięcie NMP [uroczystość]

07:00 ++ Damian, Agnieszka, Antoni, Mirosław oraz z. rodz. LANDOWSKICH i CIESZYŃSKICH
09:00
++ Jan (r. śmierci), krewni z rodziny STANKOWSKICH, dusze czyśćcowe
11:00
++ Feliks NACZK (2. r. śmierci), dusze czyśćcowe

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modl. wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Spokojna: nr 5 (14.08.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Źródlana: nr 1 (21.08.); nr 3 (28.08.); nr 5 (04.09.); nr 6 (11.09.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane; – msze św. niedzielne do końca wakacji w następującym układzie (sobota o 18:00,  niedziela tylko przed południem 7:00; 9:00; 11:00)

biuro parafialne w tym tygodniu czynne wg ustalonego porządku; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654)

biuro parafialne w tym tygodniu czynne wg ustalonego porządku; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

trwa pielgrzymka piesza i rowerowa z naszej diecezji na Jasną Górę, bardzo serdecznie proszę o modlitwę za uczestników i w ich intencjach; serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przyjęcie w parafii uczestników pielgrzymki rowerowej z Kartuz-Grzybna

jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654)

od września (w roku szkolnym 2021/2022) w naszej parafii będą pomagać w spowiedzi Ojcowie Franciszkanie – w każdy  I. Czwartek m-ca od 16:00 do 17:30.

na ostatnią niedzielę wakacji (29.08.) został zaplanowany turniej siatkówki plażowej o puchar proboszcza – zachęcamy drużyny 2-osobowe (1 osoba ze Skorzewa) do trenowania

dziś (niedziela, 08.08.) kazanie z serii praktycznych oraz kolekta inwestycyjna przeznaczona jest na chodniki na cmentarzu – serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel; przy tej okazji serdecznie dziękuję Gminie Kościerzyna za prace wykonane na ul. Spokojnej, której poświęcenie zaplanowane jest na 1 listopada – prace na cmentarzu zostaną wznowione w ostatnim kwartale bieżącego roku kalendarzowego; jeśli ktoś posiada podkaszarkę  / kosę spalinową i mógłby skosić trawę na cmentarzu to proszę o kontakt – parafia planuje zakup takiej kosy dopiero za rok

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które   jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl lub pod poniższym adresem: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/ii-nabor-do-wyzszego-seminarium-duchownego/

do odebrania jest najnowszy numer czasopisma Pielgrzym

odpust Wniebowzięcia NMP w Mściszewicach i we Wygodzie (niedziela 15.08.2021); pożegnanie odchodzącego z funkcji proboszcza i przechodzącego na emeryturę ks. Kazimierza Benkowskiego, Brodnica Górna – niedziela 15.08.2021 o 10:30

w niedzielę Wniebowzięcia NMP (15.08.), na zakończenie każdej Mszy św., nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów