SOBOTA (31.07) - Św. Ignacego z Loyoli [wspomnienie]

18:00
++ Elżbieta i Zygmunt PEK, Jadwiga i Józef BOBER, z rodziny

NIEDZIELA (01.08)

07:00 ++ z obojga stron idusze czyśćcowe
09:00
++ Tomasz ZDROJEWSKI (2. r. śmierci) oraz jego rodzice
10:15
spotkanie modlitewne wspólnoty Żywego Różańca
11:00
++ Anna i Alfons KAMROWSCY

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (02.08)

18:00
++ Adam STUDZIŃSKI, Feliks (w r. śmierci) oraz dusze czyśćcowe

WTOREK (03.08)

18:00 ++ Stanisław KAMROWSKI oraz dusze czyśćcowe

ŚRODA (04.08) - I. środa m-ca

17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych
18:00
++ polecani w Wypominkach rocznych
19:00
przygotowanie do chrztu

CZWARTEK (05.08) - I. Czwartek m-ca

16:00 – 18:00 Spowiedź
17:00 – 18:00
Godzina Święta
18:00
+ Dominik LIPIŃSKI

PIĄTEK (06.08) - I Piątek m-ca

07:00
Msza św. z uczestnikami rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę
08:30 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych
16:00 – 18:00
Spowiedź
18:00
z podz. i z prośbą o Boże błog., opiekę MB i św. Józefa dla ks. Proboszcza (int. od wspólnoty Maranatha)

SOBOTA (07.08) - I Sobota m-ca

07:00
z okazji 70. urodzin, w podz. i z prośbą dla jubilatki, dla dzieci i wnuków (zadośćuczynienie)
15:00
ŚLUB: Katarzyna i Oskar
18:00 ++ Franciszek i Józef ZDROJEWSCY

NIEDZIELA (08.08)

07:00
++ Aniela, Bronisław, Joanna, Klemens, Witold STEFAŃSCY
09:00 ++ Waleska i Franciszek JASZEWSCY, Mieczysław, dusze czyśćcowe
11:00
+ Zygmunt JAKUBEK (r. urodzin)

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modl. wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Spokojna: nr 1 (07.08.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Spokojna: nr 5 (14.08.) oraz przy ul. Źródlana: nr 1 (21.08.); nr 3 (28.08.); nr 5 (04.09.); nr 6 (11.09.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane

msze św. niedzielne do końca wakacji w następującym układzie (sobota o 18:00,  niedziela tylko przed południem 7:00; 9:00; 11:00)

biuro parafialne w tym tygodniu czynne wg ustalonego porządku; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt (889-238-654)

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

Adoracja z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca – kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu

piesza pielgrzymka na Jasną Górę: Grupa Kaszubska wychodzi 30 lipca 2021 r. o 630 z Parafii pw. Św. Trójcy w Kościerzynie: zapisy: kom. 667 886 741

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

w gablocie wywieszone są zapowiedzi przedślubne

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, został przygotowany hymn pt. „Soli Deo”. Nagranie hymnu znajduje się pod https://www.youtube.com/watch?v=6IZ-TZagfas

odpust św. Anny w Sulęczynie (niedziela 01.08.2021 o 11:30)

pożegnanie odchodzącego z funkcji proboszcza i przechodzącego na emeryturę ks. Kazimierza Benkowskiego, Brodnica Górna – niedziela 15.08.2021 o 10:30

w najbliższych 2 tygodniach trwać będzie pielgrzymka piesza i rowerowa z naszej diecezji na Jasną Górę, bardzo serdecznie proszę o modlitwę za uczestników i w ich intencjach (wśród pielgrzymujących są też nasi parafianie); będziemy mogli powierzyć nasze intencje modlitewne uczestnikom pielgrzymki rowerowej z Kartuz-Grzybna (przyjadą do Skorzewa we czwartek 5.08. wieczorem, a poranna Msza z pielgrzymami, w naszym kościele w piątek 06.08. o godz. 7:00)

jeśli ktoś ma potrzebę lub pragnienie odbycia dłuższej spowiedzi, a czas przed mszami uważa za zbyt krótki może umówić się na inny, dogodny termin (tel. 889-238-654)

od września (w roku szkolnym 2021/2022) w naszej parafii będą pomagać w spowiedzi Ojcowie Franciszkanie – w każdy  I. Czwartek m-ca od 16:00 do 17:30.

pod chórem na stole wyłożone są materiały dotyczące grup samopomocowych dla Anonimowych Alkoholików oraz ich rodzin; – Sierpień – jest miesiącem trzeźwości, więc zapraszam do podjęcia abstynencji na miesiąc – można to dobrowolne wyrzeczenie ofiarować w intencji kogoś kto ma z tym problem

Miesiąc trzeźwości to obchodzony corocznie w sierpniu okres, w którym Kościół zachęca do całkowitej abstynencji od alkoholu.

Przeżywany już od 1984 roku, miesiąc sierpień wybrano ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie” świąt maryjnych w tym czasie. Stąd też zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji.

Abstynencja jest rodzajem postu czyli dobrowolnego wyrzeczenia się rzeczy dozwolonej, lecz której nadużywanie może prowadzić do nałogów i grzechu nieumiarkowania.

„Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. 

(Jedno z przyrzeczeń Jasnogórskich Ślubów Narodu z 26.08.1956 r)

Serdecznie zachęcamy aby oprócz abstynencji podjąć także modlitwę, którą można ofiarować w swojej intencji lub osoby zmagającej się z nałogiem. 

Od 1 sierpnia rozpoczynamy 9-dniową nowennę za uzależnionych, dzięki której poznamy też Mateusza Talbota („świętego alkoholika”) i jego niezwykłe metody prowadzące do pełni wolności.

-> ZAPISZ SIĘ NA NOWENNĘ <-

 

Matt (Mateusz) Talbot to jeden z najbardziej niezwykłych świeckich świętych ostatnich wieków. W młodości był pogrążony w nałogu alkoholowym. Po wytrzeźwieniu, prowadził niezwykłe życie duchowe.

Wcześniej, już od trzynastego roku życia przez kolejne kilkanaście lat wszystkie zarobione pieniądze przeznaczał na picie. Alkoholem zabijał siebie, czas i wielką wrażliwość. 

Decyzja o porzuceniu picia zapadła w dramatycznych okolicznościach i spowodowała całkowitą odmianę życia Mateusza. Odbudował swoją więź z rodziną, pogłębił duchowość, okazał się hojnym darczyńcą, wspierającym ubogich i inicjatywy religijno-społeczne. Jego życie duchowe było życiem świętego: mistyka i ascety. Mateusz – trzeźwy alkoholik – wzbił się na wyżyny człowieczeństwa.

 

Oto prosty robotnik, który został świętym!

Jest on wielką inspiracją dla wierzących oraz doskonałym punktem odniesienia dla osób walczących z nałogami.

 

Książkę – biografię Mateusza Talbota można zamówić w sklepie internetowym: www.rosemaria.pl