SOBOTA (24.07) - Św. Kingi [wspomnienie]

15:00
ŚLUB: pp. Dominika i Tomasz
16:00
++ Teresa i Jan MAJ, z rodz. MAJ i CYRZAN, dusze czyśćcowe
18:00 ++ Hanna PIERZGALSKA (z racji urodzin) oraz Mirosław
19:30
przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (25.07) - Św. Krzysztofa [wspomnienie]

07:00
++ Edmund KLEBA (14. r. śmierci), Marek KLEBA, Wanda KULAS
09:00 ++ Zygmunt NADOLNY (z racji urodzin)
11:00
++ Władysław PLATA, Józef GINTER, z rodz. GINTER i PLATA

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (26.07) - Śś. Joachima i Anny [wspomnienie]

18:00
++ Anna i Jan, rodzice CZAPIEWSCY i PIĄTKOWSCY

WTOREK (27.07)

18:00 + Edward GAWIN (1. rok od śmierci)
19:00
spotkanie przedślubne

ŚRODA (28.07) - Św. Szarbela Makhlufa [wspomnienie]

18:00
++ Marianna, Józef, Zygmunt, Jerzy, Józef, z rodz. FORMELA

CZWARTEK (29.07) - Św. Marty [wspomnienie]

18:00 ++ z rodz. TROKA

PIĄTEK (30.07)

18:00
++ z rodz. KULAS

SOBOTA (31.07) - Św. Ignacego z Loyoli [wspomnienie]

18:00
++ Elżbieta i Zygmunt PEK, Jadwiga i Józef BOBER, z rodziny

NIEDZIELA (01.08)

07:00 ++ z obojga stron idusze czyśćcowe
09:00
++ Tomasz ZDROJEWSKI (2. r. śmierci) oraz jego rodzice
10:15
spotkanie modlitewne wspólnoty Żywego Różańca
11:00
++ Anna i Alfons KAMROWSCY

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modl. wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Spacerowa: nr 11 (31.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy   ul. Spokojna: nr 1 (07.08.); nr 5 (14.08.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane

msze św. niedzielne do końca wakacji w następującym układzie (sobota o 18:00,  niedziela tylko przed południem 7:00; 9:00; 11:00)

biuro parafialne w tym tygodniu czynne wg ustalonego porządku; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654

w niedzielę (25.07.), na zakończenie XXII ogólnopolskiego tygodnia św. Krzysztofa (18-25.07.2021), dzień modlitw w int. kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów – poświęcenie samochodów, motorów, rowerów odbędzie się po Mszy św. o 11:00 na parkingu przed plebanią; zapowiadana na ten dzień zbiórka do puszek będzie wyjątkowo przeznaczona na poszkodowanych w nawałnicach lipcowych [Niedziela, 25 lipca br., decyzją Księży Biskupów będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie]; zainteresowanych wsparciem Polskich Misjonarzy (w ramach akcji 1gr za 1km szczęśliwie przejechany w minionym roku) odsyłam do plakatu promującego tę akcję

Adoracja z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca – kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu

piesza pielgrzymka na Jasną Górę: Grupa Kaszubska wychodzi 30 lipca 2021 r. o 630 z Parafii pw. Św. Trójcy w Kościerzynie: zapisy: kom. 667 886 741

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

w gablocie wywieszone są zapowiedzi przedślubne

w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z litanią do św. Józefa (po Mszy św. o 18:00)

w związku z listem Marszałka Województwa Pomorskiego (treść tego listu dostępna jest na tablicy ogłoszeń w kościele), Biskup Pelpliński zwraca się z prośbą o wsparcie akcji szczepień, ogłoszeniem następującej treści: „W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek”

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, został przygotowany hymn pt. „Soli Deo”. Nagranie hymnu znajduje się pod https://www.youtube.com/watch?v=6IZ-TZagfas

odpust św. Anny w Sulęczynie (niedziela 01.08.2021)

pożegnanie odchodzącego z funkcji proboszcza i przechodzącego na emeryturę ks. Kazimierza Benkowskiego, Brodnica Górna – niedziela 15.08.2021

do odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym