SOBOTA (17.07)

18:00
++ bracia Marian, Jan, Franciszek, Kazimierz

NIEDZIELA (18.07)

07:00 + Anna KRUSZYŃSKA (z racji urodzin)
09:00
++ Julianna, Zygmunt, Wiktoria, Jan, Leokadia, Jan JESZKE
11:00
++ sąsiedzi Leokadia, Kazimierz NAGÓRSCY, Teresa, Zdzisław, Ewa, Mirosław KONKOL

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (19.07)

18:00
+ Helena WRYCZA (1. rocznica śmierci)

WTOREK (20.07)

18:00 w podz. i z prośbą dla rodziny

ŚRODA (21.07)

17:00
+ Irena Stefania WOJTAS (1. m-c od śmierci)
18:00
w podz. i z prośbą dla Cezarego (z okazji urodzin) oraz o Boże błog i potrzebne łaski dla rodziców
19:00
Przygotowanie do chrztu

CZWARTEK (22.07) - Św. Marii Magdaleny [święto]

17:00
+ Mirosław PIERZGALSKI (2. m-c od śmierci) int. od sąsiadów
18:00 ++ Bogusława i Bronisław FORMELA
19:00
Spotkanie – grill dla Parafialnej Grupy Teatralnej

PIĄTEK (23.07) - Św. Brygidy [święto]

17:00
++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, Franciszek CZAPIEWSKI

SOBOTA (24.07) - Św. Kingi [wspomnienie]

15:00
ŚLUB: pp. Dominika i Tomasz
16:00
++ Teresa i Jan MAJ, z rodz. MAJ i CYRZAN, dusze czyśćcowe
18:00 ++ Hanna PIERZGALSKA (z racji urodzin) oraz Mirosław
19:30
przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (25.07) - Św. Krzysztofa [wspomnienie]

07:00
++ Edmund KLEBA (14. r. śmierci), Marek KLEBA, Wanda KULAS
09:00 ++ Zygmunt NADOLNY (z racji urodzin)
11:00
++ Władysław PLATA, Józef GINTER, z rodz. GINTER i PLATA

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA (zakończenie modl. wiernych):

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Spacerowa: nr 9 (24.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy  ul. Spacerowa:  nr 11 (31.07.); ul. Spokojna: nr 1 (07.08.); nr 5 (14.08.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane

msze św. niedzielne do końca wakacji w następującym układzie (sobota o 18:00,  niedziela tylko przed południem 7:00; 9:00; 11:00)

biuro parafialne NIEczynne do poniedziałku (19.07.) włącznie; w sprawach nagłych – np. wezwanie do chorego – proszę o kontakt z o. Jordanem OFM, który będzie mnie zastępował

w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z litanią do św. Józefa (po Mszy św. o 18:00)

we czwartek (22.07.) spotkanie i grill dla członków Parafialnej Grupy Teatralnej i ich rodzin od godz. 19:00 (przy plebanii)

w piątek (23.07.) msza św. jest przesunięta na godz. 17:00

w sobotę (24.07.) dzień modlitw za samorządowców przez wstawiennictwo ich patronki św. Kingi

w niedzielę (25.07.), na zakończenie XXII ogólnopolskiego tygodnia św. Krzysztofa (18-25.07.2021), dzień modlitw w int. kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów – poświęcenie samochodów, motorów, rowerów odbędzie się po Mszy św. o 11:00 na parkingu przed plebanią; tego dnia po Mszach zbiórka do puszek na Polskich Misjonarzy (akcja 1gr za 1km szczęśliwie przejechany w minionym roku)

Adoracja z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca jest zawieszone na czas wakacji; kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu.

przygotowywana jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę: Grupa Kaszubska wychodzi 30 lipca 2021 r. o 630 z Parafii pw. Św. Trójcy w Kościerzynie: przewodnik ks. Łukasz Delewski, pl. Jana Pawła II 1, 83-400 Kościerzyna, kom. 667 886 741

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.