SOBOTA (10.07)

10:00
przygotowanie do chrztu
16:00
w 1. r. ślubu pp. Weroniki i Patryka, w podz. i z prośbą (chrzest)
18:00 ++ Hanna PIERZGALSKA (z racji urodzin) oraz Mirosław
19:30
przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (11.07)

07:00
w 10. r. ślubu pp. Bożeny i Arkadiusza, w podz. i z prośbą
09:00 ++ Czesław i Ludwika SZULFER i z rodziny
11:00
++ Bernadeta, Józef, Bronisław, Jan (chrzest)
13:00 przygotowanie do ślubu

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (12.07) - Św. Brunona z Kwerfurtu [wspomnienie]

18:00
w 12. r. ślubu pp. Lucyny i Krystiana, w podz. i z prośbą

WTOREK (13.07) - Św. Andrzeja Świerada i Benedykta [wspomnienie]

17:00 + Barbara ŁUCZAK-FRANKOWSKA (1. m-c od śmierci)
18:00
+ Marcin REPIŃSKI
20:30
Nabożeństwo fatimskie

ŚRODA (14.07)

18:00
+ Mirosław LANDOWSKI (15 r. śmierci) oraz dusze czyśćcowe

CZWARTEK (15.07) - Św. Bonawentury [wspomnienie]

14:00
ŚLUB: pp. Ewelina i Sebastian
18:00 ++ Irena i Franciszek SZULFER, Bogumiła MIELEWCZYK, Władysław JAKUBEK, krewni i pokrewni

PIĄTEK (16.07) - Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel [wspomnienie]

18:00
o błog. Boże dla członków Szkaplerza od Męki Pańskiej

SOBOTA (17.07)

18:00
++ bracia Marian, Jan, Franciszek, Kazimierz

NIEDZIELA (18.07)

07:00 + Anna KRUSZYŃSKA (z racji urodzin)
09:00
++ Julianna, Zygmunt, Wiktoria, Jan, Leokadia, Jan JESZKE
11:00
++ sąsiedzi Leokadia, Kazimierz NAGÓRSCY, Teresa, Zdzisław, Ewa, Mirosław KONKOL

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Spacerowa: nr 7 (17.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy  ul. Spacerowa:  nr 9 (24.07.); nr 11 (31.07.); ul. Spokojna: nr 1 (07.08.); nr 5 (14.08.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

w niedzielę (11.07.) dzień pamięci i modlitw za ofiary Wołynia 1943 roku; – a w naszej parafii : kolekta inwestycyjna i kazanie z seriipraktycznych

w poniedziałek (12.07.), oprócz św. Brunona, wspominamy śś. Zelii i Ludwika Martinów, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus

we wtorek (13.07.) nabożeństwo fatimskie o godz. 20:30, serdecznie zapraszam

w środę (14.07.) Mszę świętą w int. sakramentalności małżeństw odprawię na rekolekcjach; w parafii tego dnia będzie tylko msza św. wieczorna

w piątek (16.07.) w naszej parafii dzień patronalny wszystkich członków bractwa Szkaplerza od Męki Pańskiej (tzw. czarnego szkaplerza), a w sanktuarium w Sianowie Matki Bożej Królowej Kaszub – odpust 18.07. o 11:30

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane

msze św. niedzielne do końca wakacji w następującym układzie (sobota o 18:00,  niedziela tylko przed południem 7:00; 9:00; 11:00)

biuro parafialne NIEczynne w tym tygodniu (11-19.07.); w sprawach nagłych – np. wezwanie do chorego – proszę o kontakt z o. Jordanem OFM, który będzie mnie zastępował

Adoracja z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca jest zawieszone na czas wakacji; kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu.

przygotowywana jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę: Grupa Kaszubska wychodzi 30 lipca 2021 r. o 630 z Parafii pw. Św. Trójcy w Kościerzynie: przewodnik ks. Łukasz Delewski, pl. Jana Pawła II 1, 83-400 Kościerzyna, kom. 667 886 741;

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.