SOBOTA (03.07) - I Sobota m-ca

++ Edmund RAMCZYK, rodzice z obojga stron (zadośćuczynienie)
+ Stanisław MAKURAT i rodzice z obojga stron

NIEDZIELA (04.07) - I Niedziela m-ca

07:00 w int. członków Parafialnej Grupy Teatralnej i ich rodzin
++ Brunon i Alfons PODJASCY
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
w podz. i z prośbą dla całej rodziny

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (05.07) - Św. Marii Goretti [wspomnienie]

+ Stanisław
Przygotowanie do ślubu

WTOREK (06.07) - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej [wspomnienie]

18:00 + Irena KISTOWSKA

ŚRODA (07.07) - I. środa m-ca

17:00 Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych
++ polecani w Wypominkach rocznych
Przygotowanie do chrztu

CZWARTEK (08.07) - Św. Jana z Dukli [wspomnienie]

+ Jan CZAPIEWSKI (5. r. smierci)
18:00 o zdrowie dla rodziny SYNAKOWSKICH i STUDZIŃSKICH
Spotkanie ZAWIERZENIE 33

w podz. i z prośbą dla pp. Barbary i Andrzeja, w r. ślubu
Adoracja nocna Wspólnoty Maranatha

przygotowanie do chrztu
w 1. r. ślubu pp. Weroniki i Patryka, w podz. i z prośbą (chrzest)
18:00 ++ Hanna PIERZGALSKA (z racji urodzin) oraz Mirosław
przygotowanie do chrztu

w 10. r. ślubu pp. Bożeny i Arkadiusza, w podz. i z prośbą
09:00 ++ Czesław i Ludwika SZULFER i z rodziny
++ Bernadeta, Józef, Bronisław, Jan (chrzest)
13:00 przygotowanie do ślubu

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Spacerowa: nr 5 (10.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy  ul. Spacerowa:  nr 7 (17.07.); nr 9 (24.07.); nr 11 (31.07.); ul. Spokojna: nr 1 (07.08.); nr 5 (14.08.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

od niedzieli (20.06.2021) są zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane

od niedzieli (27.06.) – msze św. niedzielne do końca wakacji w następującym układzie (sobota o 18:00,  niedziela tylko przed południem 7:00; 9:00; 11:00)

biuro parafialne czynne w tym tygodniu wg przyjętego porządku; w celu spotkania lub wydania zaświadczeń proszę o kontakt telefoniczny: 889-238-654; w dniach 11-20.07. biuro parafialne będzie nieczynne.

KOMUNIKATY parafialne: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

na Mszach w niedzielę (27.06.) kazania głosi ks. Tomasz Syldatk z Wydziału Duszpasterskiego w Pelplinie, który prowadził wraz z towarzyszącą mu Wspólnotą, rekolekcje przygotowujące naszych parafian do indywidualnego zawierzenia Jezusowi przez Maryję. Uroczystość będzie miałą miejsce na Sumie Odpustowej o godz. 11:00. Również na tej Mszy św. zostanie przyjęty do ministrantury 1 kandydat. Po Mszy św. odmówimy dziękczynny różaniec.

bardzo serdecznie dziękuję za potwierdzenie rezerwacji miejsc grobowych na cmentarzu parafialnym, które były robione przed rokiem 2020, potwierdzić w biurze parafialnym; rezerwacje niepotwierdzone będą anulowane; w obliczu zaawansowanych prac nad chodnikami na cmentarzu proszę o uregulowanie tzw. prolongat (przedłużenie ważności grobu po 20 latach); te środki są w całości przekazywane na pokrycie należności za prace na cmentarzu

w II. niedzielę m-ca (11.07.): kolekta inwestycyjna i kazanie z seriipraktycznych

zapraszam osoby, które uczestniczyły w rekolekcjach przygotowujących do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję na spotkanie porekolekcyjne w ogrodzie przy plebanii – czwartek, 08.07.2021 o 19:00 (w programie rozmowy i posiłek: grill i to co przyniosą zgromadzeni)

dziś (03/04.07.) gościmy w parafii ks. Marcina Wojtasiaka, studiującego w Rzymie

Adoracja z uwielbieniem w ostatni piątek m-ca jest zawieszone na czas wakacji; kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu.

przygotowywana jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę: Grupa Kaszubska wychodzi 30 lipca 2021 r. o 6:30 z Parafii pw. Św. Trójcy w Kościerzynie: przewodnik ks. Łukasz Delewski, pl. Jana Pawła II 1, 83-400 Kościerzyna, kom. 667 886 741