SOBOTA (05.06) - I Sobota m-ca / ODDANIE 33/12

07:00
++ rodzice i rodzeństwo GAŃSCY i WROŃSCY (zadośćuczynienie)
 14:00 ślub: Patrycja i Marcin
 16:00
Chrzest
18:00
++ Gertruda i z rodziny CIEMIŃSKICH i ZDROJEWSKICH
19:30
Przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (06.06) - I Niedziela m-ca / ODDANIE 33/13

09:00 ++ Ludwika i Czesław SZULFER oraz ich rodzice
10:30
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00
o Boże błog. i zdrowie dla członków Róży św. Jadwigi
13:30
Chrzest
15:00
Koronka + Komunia św.
18:00
+ Czesław DREWCZYŃSKI

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (07.06) - ODDANIE 33/14

18:00
w int. ks. proboszcza z okazji 18. rocznicy święceń
 18:45 Katecheza i Adoracja dla uczestników rekolekcji ODDANIE 33

WTOREK (08.06) - św. Jadwigi (wspomnienie) / ODDANIE 33/15

18:00 ++ Anna, Jan, rodzice CZAPIEWSCY i PIĄTKOWSCY

ŚRODA (09.06) - ODDANIE 33/16

07:00
o sakramentalność małżeństw
18:00 ++ polecani w Wypominkach rocznych

CZWARTEK (10.06) - ODDANIE 33/17

18:00
++ Krystyna, Bogusława, Zygmunt PÓŁCZYŃSCY

PIĄTEK (11.06) - NSPJ (uroczystość) / ODDANIE 33/18

09:30
++ rodzice chrzestni z obu stron
18:00
++ Zbigniew, Małgorzata, Zygmunt, Stanisław, Paweł, Jadwiga
 20:00 – 07:00
Adoracja nocna Wspólnoty Maranatha

SOBOTA (12.06) - NSNMP (wspomnienie) / ODDANIE 33/19

07:30
++ Hubert, Bartłomiej, Anna, Jan ZIELMAN, Marianna i Józef, dusze czyśćcowe
16:00
w podz. i z prośbą dla Marka i Igi (z okazji urodzin)
 18:00 ++ rodzice i z rodziny
19:00
Katecheza i Adoracja dla uczestników rekolekcji ODDANIE 33

NIEDZIELA (13.06) - ODDANIE 33/20

09:00
++ Antoni (rocznica śmierci) i Maciej ZWARA
11:00 + Antoni BUTOWSKI
15:00
Koronka + Komunia św.
18:00 ++ Zygmunt i Jerzy FORMELA
 20:30 Nabożeństwo fatimskie

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Sportowej: nr 5 (12.06.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Sportowej: nr 7 (19.06.); nr 15 (26.06.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne NIEczynne w tym tygodniu; w celu spotkania proszę o kontakt telefoniczny: 889-238-654

nabożeństwa majowe i czerwcowe: niedziele po Mszy o 11:00, w tygodniu po Mszy o 18:00, poza zaznaczonymi wyjątkami

od 25.05. trwają w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje przed zawierzeniem Jezusowi swego życia przez Maryję – najbliższe spotkania w kościele : poniedziałek, 07.06. oraz sobota 12.06. po Mszy św.

zbiórki pieniężne w czerwcu: dziś (6.06.) do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej, z racji Dnia Dziękczynienia; za tydzień (13.06.) inwestycyjna na chodniki wokół kościoła i prace na cmentarzu; niedziela (20.06.) na remont WSD; niedziela odpustu parafialnego (27.06.) na sprawy bieżące w parafii;  uroczystość śś. Piotra i Pawła (29.06.) na Stolicę Apostolską.

piątek (11.06.) – uroczystość NSPJ – światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów

W piątek 11 czerwca br. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, Pasterze Kościoła, dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w setną rocznicę tego wydarzenia. W związku z powyższym dokonamy tego odnowienia również w parafii. Będziemy też wynagradzać wezwaniem O Jezus najsłodszy, któremu za miłość do ludzi… Panu Jezusowi za grzechy i zniewagi popełnione na całym świecie wobec Niego. Tego dnia, za publiczną modlitwę tym tekstem można otrzymać odpust zupełny.

w piątek (11.06.) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa znosi piątkowy obowiązek wstrzemięźliwości od potraw mięsnych

za tydzień na Mszach w niedzielę (13.06.) będzie głosił o. Arnold OFM, który jest Misjonarzem Miłosierdzia: w ramach kazań z serii praktycznych wytłumaczy on z jakich grzechów zwykły ksiądz nie może rozgrzeszyć…

składam serdeczne podziękowanie dla osób które przygotowały uroczystość Bożego Ciała, od strony muzycznej (organista, schola i orkiestra) i liturgicznej (asysta ministrantów i lektorów, szafarze, straż pożarna, dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne, chorągwie), dla osób które pięknie przygotowały ołtarze; dla osób które przygotowały ogród wokół kościoła; dla tych, któzy przystroili swoje domu, nawet poza trasą procesji – wszystkim, za wszystko Bóg zapłać. Jednocześnie zapraszam do uczestnictwa w procesjach Oktawy Bożego Ciała, aż do piątku, 11.06.

serdeczne podziękowania dla rodzin, które ofiarowały w ostatnim czasie drewno opałowe do plebanii oraz tym, którzy je przygotowują na zimę (jest to bardzo ważna pomoc) – Bóg zapłać.

od czerwca tylko jedna msza niedzielna w sobotę (godz. 18:00)

Wydział Duszpasterski i Diecezjalne Radio Głos zapraszają na kolejną edycję Przystani – Warsztatów dla duszy, która odbędzie się 19 czerwca br. pod hasłem „Przystań w drodze” nawiązującym do Świętego Roku Jakubowego oraz 30-rocznicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę.

Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkich o zgłoszenie uczestnictwa poprzez formularz dostępny na stronie https://przystanpelplin.pl/2021/06/01/warsztaty-dla-duszy-2021/.

Ramowy program:

10:00 – Warsztaty dla duszy: muzyczne (warsztat dwudniowy – rozpoczęcie w piątek o godz. 17:00, prowadzi Rafał Maciejewski)  uwielbienia flagami,  taneczne,  gra terenowa.

13:30 – Obiad.

15:00 – Adoracja, Koronka do Bożego Miłosierdzia, świadectwa, możliwość spowiedzi.

16:00 – Msza Święta w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

17:30 – Koncert „Chcę żyć” zespołów Na cały Głos i Nieboskłonni.

centralne uroczystości odpustu Matki Bożej Kościerskiej, Królowej Rodzin, odbędą się w sobotę, 19.06.; Msza rozpocznie się o godz. 12:00.

od pierwszej niedzieli wakacji (27.06.) – msze św. w niedziele do końca wakacji tylko przed południem (7:00; 9:00; 11:00)

zapowiedzi przedmałżeńskie dostępne są w gablocie w kościele i przed Domem Parafialnym

złoty jubileusz kapłaństwa księdza prałata Eugeniusza Filipskiego – naszego byłego proboszcza (2009 – 2015); podobnie jak Pierwszy Proboszcz naszej parafii, Ksiądz Prałat będzie odprawiał Msze Jubileuszowe w parafiach z którymi był związany: w Skorzewie będzie w niedzielę 20.06.2021 o 11:00. W imieniu dostojnego Jubilata zapraszam na tę Mszę św. 

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

bardzo serdecznie proszę, aby wszelkie rezerwacje miejsc grobowych na cmentarzu parafialnym, które były robione przed rokiem 2020, potwierdzić w biurze parafialnym do końca czerwca br.; rezerwacje niepotwierdzone będą anulowane; w obliczu zaawansowanych prac nad chodnikami na cmentarzu proszę o uregulowanie tzw. prolongat (przedłużenie ważności grobu po 20 latach); szczegóły w biurze parafii;

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, wzorem lat minionych, organizuje w dniach 11-13 czerwca br. diecezjalny spływ kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II na rzece Wdzie. Trasa tegorocznego spływu będzie przebiegać następująco: Skwierawy – Lipusz – Borsk – Wojtal. Uczestnikami spływu może być wyłącznie młodzież powyżej 15 lat. Uczestnicy zobowiązani są zabrać ze sobą suchy prowiant, śpiwór, karimatę oraz namiot. Koszt spływu wynosi: 80 zł. Formularz zgłoszenia, szczegółowe informacje oraz druk zgody od rodziców dla osób niepełnoletnich dostępne na stronie internetowej https://priest.pl/ ). Zgłoszenia możliwe do 7 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram wspólnych spotkań rekolekcyjnych Skorzewo, 2021 r.

Harmonogram wspólnych spotkań rekolekcyjnych Skorzewo, 2021 r.