SOBOTA (15.05)

17:00
+ Elżbieta Nabożeństwo majowe
18:30
++ Stanisław, Paweł, Jadwiga, Teresa, rodzice

NIEDZIELA (16.05) - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (święto)

09:00
++ Zofia, Jan KRUSZYŃSCY, rodzeństwo z obu stron i dusze czyśćcowe
11:00 ++ Bronisław KULAS, Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe Nabożeństwo majowe
15:00
Koronka + Komunia św.
18:00 + Marcin REPIŃSKI

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (17.05)

18:00
w int. ks. proboszcza (z okazji imienin) Nab. majowe

WTOREK (18.05)

18:00
++ Antonina i Bernard, rodzeństwo, kuzynostwo, Jerzy KUCHAR Nabożeństwo majowe

ŚRODA (19.05)

17:00
++ Czesław SZULFER (10. r. śm.), Józefina majowe
18:00
+ Dominik LIPIŃSKI

CZWARTEK (20.05)

18:00
o Boże błog. I opiekę MB dla człnków Róży św. o. Pio i ich rodzin Nabożeństwo majowe
19:00
++ Irena (w 25. r. śmierci), Antoni, Elżbieta, Seweryn

PIĄTEK (21.05)

17:00
w podz. i z prośbą o Boże błog., opiekę MB, św. Józefa, św. Elżbiety dla Anny, z okazji 18. urodzin Nabożeństwo majowe

SOBOTA (22.05)

12:00 – 13:30
Dzień skupienia dla bierzmowanych (klasy 7a i 7b)
14:30 – 16:00
Dzień skupienia dla bierzmowanych (klasa 8 oraz starsi)
 17:00 ++ Jan BRESKA oraz z rodziny  Nabożeństwo majowe
18:30 ++ Zdzisława, Kazimierz ŻYWICCY, Magdalena i dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (23.05) - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO (ur.) / DZIEŃ SKUPIENIA

09:00 ++ Brunon ZDROJEWSKI (w 29. r. śmierci) oraz z rodz. ZDROJEWSKICH i SYNAKOWSKICH
11:00
w podz. i z prośba dla Antoniego (z okazji urodzin) Nabożeństwo majowe
15:00
Koronka + Komunia św.
18:00
o zdrowie i błog. Boże w rodz. KURS i SZMAGLIŃSKICH

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Sportowej: nr 16 (22.05.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Sportowej: nr 18 (29.05.); nr 20 (05.06.); nr 5 (12.06.); nr 7 (19.06.); nr 15 (26.06.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne NIEczynne w tym tygodniu; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt telefoniczny: 889-238-654

zapraszam na nabożeństwa MAJOWE: w tygodniu w łączności z Mszą św. wieczorną, a w niedzielę po Mszy o 11:00

w poniedziałek przed Mszą o 18:00 wrócą pielgrzymi wejheroscy – serdecznie zapraszam na trasę i do kościoła (z zachowaniem przepisów sanitarnych) aby przywitać tych, którzy nieśli do Matki Bożej także nasze intencje

dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania (sobota, 22.05.2021) – Wigilia Zesłania Ducha świętego – w ramach spotkania: świadectwo, adoracja, spotkanie z bł. Karoliną Kózkówną, nauka medytacji Słowa Bożego, podsumowanie roku dodatkowego w przygotowaniach do bierzmowania. Młodzież przychodzi w grupach: gr. 1. (klasy 7a i 7b) od godz. 12:00 do 13:30  /  gr. 2. (klasa 8 i starsi) od godz. 14:30 do 16:00. Chętnych rodziców proszę o pomoc w przeprowadzeniu spotkań. Spotkania odbędą się w kościele i przed kościołem.

Caritas Diecezji Pelplińskiej po raz kolejny pragnie wspomóc działalność hospicyjną w ramach ogólnopolskiej akcji Pola nadziei, 23 maja 2021 roku. Wolontariusze z naszej parafii przeprowadzą zbiórkę do puszek przed kościołem (msze 9:00, 11:00, 18:00)

od wtorku 25.05. do soboty 26.06. będą trwały w parafii 33-dniowe rekolekcje przed zawierzeniem Jezusowi swego życia przez Maryję, zostaną poprzedzone 2-dniowym wprowadzeniem 23 i 24 maja; w ramach rekolekcji będziemy spotykać się w poniedziałki, w pozostałe dni będziemy pracować indywidualnie z podręcznikiem – podobnie jak było to w czasie trwania Seminarium Odnowy Wiary, 2 lata temu.

Wielki Połów w Białogórze – inicjatywa dla młodzieży:22-28 sierpnia (z możliwością pozostania do niedzieli 29 sierpnia). Zapisy od 24 maja 2021: formularz zapisu na www.dombialogora.pl, w zakładce REKOLEKCJE. Potrzebna modlitwa w intencji tego dzieła, aby było one zgodne z Bożą wolą.

W minionym tygodniu (środa 12.05.2021) został położony na cmentarzu asfalt na głównych arteriach chodnika (ok. 400mkw); prace nad chodnikami będą wznowione po niedzieli. Za utrudnienia wynikające z prac na cmentarzu przepraszam. Proszę o kontakt osoby, które znają się na zieleni i mogłyby pomóc w doborze nowych krzewów.

bardzo serdecznie proszę, aby wszelkie rezerwacje miejsc grobowych na cmentarzu parafialnym, które były robione przed rokiem 2020, potwierdzić w biurze parafialnym do końca czerwca br.; w obliczu zaawansowanych prac nad chodnikami na cmentarzu proszę o uregulowanie tzw. prolongat (przedłużenie ważności grobu po 20 latach); szczegóły w biurze parafii

zapowiedzi przedmałżeńskie dostępne są w gablocie w kościele i przed Domem Parafialnym

złoty jubileusz kapłaństwa księdza prałata Eugeniusza Filipskiego – część parafian otrzymała od naszego byłego proboszcza (2009 – 2015) zaproszenie na świętowanie w Pelplinie dn. 31.05. Podobnie jak Pierwszy Proboszcz naszej parafii, Ksiądz Prałat będzie odprawiał Msze Jubileuszowe w parafiach z którymi był związany: w Skorzewie będzie w niedzielę 20.06.2021 o 11:00. W imieniu dostojnego Jubilata zapraszam na tę Mszę św.

zbiórka dla kandydatów do ministrantury: wtorek 18.05.2021 o godz. 17:00

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

Harmonogram wspólnych spotkań rekolekcyjnych Skorzewo, 2021 r.

Harmonogram wspólnych spotkań rekolekcyjnych Skorzewo, 2021 r.