SOBOTA (08.05) - BIAŁY TYDZIEŃ

17:00
+ Henryk CHRAPKOWSKI (od pracowników Szkoły) Nab. majowe
18:30
++ Jarosław STANKOWSKI i dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (09.05)

09:00 ++ Franciszek i Franciszka EDEL
11:00
+ Bernadeta ETMAŃSKA (30. r. śmierci)  Nabożeństwo majowe
15:00
Koronka + Komunia św.
18:00
++ Adam, Feliks STUDZIŃSCY oraz rodzice z obojga stron i dusze czyśćcowe

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (10.05)

18:00
Procesja z błogosławieństwem pól
18:00

++ Teresa, Leon, Małgorzata STENCEL Nabożeństwo majowe

WTOREK (11.05)

17:00
+ Mariola MILKE (1. m-c od śmierci) Nabożeństwo majowe
18:00
Procesja z błogosławieństwem pól
18:00
o błog. Boże dla członków Róży MB Niep. Poczętej
19:00 Przygotowanie do ślubu

ŚRODA (12.05)

07:00
o sakramentalność małżeństw
18:00
Procesja z błogosławieństwem pól
18:00
w podz. i z prośbą dla ks. proboszcza oraz członków Wspólnoty Marana-Tha i ich rodzin Nabożeństwo majowe

CZWARTEK (13.05)

07:00
o Boże błog. dla pielgrzymów wejherowskich i ich rodzin
18:00
o Boże błog. dla członków Róży MB Fatimskiej Nabożeństwo majowe
20:30
Nabożeństwo fatimskie

PIĄTEK (14.05) - św. Macieja Ap. [święto]

17:00
++ członkowie Róży MB Różańcowej Nabożeństwo majowe
18:00
o błog. Boże dla Dawida (z okazji urodzin)

SOBOTA (15.05)

17:00
+ Elżbieta Nabożeństwo majowe
18:30
++ Stanisław, Paweł, Jadwiga, Teresa, rodzice

NIEDZIELA (16.05) - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (święto)

09:00
++ Zofia, Jan KRUSZYŃSCY, rodzeństwo z obu stron i dusze czyśćcowe
11:00 ++ Bronisław KULAS, Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, dusze czyśćcowe Nabożeństwo majowe
15:00
Koronka + Komunia św.
18:00 + Marcin REPIŃSKI

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Sportowej: nr 14 (15.05.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Sportowej: nr 16 (22.05.); nr 18 (29.05.); nr 20 (05.06.); nr 5 (12.06.); nr 7 (19.06.); nr 15 (26.06.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne NIEczynne w tym tygodniu; w sytuacjach nagłych proszę o kontakt telefoniczny: 889-238-654

dziś, w II. niedzielę m-ca (09.05.): kolekta inwestycyjna i kazanie z serii „praktycznych”: prawie połowa należności za prace przy kościele już została spłacona; do pozostałej kwoty należy doliczyć koszt obecnych prac cmentarnych, koszt podbudowy pod kostkę brukową oraz asfalt; serdeczne podziękowanie kieruję do parafian, którzy w minionym tygodniu wywieźli z cmentarza drewno uzyskane w wyniku wycinki drzew na cmentarzu; dziękuję również wszystkim osobom wpłacającym na konto parafialne środki na tegoroczne inwestycje – Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie

bardzo serdecznie proszę, aby wszelkie rezerwacje miejsc grobowych na cmentarzu parafialnym, które były robione przed rokiem 2020, potwierdzić w biurze parafialnym do końca czerwca br.; w obliczu zaawansowanych prac nad chodnikami na cmentarzu proszę o uregulowanie tzw. prolongat (przedłużenie ważności grobu po 20 latach); szczegóły w biurze parafii

zapraszam na nabożeństwa MAJOWE: w tygodniu w łączności z Mszą św. wieczorną, a w niedzielę po Mszy o 11:00 oraz na nabożeństwo FATIMSKIE (czwartek, 20:30)

DNI KRZYŻOWE – procesja z błogosławieństwem pól:  poniedziałek, wtorek, środa o 18:00 (przed rozpoczęciem Mszy)

w drugą środę m-ca o 7:00 sprawowana jest w naszej parafii Msza o sakramentalność małżeństw (modlimy się za małżeństwa sakramentalnie związane, które przeżywają jakiś kryzys, za pary niesakramentalne, cywilne lub konkubinackie, które nie mając przeszkód jeszcze nie zdecydowały się na ślub sakramentalny oraz za związki, które podjęły kroki w celu stwierdzenia nieważności pierwszego związku, by móc w przyszłości zawrzeć sakramentalny związek małżeński)

we czwartek o 7:00 Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki wejherowskiej

dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania (22.05.2021) – Wigilia Zesłania Ducha świętego (szczegóły w niedzielę 16.05.)

od wtorku 25.05. do soboty 26.06. będą trwały w parafii 33-dniowe rekolekcje przed zawierzeniem Panu Jezusowi swego życia przez Niepokalaną Maryję, zostaną poprzedzone 2-dniowym wprowadzeniem 23 i 24 maja; w ramach rekolekcji będziemy spotykać się w poniedziałki, w pozostałe dni będziemy pracować indywidualnie z podręcznikiem – podobnie jak było to w czasie trwania Seminarium Odnowy Wiary, 2 lata temu.

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: www.seminariumpelplin.pl

WSD Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską, szczególnie tegorocznych maturzystów, do udziału w Dniach Skupienia: 21 – 23 maja 2021 r. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.seminariumpelplin.pl lub drogą mailową:

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Wszelkich informacji udziela ks. prof. Janusz Szulist ( ). Są one także dostępne na stronie https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/ . Dane kontaktowe Wydziału Teologicznego: (056)6114990; (056)6114994; e-mail:

Caritas Diecezji Pelplińskiej po raz kolejny pragnie wspomóc działalność hospicyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, 23 maja 2021 roku. Wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas po ustaleniu szczegółów z księżmi proboszczami przeprowadzą zbiórkę do puszek przed kościołami (w związku z sytuacją epidemiczną nie będą rozprowadzane żonkile).

Wielki Połów w Białogórze – inicjatywa dla młodzieży: 22-28 sierpnia (z możliwością pozostania do niedzieli 29 sierpnia). Zapisy od 24 maja 2021: formularz zapisu na www.dombialogora.pl, w zakładce REKOLEKCJE. Potrzebna modlitwa w intencji tego dzieła, aby było one zgodne z Bożą wolą.

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

Harmonogram wspólnych spotkań rekolekcyjnych Skorzewo, 2021 r.

Harmonogram wspólnych spotkań rekolekcyjnych Skorzewo, 2021 r.