SOBOTA (01.05) - I Sobota m-ca

07:00
+ Zygmunt FORMELA (zadośćuczynienie)
09:00 Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych – grupa I
11:00
Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych – grupa II
17:00
++ Gerard DUŁAK i rodzice z obojga stron Nab. majowe
18:30
w int. parafian

NIEDZIELA (02.05) - I Niedziela m-ca

07:00 + Maciej ZWARA (z okazji urodzin) Nabożeństwo majowe
09:00
w int. dzieci piewszokomunijnych – grupa I
11:00 w int. dzieci piewszokomunijnych – grupa II
14:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
15:00 ++ z rodz. PEPLIŃSKICH, WESOŁOWSKICH, REMISZ, dusze czyśćcowe
18:00
w int. Mateusza, z okazji 18. urodzin, w podz.i z prośbą

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (03.05) - NMP KP (uroczystość) / BIAŁY TYDZIEŃ

09:00
++ Monika, Paweł PODJASCY, pokrewni, dziadkowie z obu str
11:00
w int. OSP ze Skorzewa Nabożeństwo majowe
18:00
++ Edmund NOWICKI i dusze czyśćcowe

WTOREK (04.05) - BIAŁY TYDZIEŃ

18:00
+ Stanisław SEYDA (26. r. śmierci) poświęcenie pamiątek pierwszokomunijnych Nabożeństwo majowe
19:00
+ Ryszard SZWAJA (od brata z rodziną)

ŚRODA (05.05) - I. środa m-ca / BIAŁY TYDZIEŃ

17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych
18:00
++ polecani w Wypominkach rocznych Nabożeństwo majowe
19:00
++ Gertruda i Marcin CIEMIŃSCY

CZWARTEK (06.05) - I. czwartek m-ca / BIAŁY TYDZIEŃ

16:00 – 17:50
Spowiedź
17:00 – 18:00
Godzina Święta
17:50
Nabożeństwo majowe
18:00
w podz. i z prośbą dla Róży (z okazji urodzin) i za rodzinę

PIĄTEK (07.05) - I. piątek m-ca / BIAŁY TYDZIEŃ

09:00 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych
16:00 – 18:00 Spowiedź
18:00
++ rodzice chrzestni Franciszek i Franciszka EDEL oraz rodzice CZAPIEWSCY Nabożeństwo majowe
20:00 – 07:00
Adoracja nocna Wspólnoty Marana-Tha

SOBOTA (08.05) - BIAŁY TYDZIEŃ

17:00
+ Henryk CHRAPKOWSKI (od pracowników Szkoły) Nab. majowe
18:30
++ Jarosław STANKOWSKI i dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (09.05)

09:00 ++ Franciszek i Franciszka EDEL
11:00
+ Bernadeta ETMAŃSKA (30. r. śmierci)  Nabożeństwo majowe
15:00
Koronka + Komunia św.
18:00
++ Adam, Feliks STUDZIŃSCY oraz rodzice z obojga stron i dusze czyśćcowe

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Sportowej: nr 12 (08.05.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Sportowej: nr 14 (15.05.); nr 16 (22.05.); nr 18 (29.05.); nr 20 (05.06.); nr 5 (12.06.); nr 7 (19.06.); nr 15 (26.06.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

biuro parafialne czynne jest wg grafiku zapisanego na stronie parafialnej; do odebrania najnowszy nr czasopism: Pielgrzym, Tak Rodzinie, Różaniec

zapraszam na nabożeństwa MAJOWE: w łączności z Mszą św. wieczorną w tygodniu, a w niedzielę  po Mszy o 11:00 (z wyjątkiem dnia pierwszych Komunii św., po Mszy św. o 7:00)

Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

w BIAŁYM TYGODNIU dzieci pierwszokomunijne przychodzą na Mszę św. wg grafiku: poniedziałek (9:00,11:00,18:00), wtorek – piątek (18:00), sobota (17:00, 18:30); poświęcenie pamiątek pierwszokomunijnych, wtorek (04.05.) na Mszy o 18:00

w II. niedzielę m-ca (09.05.): kolekta inwestycyjna i kazanie z serii „praktycznych”: prawie połowa należności za prace przy kościele już została spłacona; do tego należy doliczyć koszt obecnych prac cmentarnych, koszt podbudowy pod kostkę brukową oraz asfalt

bardzo serdecznie dziękuję parafianom zaangażowanym w minionym tygodniu w prace na cmentarzu: po wycince drzew rosnących w miejscu przewidzianego chodnika, zasadziliśmy nowe w bezpieczniejszym miejscu na działce cmentarnej; została też wstawiona brama w miejscu dojazdu do kontenerów na odpady; jest już odkręcona woda na cmentarzu; Bóg zapłać wszystkim życzliwie angażującym się w tegoroczną inwestycję parafialną

bardzo serdecznie proszę, aby wszelkie rezerwacje miejsc grobowych na cmentarzu parafialnym, które były robione przed rokiem 2020, potwierdzić w biurze parafialnym do końca czerwca br.; w obliczu zaawansowanych prac nad chodnikami na cmentarzu proszę o uregulowanie tzw. prolongat (przedłużenie ważności grobu po 20 latach); szczegółowe informacje w biurze parafialnym; groby nieprzedłużone mogą zostać oddane do dyspozycji komu innemu

od wtorku 25.05. do soboty 26.06. będą trwały w parafii 33-dniowe rekolekcje przed zawierzeniem Panu Jezusowi swego życia przez Niepokalaną Maryję, zostaną poprzedzone 2-dniowym wprowadzeniem 23 i 24 maja; w ramach rekolekcji będziemy spotykać się w poniedziałki, w pozostałe dni będziemy pracować indywidualnie z podręcznikiem

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w  pelplińskim   seminarium,  które  jest częścią  Wydziału  Teologicznego  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską, szczególnie tegorocznych maturzystów, do udziału w Dniach Skupienia „W poszukiwaniu drogocennej perły. Gdzie ją znaleźć i ile jest warta?”, które odbywać się będą od 21 do 23 maja 2021 roku. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział jest bezpłatny, należy zabrać z sobą Pismo Święte. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.seminariumpelplin.pl lub drogą mailową:

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Wszelkich informacji udziela ks. prof. Janusz Szulist ( ). Są one także dostępne na stronie https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/ . Dane kontaktowe Wydziału Teologicznego: (056)6114990; (056)6114994; e-mail:

Caritas Diecezji Pelplińskiej po raz kolejny pragnie wspomóc działalność hospicyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, 23 maja 2021 roku. Wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas po ustaleniu szczegółów z księżmi proboszczami przeprowadzą zbiórkę do puszek przed kościołami (w związku z sytuacją epidemiczną nie będą rozprowadzane żonkile).

Ogłoszenie Wydziału Duszpasterskiego: Data tegorocznego Wielkiego Połowu w Białogórze to ostatni tydzień sierpnia: 22-28 sierpnia (z możliwością pozostania do niedzieli 29 sierpnia). W tym roku będziemy mieli noclegi w budynku głównym, gdzie czeka na nas około 120 miejsc. Zapisy uruchomimy dnia 24 maja 2021, we wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia pojawi się oficjalny formularz zapisu, który znajdziecie na naszej stronie: www.dombialogora.pl, w zakładce REKOLEKCJE. Prosimy Was o modlitwę w intencji tego dzieła, aby było one zgodne z Bożą wolą. Módlmy się też za tych, którzy byli uczestnikami Wielkiego Połowu i tych, którzy będą w nim uczestniczyli w tym roku. Jeśli macie jakieś pomysły dotyczące programu – jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Piszcie, dzwońcie… I jako ostatnie, najmniej ważne, ale mimo wszystko też istotne. W tym roku niestety nie dostaliśmy dofinansowania z ministerstwa. Koszty uczestnictwa będziemy musieli nieco podnieść (ok. 400 zł za osobę 🙁 ) Szukamy źródeł dofinansowania. W tym celu m.in. dystrybuujemy „Modlitewniki św. Józefa” jako cegiełkę na Wielki Połów. Z każdego modlitewnika 5 zł będzie przeznaczone na nasze wydarzenie. Zachęcamy więc Was do zakupu (cena 10 zł), ale także do bycia ambasadorami Wielkiego Połowu, poprzez dystrybucję tych modlitewników. Tutaj znajdziecie szczegóły dot. modlitewnika: https://youtu.be/_s8hc83NLDM Niech Was wszystkich Pan Bóg błogosławi +, Maryja przytula do serca, a św. Józef ochrania. W imieniu ekipy Wielkiego Połowu, Ks. Tomek Syldatk

Ogłoszenie Kalwarii Wejherowskiej: Wielce Czcigodni Pielgrzymi wejherowskiego Sanktuarium! Sytuacja epidemiczna w której od ponad roku żyjemy zezwala nam, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, na tradycyjne odpustowe świętowanie Wniebowstąpienia Pańskiego i Trójcy Świętej w naszym Sanktuarium z udziałem pielgrzymów. Jak przed laty śpiewali kościerscy pątnicy: „Marsz, marsz czemprędzej, już larum biją. Zchodźcie się zewsząd na Kalwaryją. Z dołu do góry nam iść potrzeba, tam nam pokarzą drogę do nieba”. Zapraszamy zatem wszystkich bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy na kalwaryjskich dróżkach. Zchodźcie się zewsząd! Czekamy na Was! Siostry i Bracia Pielgrzymi! Wasze tegoroczne pielgrzymowanie do kaszubskiej Ziemi Świętej podejmijcie, prosimy, w intencji ustania pandemii koronawirusa. Waszą modlitwą stóp i naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich chorych, wszelkie służby, zwłaszcza służbę zdrowia, wszystkich, którzy podejmują decyzje ratowania nas oraz za zmarłych i ich rodziny. Przychodźcie tu zatem nie tylko wtedy, gdy jest źle, gdy krzyż pandemii koronawirusa, choroby, cierpienia przygniata, ale także wtedy, gdy jest czas radości… Gdzie nam będzie lepiej jak nie u Matki?! To jest Wasze Sanktuarium! Spotkajmy się na kalwaryjskich wzgórzach! Zchodźcie się zewsząd! Zawierzamy Was i Waszych najbliższych Bożemu Miłosierdziu! w imieniu wejherowskich franciszkanów o. Joel Stanisław Kokott OFM kustosz Sanktuarium i gwardian klasztoru