SOBOTA (03.04) - Wielka Sobota / I Sobota m-ca

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 2
 22:00 Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną – w int. parafian

NIEDZIELA (04.04) - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE / I Niedziela m-ca

09:00 ++ Agnieszka KURKOWSKA i z rodziny
10:15
Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00 + Stanisław KAMROWSKI (6. r. smierci)
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 3 + Komunia św.
18:00 + Gertruda CIEMIŃSKA (r. śmierci)

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (05.04) - Poniedziałek Wielkanocny

06:30
indywidualny BIEG DO PUSTEGO GROBU
 09:00 ++ Jan KRUSZYŃSKI, rodzice i chrzestni z obu stron, dusze czyśćcowe
11:00
w podz. i z prośbą dla ks. Ryszarda (od Margaretki)
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 4 + Komunia św.
18:00
++ Jan i Joanna PEPLIŃSCY

WTOREK (06.04)

11:00 pogrzeb + Gerard SERKOWSKI (stacja II)
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 5
18:00
++ Zygmunt, Jerzy, Józef FORMELA

 

ŚRODA (07.04) - I. środa m-ca

15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 6
17:00
Różaniec za ++ polecanych w Wypominkach rocznych
18:00
++ polecani w Wypominkach rocznych

 

CZWARTEK (08.04)

15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 7
18:00 + Zygmunt KURS (z racji urodzin)

PIĄTEK (09.04)

09:30 – 14:00
Wizyta sakramentalna u chorych
15:00
Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 8
 18:00 ++ Gertruda i Jan PIĄTKOWSCY, Bronisław KULAS, dusze czyśćcowe

SOBOTA (10.04)

15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzień 9
15:30 chrzest
16:00
chrzest
17:00
+ Ryszard SZWAJA (od rodziny z Lipska)
18:00
w 28. r. ślubu pp. Renaty i Krzysztofa, w podz. i z prośbą
19:30
poświęcenie domu

NIEDZIELA (11.04) - Niedziela Miłosierdzia Bożego

09:00 + Brunon (z racji urodzin)
10:15
Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych
11:00
w int. członków Wspólnoty Miłosierdzia Bożego (poświęcenie książeczek)
15:00
GODZINA Miłosierdzia Bożego + Komunia św.
18:00
++ z rodz. MARSZAŁKOWSKICH, KRUSZYŃSKICH, WAŁDOCH

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania tegorocznych świąt wielkanocnych; dzięki Wam mogliśmy modlić się we wspólnocie wewnątrz kościoła, na zewnątrz kościoła i przez internet. Bóg zapłać za wystrój świątyni, za oprawę liturgiczną i muzyczną. Bóg zapłać adorującym Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali się do tych świąt przez sakrament pokuty i pojednania i przyjęli w te święta Komunię świętą. Bóg zapłać za wszystkie dary stołu do plebanii. Bóg zapłać za kwiaty do Grobu Pańskiego.

od Wielkiego Piątku do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego (chętnych zapraszam codziennie na wspólną modlitwę na 15:00)

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie (proszę, dorośli dali przykład młodszemu pokoleniu); w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

05.04.2021, w Skorzewie, o godzinie 6:30 wystartuje już 3. edycja Biegu do Pustego Grobu, wielkanocny bieg i marsz nordic walking dla wierzących i wątpiących. Podobnie jak w roku ubiegłym, bieg przyjmie formę stacjonarną oraz wirtualną. Łącznie zgłosiło się 101 uczestników. W ten sposób wspieramy Hospicjum Kartuskie.

wraz z rozpoczęciem okresu wielkanocnego oddaję się do dyspozycji rodzin, które pragną poświęcić ich nowy dom – w celu ustalenia terminu proszę o kontakt tel. 889-238-654

1 kwietnia w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.”

Muzycy z zespołu ewangelizacyjnego Na cały Głos skomponowali  na Niedzielę Miłosierdzia Bożego nową melodię Koronki. Premiera w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 4 kwietnia 2021 r., o godz. 15.00 na YouTube https://bit.ly/3lV4Yh6 (projekt „Otwarte Drzwi – Koronka”)

spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę (11.04.2021) o 10:15, na Mszy św. o 11:00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa; poniedziałek (12.04.2021) o 19:00 – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych

w przyszłą niedzielę (11.04.) Święto Miłosierdzia Bożego – o 15:00 GODZINA MIŁOSIERDZIA (adoracja, spowiedź), a na zakończenie Komunia św.; tego dnia po Mszach puszki na cele charytatywne

w przyszłą niedzielę (11.04.) kolekta inwestycyjna (zbieramy na chodniki przy kościele i na cmentarzu) – bardzo dziękuję parafianom, którzy zakończyli pierwszy etap przygotowań do założenia monitoringu na cmentarzu – za prace wokół kościoła w marcu mamy do zapłacenia 45 tys. złotych.

na wtorek (13.04.) o godz. 19:00 zapraszam rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych (ministranci, schola, wolontariat) – będziemy omawiać kwestię finansowania witraża bł. Karoliny Kózkówny

piątek (16.04.) most modlitewny – inicjatywa modlitewna łącząca naszą parafię z Seminarium duchownym w Pelplinie (będziemy modlić się także o powołania z naszej parafii) – program będzie podany za tydzień

Tydzień Biblijny zaczyna się 18-24.04.2021, w niedzielę (18.04.) we wszystkich parafiach w Polsce ma miejsce Narodowe czytanie Słowa Bożego – więcej informacji na ten temat w niedzielę (11.04.)

piątek (30.04.) adoracja z uwielbieniem od 20:00 do 21:30

w gablocie parafialnej znajduje się informacja o zapowiedziach przedślubnych par, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński