SOBOTA 20.03)

17:00 ++ Ludwika i Piotr SUBERLAK
18:00 ++ Józef, Henryk, Maria, z rodz. NEUBAUER, JONAK, dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (21.03) - V Niedziela Wlk. Postu

09:00 ++ Bolesław (3. r. śmierci), Maria i Tomasz ZDROJEWSCY
11:00
++ rodzice i rodzeństwo GAŃSCY i WROŃSCY Gorzkie Żale (po Mszy św.)
15:00
Koronka do Miłosierdzia Bożego z udzieleniem Komunii Św.
16:00
Przygotowanie do ślubu
18:00 ++ z rodziny KULAS

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (22.03)

18:00 w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże, dary Ducha Św., opiekę MBNP i św. Józefa dla o. Zdzisława

WTOREK (23.03)

18:00 o zdrowie i błog. Boże i opiekę MBNP i św. Józefa dla Stefanii

 

ŚRODA (24.03)

18:00 ++ Krystyna, Bogusława, Zygmunt PÓŁCZYŃSCY

 

CZWARTEK (25.03) - Zwiastowania Pańskiego (uroczystość)

09:00
w int. obrony życia poczętego w naszej parafii i w naszych rodzinach
18:00 o Boże błog., opiekę MBNP i św. Józefa dla rodziny oraz o życie wieczne dla + Mateusza
20:00 – 21:30
Adoracja z uwielbieniem
20:00 – 21:30
Spowiedź

PIĄTEK (26.03)

17:15
Droga Krzyżowa
17:00 – 18:00
Spowiedź
18:00 ++ Jerzy, Grzegorz, Krzysztof oraz z rodziny z obu stron

SOBOTA (27.03)

17:00
z prośbą o Boże błog. w pewnej intencji [msza bierzmowanych]
 18:30 w podz. i z prośbą o Boże błog., opiekę MBNP i św. Józefa dla Anny z okazji urodzin

NIEDZIELA (28.03) - Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

09:00 ++ Edmund NOWICKI i dusze czyśćcowe
11:00
++ rodzice Zofia i Mieczysław KUBISZ, z rodziny i dusze czyśćcowe
12:00 Gorzkie Żale
15:00
Adoracja i Koronka dla bierzmowanych
18:00 ++ Mirosław, Damian, Agnieszka, Antoni LANDOWSCY

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Starowiejskiej: nr 7 (27.03.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Starowiejskiej o następujących numerach: nr 9 (01.04.-czwartek), a następnie przy ul. Sportowej:  nr 2 (10.04.); nr 4 (17.04.); nr 6-10 (24.04.); rodzice dzieci klas drugich (01.05.); nr 12 (08.05.); nr 14 (15.05.); nr 16 (22.05.); nr 18 (29.05.); nr 20 (05.06.); nr 5 (12.06.); nr 7 (19.06.); nr 15 (26.06.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek i środę (30 minut po Mszy św. wieczornej); w sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny lub przez SMS – (889-238-654); aktualne informacje z życia parafii: www.parafianagranicy.pl oraz na fb: @parafiaskorzewo

Trwają prace nad przeniesieniem kostki z obejścia kościoła na cmentarz i założeniem przy kościele nowego chodnika z solidną podbudową. Przepraszam za wszelkie utrudnienia wynikające ze składowania materiałów budowlanych na placu przed kościołem i na parkingu. Proszę o zachowanie ostrożności na tym terenie, szczególnie po zmroku.

dziś, w niedzielę (21.03.) kolekta na WSD w Pelplinie

Jałmużna wielkopostna (patrz ogłoszenia z 7.03.2021)

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

odpust zupełny można otrzymać w Wielkim Poście:
a) za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej / b) za modlitwę przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego (w każdy piątek Wlk. Postu po przyjęciu Komunii Świętej) słowami aktu: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17) / c) za udział w Gorzkich żalach.

Odpusty z racji Roku św. Józefa [ogłoszenia z 27.12.2020]

Redakcja Programów Katolickich TVP przygotowała telewizyjne rekolekcje wielkopostne (patrz ogłoszenia z 21.02.2021)

w zakrystii dostępne są:

a) przewodnik do przeżycia rekolekcji w domu „Aby odnowić Przymierze” (cena 20 zł). Książka może służyć jako pomoc dla osób chorych pozostających w domach oraz osób pragnących pogłębić swoją duchowość.
b) diecezjalny modlitewnik „W Sercu Ojca”, zawierający nabożeństwa oraz modlitwy ku czci św. Józefa (cena 10 zł).
c) czasopismo Pielgrzym

Bóg zapłać za piątkową Terenową Drogę Krzyżową (19.03.); mimo trudnych warunków pogodowych, wzięły w niej udział łącznie 33 osoby w 10 grupach; w tym czasie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu, na której Pan Jezus nie został sam ani na chwilę… SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ za zorganizowanie tej inicjatywy i za wspólną modlitwę, na trasie i w kaplicy

bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nowennie przed uroczystością św. Józefa; Bóg zapłać również wszystkim, którzy zawierzyli się w piątek (19.03.) św. Józefowi, Patronowi Kościoła Katolickiego

trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. (19-25.03.) Materiały: https://drive.google.com/drive/folders/1oUpRcZeBDvsOq84GU36GwLbVrAfgJpzX?usp=sharing

w celu uzyskania jak największych łask w Roku św. Józefa, niniejszym Ksiądz Biskup Diecezjalny postanawia, aby w niedzielę, 21.03.2021 zawierzono rodziny w parafiach opiece św. Józefa (po każdej Mszy św.) oraz w każdą środę od 24 marca do 8 grudnia 2021 w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmawiano również Litanię do św. Józefa

19.03.2021 Papież Franciszek zainaugurował Rok Rodziny Amoris Laetitia, który zakończy się 26.06.2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem

dnia 25. marca (Narodowy Dzień Życia) będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego – serdecznie zachęcam do podjęcia tej inicjatywy

we czwartek (25.03.) – Adoracja z uwielbieniem (20:00 – 21:30)

okazja do spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii: czwartek (25.03.) w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu -20:00 – 21:30 oraz w piątek (26.03.) w czasie Drogi Krzyżowej (17:00 – 18:00).

we czwartek (25.03.) o 14:00 przed plebanią w Skorzewie będzie zbiórka elektrośmieci (zużyty sprzęt proszę składować 24 lub 25 marca, nie wcześniej)

data I. Komunii świętej w 2022 (ogłoszenia z 13/14.03.2021)

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie; w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

planuję zmianę (wprowadzić od przyszłego roku) w celebracji tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych: PIĄTEK Droga Krzyżowa dla dzieci (15:00), Droga Krzyżowa dla Dorosłych (17:00 lub 19:00); NIEDZIELA Gorzkie Żale (15:00, z kazaniem pasyjnym): proszę aby nadsyłać SMS (nr te. 889-238-654) do Niedzieli Wielkanocnej propozycje… Ta sprawa będzie następnie przedyskutowana przez radę parafialną

05.04.2021, w Skorzewie, o godzinie 6:30 wystartuje już 3. edycja Biegu do Pustego Grobu, wielkanocny bieg i marsz nordic walking dla wierzących i wątpiących. Podobnie jak w roku ubiegłym, bieg przyjmie formę stacjonarną oraz wirtualną. Wszystkie osoby, które chcą spędzić Poniedziałek Wielkanocny na sportowo zapraszamy do zapisów. Zapisy do biegu i marszu odbywają się na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/5574.html. Opłata startowa wynosi 25 zł (w przypadku biegu stacjonarnego) oraz 30 zł (w przypadku biegu wirtualnego). Zapisy elektronicznie potrwają do 3 kwietnia 2021 r.

niedziela palmowa dla kandydatów do bierzmowania: sobota 27.03. (Msza św. o 17:00), niedziela 28:03. (adoracja o 15:00)

Instytut Myśli Schumana po raz 5. organizuje Wielkanoc bez Granic, tak samo jak w roku poprzednim również Online. Celem Wielkanocy bez Granic jest budowanie relacji z osobami zepchniętymi na margines życia społecznego, samotnymi, starymi, którzy są dla nas obcy, “cudzy” zarówno z rodakami jak i z cudzoziemcami, którzy studiują albo pracują w Polsce. Chcemy, aby w te Święta nikt nie został sam. Ponieważ pandemia nie pozwala nam w tym roku zaprosić takiej osoby na to symboliczne, spotkajmy się w internecie. Wzmocnimy relacje między nami a cudzoziemcy lepiej poznają naszą tradycję, kulturę, historię i religię i dzięki temu będą łatwiej asymilowali się z naszym społeczeństwem. Wszelkie informacje oraz zgłoszenia zarówno wolontariuszy do współpracy jak i chętnych do udziału w Wielkanocy bez Granic Online można znaleźć na stronie www.WielkanocBezGranic.com