SOBOTA (13.03)

17:00 w int. parafian
18:00
Nowenna do św. Józefa – dzień IV
18:30 + Zygmunt FORMELA (3. r. śmierci)

NIEDZIELA (14.03) - IV Niedziela Wlk. Postu

08:40
Nowenna do św. Józefa – dzień V
09:00 ++ Marek KLEBA (6. r. śmierci), Edmund KLEBA oraz Wanda KULAS
10:15 Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych
11:00
++ teściowie: Julia i Władysław LEŚNIAŃSCY, w rodzin i dusze czyśćcowe
12:00
Gorzkie Żale
18:00 ++ Leszek (r. śmierci) oraz Maria GUŹDZIOŁ

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (15.03)

17:40
Nowenna do sw. Józefa – dzień VI
18:00 ++ Alfons i Helena SYNAKOWSCY oraz Maria, Bolesław i Tomasz ZDROJEWSCY

WTOREK (16.03)

17:40
Nowenna do sw. Józefa – dzień VII
18:00 ++ dziadkowie, krewni i pokrewni z obojga stron SZULFER i JAKUBEK oraz dusze czyśćcowe

 

ŚRODA (17.03)

17:40 Nowenna do sw. Józefa – dzień VIII
18:00 ++ Bogusław, Edmund, Mieczysław oraz pokrewni

 

CZWARTEK (18.03)

17:40 Nowenna do sw. Józefa – dzień IX
18:00 ++ Bogdan, Zofia, Stefan FELSKOWSCY oraz Anna KRUSZYŃSKA i z rodziny

PIĄTEK (19.03) - św. Józefa (uroczystość)

09:00
++ rodzice i z rodziny
16:15 Droga Krzyżowa
17:00 + Józef GRAU
od 20:00

TERENOWA DROGA KRZYŻOWA DLA RODZIN

20:00 – 24:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin z parafii

SOBOTA (20.03)

16:00
Chrzest
17:00
w int. parafian
 18:00 ++ Józef, Henryk, Maria, z rodz. NEUBAUER, JONAK, dusze czyśćcowe

NIEDZIELA (21.03) - V Niedziela Wlk. Postu

09:00 ++ Bolesław (3. r. śmierci), Maria i Tomasz ZDROJEWSCY
11:00
++ rodzice i rodzeństwo GAŃSCY i WROŃSCY
12:00 Gorzkie Żale
18:00 ++ z rodziny KULAS

 

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

OGŁOSZENIA:

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Starowiejskiej: nr 6 (20.03.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Starowiejskiej o następujących numerach: nr 7 (27.03.); nr 9 (01.04.-czwartek), a następnie przy ul. Sportowej. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę, czwartek (30 minut po Mszy św. wieczornej); w sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny lub przez SMS – (889-238-654); aktualne informacje z życia parafii: www.parafianagranicy.pl oraz na fb: @parafiaskorzewo

Trwają prace nad przeniesieniem kostki z obejścia kościoła na cmentarz i założeniem przy kościele nowego chodnika z solidną podbudową. Dzisiejsza kolekta (13/14.03.) jest przeznaczona na ten cel. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim rodzinom, które przekazują ofiary na inwestycje bezpośrednio na konto parafialne. Nr konta znajduje się na stronie parafialnej: https://www.parafianagranicy.pl/kontakt/ Przepraszam za wszelkie utrudnienia wynikające ze składowania materiałów budowlanych na placu przed kościołem i na parkingu. Proszę o zachowanie ostrożności na tym terenie, szczególnie po zmroku.

w niedzielę (21.03.) kolekta na WSD w Pelplinie

Jałmużna wielkopostna (patrz ogłoszenia z 7.03.2021)

Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

odpust zupełny można otrzymać w Wielkim Poście:
a) za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej / b) za modlitwę przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego (w każdy piątek Wlk. Postu po przyjęciu Komunii Świętej) słowami aktu: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17) / c) za udział w Gorzkich żalach.

Odpusty z racji Roku św. Józefa [ogłoszenia z 27.12.2020]

Redakcja Programów Katolickich TVP przygotowała telewizyjne rekolekcje wielkopostne (patrz ogłoszenia z 21.02.2021)

w zakrystii dostępne są:

  1. a) przewodnik do przeżycia rekolekcji w domu „Aby odnowić Przymierze” (cena 20 zł). Książka może służyć jako pomoc dla osób chorych pozostających w domach oraz osób pragnących pogłębić swoją duchowość.

b) diecezjalny modlitewnik „W Sercu Ojca”, zawierający nabożeństwa oraz modlitwy ku czci św. Józefa (cena 10 zł).

W celu uzyskania jak największych łask w Roku św. Józefa, niniejszym Ksiądz Biskup Diecezjalny postanawia, aby: w dniach od 10 do 18 marca 2021 r. w parafiach odmawiano w związku ze Mszą Św. nowennę do św. Józefa   /   w niedzielę, 21 marca 2021 r. zawierzono rodziny w parafiach opiece św. Józefa   /   w każdą środę od 24 marca do 8 grudnia 2021 w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmawiano również Litanię do św. Józefa.

w odpowiedzi na propozycję Księdza Biskupa, w naszej parafii trwa nowenna (10-18.03.2021) przed uroczystością św. Józefa (20 minut przed wyznaczonymi Mszami – wg grafiku zapisanego w ogłoszeniach) – nowennę można tez odsłuchać w domu –  https://youtu.be/8qzgz4jkY8Q

w piątek 19.03. (uroczystość św. Józefa): Msze święte o 9:00 i 17:00, droga krzyżowa w kościele o 16:15; (tego dnia, wyjątkowo, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); – zachęcam do do wzięcia udziału w Terenowej Drodze Krzyżowej dla Rodzin – piątek 19.03. od 20:00 (w czasie trwania nocnej Drogi Krzyżowej – możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy) – zapisy na TDK przez internet  https://elektronicznezapisy.pl/event/d5i4e7m6m0w0w1b64185z4y5s5h119i1.html

19 marca 2021 roku Kościół obchodzi piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia Papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny Amoris Laetitia, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.

W dniach od 19 – 25 marca br. planowana jest inicjatywa duszpasterska i modlitewna Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. Materiały do pobrania na: https://drive.google.com/drive/folders/1oUpRcZeBDvsOq84GU36GwLbVrAfgJpzX?usp=sharing

dnia 25. marca (Narodowy Dzień Życia) będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego – serdecznie zachęcam do podjęcia tej inicjatywy

we czwartek (25.03.) o 14:00 przed plebanią w Skorzewie będzie zbiórka elektrośmieci.

od przyszłego roku w naszej parafii data I. Komunii świętej będzie łatwiejsza do ustalenia: niedziela przed uroczystością Bożego Ciała, czyli Niedziela Trójcy Świętej; w roku 2022 będzie to 12. czerwca.

APEL   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO  DO  KAPŁANÓW    PRZED    OGŁOSZENIEM   ROKU  RODZINY (zobacz ogłoszenia z 7.03.2021)

Kuria Diecezjalna informuje, iż od 1 kwietnia 2021 r. w podmiotach kościelnych podlegających władzy biskupa pelplińskiego – w tym w każdej parafii – ustanowiona będzie osoba pierwszego kontaktu. Niedługo zostanie przedstawiona do wiadomości osoba już wyznaczona w naszej parafii.

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie; w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.