SOBOTA (13.02)

17:00 ++ Helena Teresa BIODROWSKA (1. r. śmierci)
18:00 w int. parafian

 

NIEDZIELA (14.02)

09:00 ++ Edward i dusze czyśćcowe
10:15 Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych
11:00 ++ Jarosław, Czesław, Jan STANKOWSCY, rodzice z obu stron, dusze czyśćcowe (poświęcenie świec)
17:00 ++ z rodziny PAWŁOWSKICH i SERKOWSKICH

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (15.02)

17:00 ++ Maria, Edmund, Elżbieta BIGUS

 

WTOREK (16.02)

17:00 ++ Jadwiga, Leon i Roman ZBLEWSCY, Edward SŁOMIŃSKI i z rodziny

 

ŚRODA (17.02) - ŚRODA POPIELCOWA

09:00 w int. parafian
16:00 ++ Wanda, Antoni, z rodz. KONKOL i JONACK
18:00 ++ rodzice i dziadkowie z obojga stron, brat i bratanek

 

CZWARTEK (18.02)

17:00 w podz. za opiekę MB i łaskę ZAWIERZENIA oraz z prośbą

 

PIĄTEK (19.02)

16:15 Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym
17:00 + Zygmunt NADOLNY (6. r. śmierci)

 

SOBOTA (20.02)

17:00 ++ Damian (r. urodzin), z rodz. LANDOWSKICH i CIESZYŃSKICH
18:00 w int. parafian

 

NIEDZIELA (21.02) - I Niedziela Wlk. Postu

09:00 + Władysław CZAPIEWSKI (30. r. śmierci), Teresa i Jan
11:00 ++ Stanisław POBŁOCKI (21. r. śmierci), dusze czyśćcowe (chrzest)
12:00 Gorzkie Żale
17:00 + Elżbieta FORMELA (2. r. śmierci)

 

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. gen. Zdrojewskiego: nr 5 (20.02.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. Starowiejskiej o następujących numerach: nr 3 (27.02.); nr 4 (06.03.); nr 5 (13.03.); nr 6 (20.03.); nr 7 (27.03.); nr 9 (01.04.-czwartek). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne w czasie kolęd (18.01. – 09.02.) czynne tylko po umówieniu spotkania telefonicznie lub przez SMS. – w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654.

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie; w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

niestety kolędy tegoroczne zakończyły się przedwcześnie z powodu mojej choroby; w związku z wykrytym zakażeniem koronawirusem, jestem zmuszonym pozostać w izolacji do 20. lutego br. – sytuacja ta pociągnie za sobą kilka zmian w grafiku tygodnia rozpoczynającego Wielki Post:

nie będzie przebłagalnej adoracji Najświętszego Sakramentu od niedzieli (14.02.) do wtorku (16.02.), ale w tych dniach będzie otwarty kościół (12:00 – 17:00) na prywatne nawiedzenie i przeproszenie Pana Boga za grzechy swoje i całego świata

nie będzie odwiedzin chorych w piątek (19.02.) – najbliższe odwiedziny chorych będą dopiero w marcu (04.03. – czwartek)

nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci w piątek (19.02.) o 15:00 – ale droga krzyżowa dla dorosłych o 16:15 odbędzie się

nie będzie rekolekcji wielkopostnych od soboty (20.02.) do środy (24.02.)

odwołane są zaplanowane na ten tydzień spotkania przygotowujące do sakramentów

Odpusty z racji Roku św. Józefa [ogłoszenia z 27.12.2020]

NOTA nt. Środy Popielcowej [ogłoszenia z  24.01.2021]

przeznaczenie najbliższych składek:

14.02.2021 : kolekta inwestycyjna (na chodniki na naszym cmentarzu parafialnym)

21.02.2021 : kolekta (na potrzeby naszej parafii)

28.02.2021 : kolekta (na potrzeby naszej parafii), puszki (na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”)

przewodnik do przeżycia rekolekcji w domu pt. „Aby odnowić Przymierze” (cena 20 zł) można wykorzystać również wtedy, gdy w parafii są przewidziane rekolekcje wielkopostne. Książka może służyć jako pomoc dla grup formacyjnych, osób chorych pozostających w domach oraz osób pragnących pogłębić swoją duchowość.

w Środę Popielcową obowiązuje post ilościowy, tzw. ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

odpust zupełny można otrzymać w Wielkim Poście:

za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej;

za modlitwę przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego (w każdy piątek Wlk. Postu po przyjęciu Komunii Świętej) słowami aktu: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17).

za udział w Gorzkich żalach.