SOBOTA (06.02)

17:00 + Ryszard SZWAJA – od Róży św. Maksymiliana (chrzest)
18:00 w int. parafian

 

NIEDZIELA (07.02) - I Niedziela m-ca

09:00 + Jan KRUSZYŃSKI (6. r. śmierci), dusze czyśćcowe
10:15 Modlitwa Żywego Różańca
11:00 ++ Apolonia, Jan, Stanisława
12:30 ++ Bernadeta, Bronisław, Józef, Jan

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (08.02)

07:00

 

WTOREK (09.02)

07:00

 

ŚRODA (10.02)

07:00 o sakramentalność małżeństw
17:00 ++ rodzice i rodzeństwo z obu stron CYRA i SYNAKOWSKICH

 

CZWARTEK (11.02)

17:00 ++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, Bronisław KULAS, Edmund NOWICKI

 

PIĄTEK (12.02)

17:00 ++ Paweł, Jadwiga, Stanisław, rodzice chrzestni
21:00 – 06:00 Adoracja nocna Wspólnoty Marana-Th

 

SOBOTA (13.02)

17:00 ++ Helena Teresa BIODROWSKA (1. r. śmierci)
18:00 w int. parafian

 

NIEDZIELA (14.02)

09:00 ++ Edward i dusze czyśćcowe
10:15 Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych
11:00 ++ Jarosław, Czesław, Jan STANKOWSCY, rodzice z obu stron, dusze czyśćcowe (poświęcenie świec)
17:00 ++ z rodziny PAWŁOWSKICH i SERKOWSKICH

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. gen. Zdrojewskiego: nr 4 (13.02.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. gen. Zdrojewskiego o następujących numerach: nr 5 (20.02.); ul. Starowiejskiej: nr 3 (27.02.); nr 4 (06.03.); nr 5 (13.03.); nr 6 (20.03.); nr 7 (27.03.); nr 9 (01.04.-czwartek). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne w czasie kolęd (18.01. – 09.02.) czynne tylko po umówieniu spotkania telefonicznie lub przez SMS. – w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie; w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

trwa II część kolęd: [ogłoszenia z 24.01.2021]; w związku z tym że od 25 do 31 stycznia kolędy zostały odwołane rodziny zainteresowane przyjęciem kolędy poza terminem (w dniach 10-16 lutego) są proszone o kontakt z Biurem Parafialnym

Odpusty z racji Roku św. Józefa [ogłoszenia z 27.12.2020]

NOTA nt. Środy Popielcowej [ogłoszenia z  24.01.2021]

ODEZWA   BISKUPA   PELPLIŃSKIEGO w sprawie kościoła w Kasparusie (patrz ogłoszenia z 31.01.2021)

przeznaczenie najbliższych składek:

07.02.2021 : kolekta (na remont WSD w Pelplinie – przeniesiona
z 14.02.),
puszki (na odbudowę kościoła w Kasparusie)

14.02.2021 : kolekta inwestycyjna (na chodniki na naszym cmentarzu parafialnym)

21.02.2021 : kolekta (na potrzeby naszej parafii)

23.02.2021 : kolekta (na zakończenie rekolekcji wielkopostnych)

28.02.2021 : kolekta (na potrzeby naszej parafii), puszki (na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”)

przewodnik do przeżycia rekolekcji w domu pt. „Aby odnowić Przymierze” (cena 20 zł) można wykorzystać również wtedy, gdy w parafii są przewidziane rekolekcje wielkopostne. Książka może służyć jako pomoc dla grup formacyjnych, osób chorych pozostających w domach oraz osób pragnących pogłębić swoją duchowość.

rekolekcje na rozpoczęcie Wielkiego postu w naszej parafii: od 20/21 do 24 lutego 2021 – poprowadzi je ks. Radosław Orlikowski, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Mądrzechowie k. Bytowa

Wydział Katechetyczny Kurii Pelplińskiej informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną oraz aktualnymi formami nauczania dzieci i młodzieży, nie jest możliwe przeprowadzenie w 2021 roku rekolekcji szkolnych wielkopostnych w tradycyjnej formie. Rekolekcje w tym roku wyjątkowo będą odbywały się online w ramach prowadzonych lekcji religii.

Najnowszy numer „Pielgrzyma” wprowadza nas w miesiąc luty, kończący karnawał i otwierający – przez Środę Popielcową – Wielki Post – i właśnie ten wyjątkowy czas jest głównym tematem numeru. To jemu w artykule „Wielki Post – droga razem z Jezusem” ks. Krzysztof Gąsecki poświęca szczególną uwagę i przypomina, że ten okres liturgiczny zawsze kieruje ku nam stanowczą zachętę do nawrócenia. Ponadto warto przeczytać wspaniały reportaż Anny Mazurek-Klein o małżeństwie, które bardzo pragnęło mieć dzieci. Niestety nie mogło mieć swoich, pomyślało więc o adopcji. To marzenie się spełniło, a pani Magda i pan Łukasz stworzyli szczęśliwą rodzinę. Artykuł „Rodzice z serca” to opowieść o tym, że w życiu warto szeroko otwierać serce. W numerze został też poruszony ważny temat, który szczególnie w okresie pandemii może dawać się we znaki wielu z nas – „Uwaga, złość”. Poza tym w „Pielgrzymie” można przeczytać tekst „75-lecie Inspektoratu Watykańskiego” – o specjalnej jednostce policji, która strzeże dzień i noc bezpieczeństwa na Placu św. Piotra, a także artykuł „Życie po diagnozie”, opisujący jak ważna i pomocna w leczeniu choroby nowotworowej może być terapia Simontona, która skupia się na tym, aby pacjent skutecznie radził sobie z negatywnymi myślami i emocjami. W dwutygodniku znajdziemy również artykuł Jana Hlebowicza pt. „Papcio Chmiel – historia polskiego komiksu”.