SOBOTA (23.01)

17:00 +Gertruda, Jan PIĄTKOWSCY, Anna i Robert STEFAŃSCY
18:00 + Maria GUŹDZIOŁ (1. m-c od śmierci)

 

NIEDZIELA (24.01)

09:00 ++ Gerard DUŁAK (2 r. śmierci), Antoni DUŁAK
11:00 + Helena PÓŁCZYŃSKA
12:30 ++ Teresa TROKA (w rocznicę śmierci), z rodz. TROKA

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (25.01)

07:00 ++ Gertruda i Józef CIEMIŃSCY, rodzice oraz z rodzin PIĄTKOWSKICH i CIEMIŃSKICH

 

WTOREK (26.01)

07:00 + Justyna BIAŁEK-WIKA (5. m-c od śmierci)

 

ŚRODA (27.01)

07:00 + Jerzy JAKUBEK (2. m-c od śmierci)

 

CZWARTEK (28.01)

07:00 + Henryk CHRAPKOWSKI (1. m-c od śmierci)

 

PIĄTEK (29.01)

07:00 ++ Halina i Stanisław KULAS i dusze czyśćcowe
20:00 Adoracja z uwielbieniem

 

SOBOTA (30.01)

07:00 + Zygmunt FORMELA
17:00 ++ rodzice oraz Marcin REPIŃSKI
18:00 w int. parafian
19:30 przygotowanie do chrztu (06.02.)

NIEDZIELA (31.01)

09:00 w 21. r. ślubu pp. Hanny i Wojciecha, w podz. i z prośbą
11:00 ++ rodzice z obojga stron
12:30 ++ Paweł CYGERT (w 9. r. śmierci), rodzice z obu stron

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. gen. Zdrojewskiego: nr 2 (30.01.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. gen. Zdrojewskiego o następujących numerach: nr 3 (06.02.); nr 4 (13.02.); nr 5 (20.02.); ul. Starowiejskiej: nr 3 (27.02.); nr 4 (06.03.); nr 5 (13.03.); nr 6 (20.03.); nr 7 (27.03.); nr 9 (01.04.-czwartek). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne w czasie kolęd (18.01. – 09.02.) czynne tylko po umówieniu spotkania telefonicznie lub przez SMS. – w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami: wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie; w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

KOLĘDA w roku 2021 : trwa II część kolęd:

WIZYTY kolędowe w domach będą trwać do 9 lutego; obecność kapłana (bez ministrantów i organisty) w domach w tym roku jest skoncentrowana na stronie liturgicznej, czyli wspólna modlitwa, śpiew, błogosławieństwo rodziny. Jeżeli jakaś sprawa wymaga dłuższego omówienia zapraszam do biura parafialnego. Intencje mszalne, wypominki roczne i opłaty cmentarne proszę zgłaszać w biurze parafialnym. Bóg zapłać za wyrozumiałość. W tegorocznym kolędowaniu musimy zrezygnować z jakiejkolwiek formy poczęstunku.

Kolędy od poniedziałku do piątku będą rozpoczynały się o 9:00 do 19:00 (z przerwą obiadową na plebanii od 12:00 do 13:30). W niedziele kolędy zaczną się o 14:30 do 19:00. W soboty oraz inne dni, kiedy będą Msze wieczorne kolędowanie kończy się przed Mszą (ok. 15:00).

Jeśli ktoś ze względów sanitarnych chce zrezygnować z wizyty duszpasterskiej proszony jest o informację (najpóźniej w przededniu zaplanowanej kolędy), że nie mam do niego przyjść… / Proszę o informację (telefon lub SMS), jeśli dom jest objęty kwarantanną lub jeśli którykolwiek z domowników jest chory (nawet jeśli są to objawy zwykłego przeziębienia) – chrońmy się nawzajem  /  Jeśli zachoruję to tego dnia kolęda będzie odwołana i nie będzie już nadrabiana

Proszę, aby sąsiedzi informowali się wzajemnie kto chce przyjąć kolędę

Proszę o towarzyszenie mi autem na Wybudowaniach i do St. Sikorskiej Huty (te odcinki są oznaczone na planie kolęd)  /  W Skorzewie (we wiosce) będę chodził pieszo – przed południem będę odwiedzać tylko domy, z których dostanę informację (osobiście, telefon, SMS), że mogę przyjść rano, do pozostałych domów udam się popołudniu;  /  dziękuję rodzinom, które już zgłosiły gotowość przyjęcia mnie przed południem

W czasie kolędowania ulicami Skorzewa, proszę o towarzyszenie mi do każdego kolejnego domu, który będę odwiedzał (szczególnie popołudniami)

Proszę o zmniejszenie ogrzewania w pokoju w którym będzie odbywać się kolęda /  Do końca kolęd w niedziele Msze św. będą o 9:00, 11:00 i 12:30.

Odpusty z racji Roku św. Józefa (patrz ogłoszenia z 27.12.2020)

dziś, w niedzielę 24.01., przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego

dziś, niedziela 24.01.2021 r. – dzień pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Tego dnia modlimy się za mieszkańców tego kraju oraz przeprowadzona jest przed kościołami zbiórka do puszek.

W najnowszym„Pielgrzymie”: art. o praktykach religijnych, jakie wypełniła Święta Rodzina w świątyni / art. związane z naszym zdrowiem w czasie pandemii. Pierwszy dotyka ważnej kwestii szczepionek przeciw COVID-19 i pozwala znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w tym temacie. Drugi jest rozmową Anny Mazurek-Klein z dr inż. Zofią Ciecierską, specjalistą dietetyki, o tym, jak skutecznie i naturalnie chronić nasz organizm nie tylko przed koronawirusem SARS-CoV-2, ale także przed innymi infekcjami. / ponadto tekst „Matka od gromów osłaniająca”, w którym autor stawia pytanie: czy Matka Jezusa Chrystusa będzie towarzyszyć człowiekowi kończącemu życie ziemskie i rozpoczynającemu życie wieczne? Dobrej lektury!

NOTA NA TEMAT ŚRODY POPIELCOWEJ

Prot. N. 17/21 (tłumaczenie z j. włoskiego)

Po odmówieniu modlitwy błogosławieństwa popiołu i po pokropieniu go w milczeniu wodą święconą, kapłan zwróciwszy się do obecnych, wypowiada jeden tylko raz do wszystkich formułę z Mszału Rzymskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz”. Następnie kapłan wyciera ręce i nakłada maseczkę ochronną na nos i usta, potem nakłada popiół na tych, którzy do niego podchodzą, albo – stosownie do okoliczności – sam podchodzi do tych, którzy stoją na swoich miejscach. Kapłan bierze popiół i posypuje głowę każdego, nic nie mówiąc.

Z siedziby Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów,12.01.2021.

Robert Kard. Sarah            Prefekt

+ Artur Roche           Arcybiskup Sekretarz