SOBOTA (16.01)

07:00 ++ Wanda i Jan FORMELA, z rodziny FORMELA
17:00 w pewnej intencji
18:00 w int. mieszkańców ulic: Kolejarzy / Wąska / Spokojna 1 / Kościerska + blok przy kurnikach / Na Wzgórzu

NIEDZIELA (17.01)

09:00 ++ Maria ZDROJEWSKA (15 r. śmierci) oraz Bolesław i Tomasz ZDROJEWSCY
11:00 w 18. urodziny Mateusza, w podz. i z prośbą
12:30 ++ sąsiedzi BURANDT, JAKUBEK, GALEWSKI, Stanisław FULARCZYK
15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego + Komunia św.

W int. parafian – ks. Sebastian, Pompeluna

PONIEDZIAŁEK (18.01)

07:00 + Józef BEMOWSKI (1 r. śmierci)

 

WTOREK (19.01)

07:00 ++ Antoni (25 r. śmierci), Irena, Elżbieta i Seweryn

 

ŚRODA (20.01)

07:00 ++ Irena, Antoni ETMAŃSCY, Elżbieta FORMELA

 

CZWARTEK (21.01)

07:00 ++ babcie, dziadkowie z obojga stron i dusze czyśćcowe

 

PIĄTEK (22.01)

07:00 ++ Edmund (r. śmierci), rodzice z obu stron

 

SOBOTA (23.01)

07:00 ++ Helena i Alfons SYNAKOWSCY, dusze czyśćcowe
17:00 +Gertruda, Jan PIĄTKOWSCY, Anna i Robert STEFAŃSCY
18:00 + Maria GUŹDZIOŁ (1. m-c od śmierci)

 

NIEDZIELA (24.01)

09:00 ++ Gerard DUŁAK (2 r. śmierci), Antoni DUŁAK
11:00 + Helena PÓŁCZYŃSKA
12:30 ++ Teresa TROKA (w rocznicę śmierci), z rodz. TROKA

 

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego (nr 1-7): nr 1 (23.01.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych, to mieszkańcy domów przy ul. gen. Zdrojewskiego o następujących numerach: nr 2 (30.01.); nr 3 (06.02.); nr 4 (13.02.); nr 5 (20.02.); ul. Starowiejskiej: nr 3 (27.02.); nr 4 (06.03.); nr 5 (13.03.); nr 6 (20.03.); nr 7 (27.03.); nr 9 (01.04.-czwartek). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne w czasie kolęd (18.01. – 09.02.) czynne tylko po umówieniu spotkania telefonicznie lub przez SMS. – w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654. – tegoroczne ofiary kolędowe są w całości przeznaczone na budowę chodników na cmentarzu.

KOMUNIKAT parafii: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami, pozwalam sobie przypomnieć, że wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie; w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Przypominam, że osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście jako pierwsze do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed kapłanem/szafarzem, włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie mogą sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

KOLĘDA w roku 2021 odbędzie się w 2 częściach:

I część kolęd:

zakończyła się pierwsza część tegorocznych kolęd (odbyło się 11 Mszy św.) – bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom naszych modlitewnych spotkań (w ten sposób, nawet gdyby kolęda na jakimś etapie musiała zostać przerwana lub zawieszona z powodu mojej choroby, możemy być pewni, że wszystkie rodziny parafii zostały już objęte modlitwą i błogosławieństwem) – może warto, aby takie Msze za rodziny towarzyszyły kolędom także w kolejnych latach; dziękuję ofiary za złożone na fundusz ministrancki; dziękuję za już złożone ankiety kolędowe, można będzie je przekazać także w czasie wizyty duszpasterskiej

II część kolęd:

WIZYTY kolędowe w domach będą trwać od 18 stycznia do 9 lutego; obecność kapłana (bez ministrantów i organisty) w domach w tym roku będzie skoncentrowana na stronie liturgicznej, czyli wspólna modlitwa, śpiew, błogosławieństwo rodziny. Jeżeli jakaś sprawa wymaga dłuższego omówienia zapraszam do biura parafialnego. Intencje mszalne, wypominki roczne i opłaty cmentarne proszę zgłaszać w biurze parafialnym. Bóg zapłać za wyrozumiałość. W tegorocznym kolędowaniu musimy zrezygnować z jakiejkolwiek formy poczęstunku.

Kolędy od poniedziałku do piątku będą rozpoczynały się o 9:00 do 19:00 (z przerwą obiadową na plebanii od 12:00 do 13:30). W niedziele kolędy zaczną się o 14:30 do 19:00. W soboty oraz inne dni, kiedy będą Msze wieczorne kolędowanie kończy się przed Mszą (ok. 15:00).

Jeśli ktoś ze względów sanitarnych chce ograniczyć tegoroczną kolędę do I. Części (Msza św.) proszę o informację (najpóźniej w przededniu zaplanowanej kolędy), że nie mam do niego przyjść…

proszę o informację (telefon lub SMS), jeśli dom jest objęty kwarantanną lub jeśli którykolwiek z domowników jest chory (nawet jeśli są to objawy zwykłego przeziębienia) – chrońmy się nawzajem

jeśli zachoruję to tego dnia kolęda będzie odwołana i nie będzie już nadrabiana

proszę, aby sąsiedzi informowali się wzajemnie kto chce przyjąć kolędę

proszę o towarzyszenie mi autem na Wybudowaniach i do St. Sikorskiej Huty (te odcinki są oznaczone na )

w Skorzewie (we wiosce) będę chodził pieszo – żeby nie robić zamieszania,  przed południem będę odwiedzać tylko domy, z których dostanę informację (osobiście, telefon, SMS), że mogę przyjść rano, do pozostałych domów udam się popołudniu;

proszę o zmniejszenie ogrzewania w pokoju w którym będzie odbywać się kolęda

w czasie kolędowania ulicami Skorzewa, proszę o towarzyszenie mi do każdego kolejnego domu, który będę odwiedzał (to ważne szczególnie popołudniami)

dziękuję rodzinom, które już zgłosiły gotowość przyjęcia mnie przed południem – można to zrobić telefonicznie lub przez SMS

Do końca kolęd w niedziele Msze św. będą o 9:00, 11:00 i 12:30.

Poświęcenia domów proszę zaplanować na czas wielkanocny

w niedzielę (17.01.) – kolekta na WSD w Pelplinie

od 18 do 25 stycznia – Tydzień modlitw o jedność chrześcijan

Odpusty z racji Roku św. Józefa (patrz ogłoszenia z 27.12.2020)

24.01. będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego