Aktualnie, z powodu zagrożenia epidemicznego,
w naszym kościele parafialnym może przebywać jednocześnie
30 osób (1 os. na 15mkw)
w przestrzeni dla wiernych
+ służba ołtarza.

W wyniku takich obostrzeń Msze święte niedzielne i towarzyszące im nabożeństwa będą odprawiane w następującym porządku:

SOBOTA (05 i 12.12)

 

16:30 różaniec
17:00 Msza św. niedzielna
18:00 Msza św. niedzielna

 

NIEDZIELA (06 i 13.12)

 

09:00 Msza św.
10:15 Różaniec + Komunia św.
11:00 Msza św.
15:00 Koronka + Komunia św.
17:00 Msza św.

SOBOTA (05.12) - I Sobota m-ca

16:30 Różaniec
17:00 ++ Zygmunt FORMELA i dusze czyśćcowe
18:00 w int. parafian
19:00 Przygotowanie do chrztu

NIEDZIELA (06.12) - I Niedziela m-ca / II. niedziela adwentu

09:00 ++ Jan i Gertruda PIĄTKOWSCY, Bronisław KULAS, dusze czyśćcowe
10:15 Modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec
11:00 + Józef BEMOWSKI (z racji urodzin) (chrzest)
15:00 Koronka + Komunia św.
17:00 ++ ks. Alfons KROPIDŁOWSKI oraz jego rodzice i rodzeństwo

W int. parafian – ks. Sebastian, Pampeluna

PONIEDZIAŁEK (07.12) - św. Ambrożego [wspomnienie]

06:45 o błog. Boże, opiekę MB i zdrowie dla Marii, z okazji 90. ur.
16:30 Różaniec
17:00 + Andrzej STAJKOWSKI (1. r. śmierci)
18:00 Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

 

WTOREK (08.12) - Niepokalane Poczęcie NMP

06:45 o Boże błog. dla ks. Proboszcza od Róży NP NMP
12:00 – 13:00
GODZINA ŁASKI RÓŻANIEC
17:00 w int. parafian i byłych proboszczów parafii

 

ŚRODA (09.12) - św. Jana (Juana) Diego [wspomnienie]

06:45 o sakramentalność małżeństw
16:00 Różaniec
17:00 o Boże błog. dla rodziny

 

CZWARTEK (10.12) - NMP Loretańskiej [wspomnienie]

06:45 ++ Hanna i Gabriel WESOŁOWSCY
16:30 Różaniec
17:00 ++ Urszula i Benon KRZYŻANOWSCY

 

PIĄTEK (11.12)

06:45 + Edmund RAMCZYK
16:30 Różaniec
17:00 w int. parafian
21:00 – 07:00 Nocna adoracja Wspólnoty Marana Tha

 

SOBOTA (12.12) - NMP z Guadalupe [wspomnienie]

07:30 ++ z rodziny
16:30 Różaniec
17:00 ++ Janina i Jan PIERZGALSCY, dziadkowie, Roman ROZGOŃSKI
18:00 w int. parafian zaangażowanych w prace na cmentarzu (chrzest)

 

NIEDZIELA (13.12) - III. niedziela adwentu

09:00 ++ Teresa CZAPIEWSKA (w 9. rocznicę śmierci)
10:15 Różaniec
11:00 ++ Felicja NOWICKA, Bronisław KULAS, rodzice chrzestni, dusze czyśćcowe
12:00 Poświęcenie medalików i katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych
15:00 Koronka + Komunia św.
17:00 + Anna (w rocznicę śmierci)

 

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

woda na cmentarzu już zakręcona na okres zimowy; śmietnik na porządki cmentarne (wg proponowanej selekcji) zostanie wywieziony w poniedziałek (07.12.) – wysypisko przyjmuje oddzielnie śmieci BIO i pozostałe pochodzące z cmentarza – NIESTETY w ostatnim czasie ta nie wymagająca wysiłku selekcja została zignorowana przez wielu odwiedzających naszą nekropolnię; takie postępowanie zwiększa koszta obsługi odpadów cmentarnych – NIESTETY takie zachowanie wiąże się z tym że skrupulatnie gromadzone środki na prace cmentarne muszą być „wyrzucone na śmieci…” Bardzo dziękuję natomiast parafianom, którzy dbają o to, aby ustalona wspólnie selekcja przynosiła jak największe oszczędności… – w tym miejscu pragnę podziękować jeszcze raz wszystkim parafianom zaangażowanym w prace nad infrastrukturą cmentarza (w intencji ich rodzin będę odprawiał Mszę św. 12.grudnia br. o 18:00)

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego (nr parzyste 14-8) oraz (nr 1-7): nr 14a (12.12.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę, aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła. Kolejne rodziny, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości pomieszczeń parafialnych , to mieszkańcy domów o następujących numerach: nr 8 (19.12.); nr 7 (26.12.2020); nr 4 (02.01.2021); nr 3 (09.01.2021); nr 2 (16.01.); nr 1 (23.01.). Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość.

biuro parafialne czynne w wymiarze normalnym (wtorek – piątek: pół godziny po ostatniej mszy świętej wieczornej, z wyjątkiem dni, kiedy w ogłoszeniach są zaznaczone spotkania po Mszach) w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654można zgłaszać intencje na rok 2021, wypominki roczne oraz regulować należności cmentarne (przedłużenie ważności grobów po 20 latach od pochówku, rezerwacje miejsc) – ofiary cmentarne są przeznaczone na chodniki na cmentarzu. Ubezpieczenie pomników nagrobnych leży w gestii dysponentów grobów a nie parafii.

biuro parafialne czynne w wymiarze normalnym (wtorek – piątek: pół godziny po ostatniej mszy świętej wieczornej, z wyjątkiem dni, kiedy w ogłoszeniach są zaznaczone spotkania po Mszach – od 19. do 27.12. biuro czynne tylko po wcześniejszym umówieniu spotkania) w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654można zgłaszać intencje na rok 2021, wypominki roczne oraz regulować należności cmentarne (przedłużenie ważności grobów po 20 latach od pochówku, rezerwacje miejsc) – ofiary cmentarne są przeznaczone na chodniki na cmentarzu. Ubezpieczenie pomników nagrobnych leży w gestii dysponentów grobów a nie parafii.

w naszej parafii od 01.11. do 24.12. trwa NOWENNA POMPEJAŃSKA w intencji naszej ojczyzny (proszę szczególnie o modlitwę za młodzież z naszej parafii) Od 28.11. trwa część dziękczynna Nowenny. W tym czasie, codziennie w kościele (w tygodniu o 16:30 a w niedzielę o 10:15) jest odmawiana jedna cząstka różańca (tajemnice dnia) – bardzo dziękuję zelatorom Żywego Różańca za prowadzenie codziennej modlitwy w kościele – Bóg zapłać wszystkim, którzy włączają się w tę ważną inicjatywę duchową – do inicjatywy można dołączyć nawet po jej rozpoczęciu

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii  [fragmenty dotyczące miejsc kultu religijnego]: (zob. ogłoszenia z dn. 29.11.20)

najnowsze informacje dotyczące naszej diecezji (zob. ogłoszenia z dn. 29.11.2020)

w zakrystii lub w kruchcie kościoła można nabyć świece CARITAS na stół wigilijny oraz opłatki – zebrane środki przeznaczamy na Wolontariat parafialny

roraty w naszym kościele od 30.11. (pon-pt 6:45 i 17:00, sob 7:30); we wtorek (08.12.) będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w ten dzień Godzina Łaski 12:00 – 13:00

od 08.12. na naszej stronie internetowej www.parafianagranicy.pl pojawiać się będą codziennie konferencje św. o. Maksymiliana Marii Kolbego, spisane przez jego współbraci, a upublicznione w wersji audio przez Wydawnictwo Niepokalanów, które udostępnia nam te konferencje – abyśmy mogli lepiej poznać i pokochać Maryję – całość można nabyć w sklepie internetowym – na stronie będą dostępne codzienne inne fragmenty. Proszę o modlitwę w intencji realizacji tej bardzo ważnej inicjatywy.

katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i poświęcenie medalików (niedziela, 13.12. po Mszy o 11:00, czyli ok. godz. 12:00) – szczególnie zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na tegoroczne roraty , ponieważ tematyka spotkań pomaga w odkrywaniu tajemnic związanych z sakramentami, które dzieci mają przyjąć

kolekta inwestycyjna (II. niedziela m-ca – 13.12.)

rekolekcje adwentowe (14-16.12. po mszach o 6:45 i 17:00)

spowiedź przedświąteczna (sobota 19.12. – środa 23.12.) od 18:00 do 19:00

trwają 33-dniowe rekolekcje internetowe, prowadzone przez wspólnotę TOTA TUA z Poznania (w oparciu o książkę lub audio/video) – rekolekcje potrwają do końca roku (31.12.2020) – zawierzenie się w duchową niewolę Maryi będzie miało miejsce 01.01.2021; ale chętni mogą przeżyć te rekolekcje w wybranym przez siebie czasie (zawierzenie następuje w święto NMP, publicznie w kościele)

dzisiejsza kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej; dzisiejsza zbiórka do puszek na Pomoc Kościołwi Katolickiemu na Wschodzie

OGŁOSZENIE KURII DIECEZJALNEJ: W związku z organizowaniem przez niektóre parafie naszej diecezji wyjazdów do Pustelni w Czatachowej, Kuria Diecezjalna w Pelplinie przypomina, że zgodnie z decyzjami Arcybiskupa Częstochowskiego, od dnia 29 listopada br. ks. Daniel Galus nie może prowadzić publicznej działalności duszpasterskiej, ma przebywać poza Pustelnią w Czatachowej, a grupa pod nazwą „Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa” nie może prowadzić żadnej działalności do chwili uregulowania oraz zatwierdzenia jej przez władzę kościelną zgodnie z obowiązującym prawem.

Przypomnienie rzecznika KEP (ks. Leszek Gęsiak SJ.): …uczestnictwo we Mszy Św. transmitowanej w mediach społecznościowych oraz przez radio i telewizję nie jest tożsame z udziałem w Eucharystii w kościele. – Msza Św. internetowa lub telewizyjna nie jest pełnym uczestniczeniem w Ofierze Chrystusa, chociażby dlatego, że nie ma możliwości przystąpienia do sakramentów (…) dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane dotyczy wszystkich wiernych. –Tym niemniej skorzystanie z niej jest przywilejem, a nie obowiązkiem i powinno odbywać się po głębszym namyśle. Racją, dla której dyspensy zostały ogłoszone, są obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne, znacznie ograniczające liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach (…) biskupi wezwali kapłanów do „jeszcze większej gorliwości duszpasterskiej” w towarzyszeniu wiernym w ich codziennych zmaganiach. –Wezwanie to można odnieść również do okresu adwentowego i świątecznego, aby – w miarę możliwości – stworzyć wiernym warunki do uczestniczenia w Eucharystii w kościele np. poprzez zwiększenie liczby Mszy Św.

KOMUNIKAT: w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym i wynikającymi z tego stanu obostrzeniami, pozwalam sobie przypomnieć, że wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie ; w ławkach i w czasie Komunii św. zachowujemy nakazane odstępy; przyjęcie Komunii św. jest możliwe przy balaskach: albo do ust (w pozycji klęczącej lub stojącej) albo na właściwie złożone dłonie (w pozycji stojącej). Przypominam, że osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na dłonie proszę o podejście do balasek przy obrazie Jezu ufam Tobie  – przyjmujący Komunię świętą na dłonie ma obowiązek spożyć Hostię przed udzielającym Komunii św. włącznie ze wszystkimi cząsteczkami, które mogły pozostać na dłoni. Chrystus jest obecny w każdej cząstce konsekrowanej Hostii, tak więc koniecznym jest sprawdzenie przed odejściem sprzed balasek czy na dłoni nie pozostały żadne cząsteczki. Pamiętajmy, że względy higieniczne, ani zagrożenie epidemiczne nie może sprzyjać utracie wiary w rzeczywistą i trwałą obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

Prezes Fundacji „Słowo”Jan Klawiter zwraca się do parafii z prośbą o wsparcie w zbieraniu podpisów, poprzez wskazanie osób świeckich, które mogłyby pomóc w tej inicjatywie.Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” przygotował projekt ustawy, która zobowiązuje Rząd RP do wypowiedzenia Genderowej Konwencji Stambulskiej. Konwencja ta obliguje polski rząd do promowania „niestereotypowych ról płciowych” w polskich szkołach. Zobowiązuje też do „wykorzenienia” zwyczajów i tradycji opartych na szerokim i niejasnym pojęciu „stereotypowego modelu kobiet i mężczyzn”. Konwencja posługuje się też pojęciem gender zakładającym, że kobiecość i męskość to tylko społeczne konstrukty, co może prowadzić do negacji konstytucyjnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Konwencja Stambulska jest sprzeczna nie tylko z zasadami naszej wiary, ale także z Konstytucją RP. W miejsce tej Konwencji proponuje się Międzynarodową Konwencję o Prawach Rodziny. Powinniśmy w związku z tym zebrać powyżej 100 tysięcy podpisów, najpóźniej do 14 grudnia, aby Sejm RP podjął prace nad tym projektem ustawy. Inicjatywa ta jest zaakceptowana przez Konferencję Episkopatu Polski. inicjatywę tą wsparł również Jego Exc. bp Ryszard Kasyna, Biskup Diecezji Pelplińskiej. Wszelkie informacje dotyczące tej inicjatywy znajdują się na stronie www.chronmyrodziny.pl.

Wyżej przedstawiona inicjatywa, ani jej podobne, nie może być organizowana przez parafię jako taką, ale jeśli ktoś z parafian chciałby zaangażować się jako przedstawiciel w/w Fundacji, proszony jest o kontakt z biurem parafialnym w celu udostępnienia numeru kontaktowego.