SOBOTA (19.09)

16:00

spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (film)

18:00 ++ Ignacy OSSOWSKI i z rodziny PLATA

 

NIEDZIELA (20.09)

09:00 + Jarosław Jan STANKOWSKI (1. rocznica śmierci)
11:00 w podz. i z prośbą o zdrowie i błog. Boże i opiekę MB dla rodziny
16:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (podchody)
18:00 ++ Jerzy MERING, z rodziny oraz Feliks NACZK (1. rocznica śmierci)

W int. parafian – ks. Sebastian, Pampeluna

PONIEDZIAŁEK (21.09) - Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

18:00 + Zygmunt KURS (6. rocznica śmierci)
19:00 spotkanie przedślubne

 

WTOREK (22.09)

18:00 ++ z rodziny TROKA

 

ŚRODA (23.09) - Św. Ojca Pio z Pietrelciny

18:00 ++ Mariola i Jan oraz z Róży św. o. Pio
19:00 w int. dusz czyśćcowych (Adoracja z medytacją)

 

CZWARTEK (24.09)

18:00 + Gertruda CIEMIŃSKA (z racji urodzin)

 

PIĄTEK (25.09)

18:00 ++ Irena i Antoni ETMAŃSCY oraz Elżbieta FORMELA i Seweryn GÓRZYŃSKI
19:00 + Justyna BIAŁEK – WIKA (m-c od śmierci)

 

SOBOTA (26.09)

16:00 w podz. i z prośbą z okazji 30. rocznicy ślubu pp. Hanny i Andrzeja
18:00 o zdrowie i błog. dla rodziny

 

NIEDZIELA (27.09)

09:00 o zdrowie i błog. Boże dla rodziny
11:00 ++ Genowefa, Andrzej, Jan KUKLA i dusze czyśćcowe
18:00 + Bronisław FORMELA (12. rocznica śmierci)

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego (domy o nr parzystych): 24 (26.09.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc w utrzymaniu czystości naszej świątyni to mieszkańcy ul. Peplińskiego: nr 22 (03.10.); nr 20 (10.10.). Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła

w kruchcie kościoła znajdują się dwa automatyczne dozowniki: pierwszy (przy drzwiach) zawiera płyn dezynfekujący  /  drugi (nad kropielnicą) zawiera wodę święconą – dłoń podkładamy w odległości ok. 3-5 cm poniżej dozownika, w taki sposób, aby płyn znalazł się na dłoni a nie na ścianie – dziękuję za wyrozumiałość i życzliwość

postanowienia Księdza Biskupa w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego (dotyczące m.in. sposobu przyjmowania Komunii świętej) znajdują się w ogłoszeniach z 5-13.09.2020  /  ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO W CZASIE SPOTKAŃ   GRUP I WSPÓLNOT PARAFIALNYCH (z dn. 9.09.2020 r.) znajdują się w ogłoszeniach z 12-20.09.2020.

porządek Mszy św. niedzielnych: sobota 18:00, niedziela 9:00, 11:00, 18:00; w minioną niedzielę wspominałem o inicjatywie, która wyszła od parafian: aby grafik Mszy św. niedzielnych zaadoptowany (z inicjatywy parafian) na czas wakacji, rozciągnąć na cały rok, począwszy od stycznia 2021; w związku z głosami dezaprobaty powyższy porządek Mszy niedzielnych zostaje utrzymany, a Msza niedzielna o 7:00 będzie obowiązywać jedynie latem.

SANEPID przypomina o noszeniu zakrycia ust i nosa w przestrzeni zamkniętej i o dystansie społecznym  /  w razie podejrzenia zarażenia KORONAWIRUSEM: telefony w Kościerzynie: do stacji sanitarno-epidemiologicznej (58.686-69-48) oraz do najbliższego oddziału zakaźnego (692-101-253); ogólnopolski tel. alarmowy (112); infolinia NFZ w sprawie Koronawirusa (800-190-590)

zapraszam do codziennego (indywidualnego) różańca w intencji parafian  /  spowiedź w kościele i w kaplicy odbywa się w konfesjonale zamkniętym (każdy penitent dezynfekuje miejsce po spowiedzi przygotowanym do tego środkiem);

od poniedziałku do piątku Msze święte będą odprawiane w kaplicy

dziękuję kandydatom do bierzmowania 2022 za uczestnictwo w Triduum św. Stanisława (18.19.20. września) – dziś jeszcze o 16:00 podchody i Msza wieczorna o 18:00.

opłaty cmentarne, które dotychczas nie obowiązywały w naszej parafii, a na które parafianie wyrazili zgodę w czasie rozmów kolędowych (styczeń 2020): pokładne (jednorazowa opłata na 20 lat związana z pochówkiem), rezerwacja (opłata za rezerwację na 20 lat wybranego miejsca na cmentarzu ), prolongata (przedłużenie ważności grobu o kolejne 20 lat), związane z miejscami cmentarnymi nie będą pobierane wstecz; zebrane środki będą przeznaczone na prace podejmowane przez parafię na cmentarzu.

biuro parafialne czynne w wymiarze normalnym (wtorek – piątek : pół godziny po mszy świętej wieczornej) w sprawach nagłych proszę o kontakt tel. 889-238-654 – już można zgłaszać intencje na rok 2021

Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku lub w przyszłym, prosimy o uczestnictwo w programie przygotowania do małżeństwa Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to obowiązująca w naszej diecezji forma przygotowania do sakramentu małżeństwa prowadzona przez małżonków i księży. Terminy i zapisy na stronie: www.ewangelizacjapelplin.pl . Proszę o korzystanie z tej propozycji, gdyż propozycji innych diecezji nie mamy możliwości zweryfikować od strony merytorycznej.

dnia 22.09. (wtorek) o 17:30 w budynku plebanii (sala Cezarea Filipowa na poddaszu) odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas – Wolontariat Młodzieżowy; serdecznie zapraszam wszystkich byłych wolontariuszy oraz chętną młodzież, która chciałaby dołączyć do grupy, aby pomagać innym w parafii i poza nią; osoby, które pobrały już zgody do podpisania przez rodziców są proszone o ich przyniesienie; młodzież która jeszcze nie otrzymała takiego druku, może go pobrać na spotkaniu

różaniec w październiku (pon-sob o 17:30  /  niedz o 10:30  /  13 X o 20:30) – zapraszam uczniów do prowadzenia dziesiątek różańca)

Biskup Diecezjalny Pelpliński informuje, iż diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, zostaje przełożona na dzień 10 października (sobota) 2020 roku.