Sobota (22.08) NMP Królowej


17:00

w 1. r. ślubu pp. Krystiana i Martyny, w podz.i z prośbą

18:00

++ teściowie: Władysław i Julia LEŚNIAŃSCY, w rodzin oraz dusze czyśćcowe

Niedziela (23.08)


07:00

+ Stanisław (16. rocznica śmierci)

09:00

++ Gerard DUŁAK i rodzice z obojga stron

11:00

++ rodzice Stefania i Augustyn, dziadkowie z obu stron, siostra Maria, szwagier Franciszek

W int. Parafian ks. Sebastian, Pampeluna

Poniedziałek (24.08) Św. Bartłomieja


18:00

w 18. urodziny Dawida, w podz. i z prośbą

Wtorek (25.08)


18:00

+ Bożena KURS (w 13. rocznicę śmierci)

Środa (26.08) NMP Częstochowskiej


09:00

+ Edward GAWIN (m-c od śmierci)

18:00

++ Jadwiga i Zygmunt CIECHANOWSCY

Czwartek (27.08) Św. Moniki


18:00

++ Jan i Joanna PEPLIŃSCY (w 5. r. śmierci Joanny)

Piątek (28.08) Św. Augustyna


18:00

++ Edyta i Władysław

Sobota (29.08) Męczeństwo św. Jana Chrzciciela


18:00

++ Marianna LEWNA (z racji 4. r. śmierci) oraz Józef

Niedziela (30.08)


07:00

++ Jadwiga i Alfons UGOWSCY, dziadkowie, rodzice chrzest.

09:00

w 9. r. ślubu pp. Karola i Anny, w podz. i z prośbą

11:00

++ Bogusława, Krystyna, Zygmunt PÓŁCZYŃSCY

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości
w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego (domy o numerach parzystych): nr 32 (29.08.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc w utrzymaniu czystości naszej świątyni to mieszkańcy ul. Peplińskiego: nr 30 (05.09.); nr 28 (12.09.); nr 26 (19.09.); 24 (26.09.); nr 22 (03.10.); nr 20 (10.10.). Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła

biuro parafialne będzie czynne w wymiarze normalnym od września we wszystkich sprawach proszę o kontakt tel. 889-238-654 – zapisy intencji na rok 2021 będą przyjmowane po 15 września br.


Postanowienia parafialne wynikające z trwającej kwarantanny: Kościół jest otwarty w tygodniu od 9:00 do Mszy św. wieczornej / w strefie ołtarzowej kościoła jest załączony alarm (strefa alarmu wyznaczona jest klęcznikami rozstawionymi w kościele) / w kościele jest monitoring / Wszystkie Msze św. odbywają się w kościele / SANEPID przypomina o noszeniu zakrycia ust i nosa w przestrzeni zamkniętej i o dystansie społecznym / porządek Mszy św. niedzielnych: do 30 sierpnia włącznie: sobota 18:00, niedziela 7:00, 9:00, 11:00 (bez Mszy o 18:00) / w sobotę 22.08. Msze o 17:00 i o 18:00 będą sprawowane jako antycypowane Msze niedzielne. / codzienny różaniec ok. 20:30 odmawiam indywidualnie w intencjach parafian, proszę o duchową łączność gdyż intencje podane w marcu są ciągle aktualne / spowiedź w tym tygodniu : środa od 17:00 do 17:45 (nowenna do MBNP przed Mszą wieczorną) (spowiedź odbywa się w konfesjonale zamkniętym, każdy penitent dezynfekuje miejsce po spowiedzi przygotowanym do tego środkiem);

w razie podejrzenia zarażenia KORONAWIRUSEM: telefony w Kościerzynie: do stacji sanitarno-epidemiologicznej (58.686-69-48) oraz do najbliższego oddziału zakaźnego (692-101-253); ogólnopolski tel. alarmowy (112); infolinia NFZ w sprawie Koronawirusa (800-190-590)

bardzo dziękuję w imieniu poszkodowanych z Bejrutu za modlitwę i za złożone ofiary – pieniądze zostały już przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się w prace przy kościele w minionym tygodniu

Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do zorganizowania indywidualnych wyjazdów w ramach pielgrzymki na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się 5 i 6 września br. w Częstochowie. Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony, w tym roku wyjątkowo z podziałem na dekanaty. Nasz dekanat stężycki, w sobotę, 12 września br. o godz. 12.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie. W przypadku pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z duszpasterzem diecezjalnym ks. Z. Wysieckim: tel. 508 166 052; e-mail:

diecezjalne Seminarium Duchowne zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w Pelplinie; Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje: www.seminariumpelplin.pl

sakramentalne odwiedziny chorych od września w I. piątek m-ca (od 9:30 do 14:00): we wrześniu (piątek 04.09.)

poniżej znajduje się informacja Księdza Biskupa Diecezjalnego dotycząca kandydatów do bierzmowania: „…Przypominam również, że od roku szkolnego 2020/2021 bierzmowanie będzie udzielane młodzieży w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej, a w parafiach, w których bierzmowanie jest co dwa lata, również uczniom klas ósmych. Dwuletni program przygotowania do bierzmowania pozostaje bez zmian, jednak w związku z epidemią rozpoczyna się on rok później niż dotychczas. Młodzież, która rozpoczęła swoje przygotowanie do bierzmowania w roku 2019 będzie bierzmowana nie w roku 2021, ale w roku 2022. Wynika to z faktu, że w bieżącym roku przygotowanie było bardzo zawężone lub nie odbywało się. Młodzież w ramach wydłużonego czasu przygotowania będzie uczestniczyć ponadto w dwóch dniach skupienia, których patronami będą św. Stanisław Kostka (X- XI 2020) i bł. Karolina Kózkówna (II – III 2021). Szczegółowe informacje dotyczące dni skupienia zostaną przekazane przez Wydział Duszpasterski. Pracownicy Wydziału udzielą też odpowiedzi na wszelkie pytania, dotyczące programu przygotowania do bierzmowania.”

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza na kolejne spotkanie młodych „Modlitwa z Wami za Was 2”, które odbędzie się 05.09. w Pelplinie, w godzinach 11.00 – 19.30 (pierwsze spotkanie miało miejsce w Pelplinie na zakończenie roku szkolonego 20.06.2020 r.). Szczegółowy program wydarzenia się na plakacie na tablicy ogłoszeń. Będzie to doskonała okazja, żeby zawierzyć Panu Bogu nowy rok szkolny i akademicki. Chęć uczestnictwa w wydarzeniu należy zgłosić do księdza Proboszcza 01.09. br.

w pierwszą sobotę września, 05.09., odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Warsztatów „Jak przeżyć żałobę”, przygotowywane wspólnie przez Wolontariat z naszej parafii i Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi – serdecznie zapraszamy do uczestnictwa osoby aktualnie przeżywające żałobę jak i inne zainteresowane tematem. Współpracujemy z Hospicjum Pomorze Dzieciom.

ks. Alfons Makowski, były proboszcz naszej parafii, a przez ostatnie 21 lat kapelan sióstr Niepokalanek w Kościerzynie, zakończył swoją posługę na Kaszubach i zamieszkał w Domu Kapłana Seniora w Chojnicach. Proszę o modlitwę za niego i pozostałych byłych proboszczów naszej parafii. Zachęcam do odwiedzania Księdza Alfonsa w Chojnicach.

została oddana do użytku internetowa mapa cmentarza parafialnego; proszę o zweryfikowanie zapisów i zdjęć; proszę o kontakt (po 15.09.) w sprawach biurowych o których informacja przy poszczególnych grobach; przeglądać można mapę albo poprzez stronę naszej parafii (cmentarz) albo poprzez link: www.cmentarnik.net/skorzewo

KDK zaprasza na sobotę (22.08.) w kościele Zmartwychwstania Pańskiego o 19:00 (koncert muzyki klasycznej filmowej) – wstęp wolny

o odebrania jest najnowszy nr czasopisma Pielgrzym