SOBOTA (15.08) - Wniebowzięcie NMP

07:00 w 35. r. ślubu o Boże błog. i zdrowie dla całej rodziny
09:00 ++ Zygmunt, Jerzy, Józef FORMELA
11:00 ++ Jan (w r. śmierci), Jarosław, Czesław STANKOWSCY oraz dusze czyśćcowe
14:00 ŚLUB: pp. Marta i Krzysztof
18:00 Koncert pieśni maryjnej – schola NIEUSTANNIE DLA MARYI

Wieczornej Mszy św. o 18:00 nie będzie

NIEDZIELA (16.08)

07:00 ++ Aniela, Bronisław, Witold, Joanna, Klemens STEFAŃSCY
09:00 w r. ślubu pp. Michaliny i Radosława, w podz. i z prośbą
11:00 w 15. r. ślubu pp. Marzeny i Romana, w podz. i z prośbą

W int. parafian – ks. Marcin, Rzym

PONIEDZIAŁEK (17.08) - Św. Jacka

17:00 z prośbą o zdrowie
18:00 z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla rodziny
19:00 Katecheza mistagogiczna

 

WTOREK (18.08)

18:00 w podz. i z prośbą o błog. w rodzinie
19:00 Przygotowanie do ślubu

 

ŚRODA (19.08)

18:00 ++ rodzice i z rodziny PLATA
20:30 Nabożeństwo fatimskie

 

CZWARTEK (20.08) - Św. Bernarda

18:00 + Gerard LEWNA (z racji rocznicy śmierci)
19:00 + Helena WRYCZA (m-c od śmierci)

 

PIĄTEK (21.08) - Św. Piusa X

18:00 ++ Franciszka i Józef ZDROJEWSCY

SOBOTA (22.08) - NMP Królowej

17:00

w 1. rocznicę ślubu pp. Krystiana i Martyny, w podz.i z prośbą

18:00 ++ teściowie: Władysław i Julia LEŚNIAŃSCY, w rodzin oraz dusze czyśćcowe

 

NIEDZIELA (23.08)

07:00 + Stanisław (16. rocznica śmierci)
09:00

++ Gerard DUŁAK i rodzice z obojga stron

11:00 ++ rodzice Stefania i Augustyn, dziadkowie z obu stron, siostra Maria, szwagier Franciszek

 

W int. parafian – ks. Sebastian, Pampeluna

MODLITWA O POWOŁANIA:

 

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia, rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen. Jezu, Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie Waszych Serc.

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego (domy o numerach parzystych): nr 34 (22.08.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc w utrzymaniu czystości naszej świątyni to mieszkańcy ul. Peplińskiego: nr 32 (29.08.); nr 30 (05.09.); nr 28 (12.09.); nr 26 (19.09.); 24 (26.09.); nr 22 (03.10.); nr 20 (10.10.). Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła

biuro parafialne będzie czynne w wymiarze normalnym od września we wszystkich sprawach proszę o kontakt tel. 889-238-654 – zapisy intencji na rok 2021 będą przyjmowane po 15 września br.

jeśli jest podejrzenie zarażenia KORONAWIRUSEM: telefony w Kościerzynie: do stacji sanitarno-epidemiologicznej (58.686-69-48) oraz do najbliższego oddziału zakaźnego (692-101-253); ogólnopolski tel. alarmowy (112); infolinia NFZ w sprawie Koronawirusa (800-190-590)

Postanowienia parafialne wynikające z trwającej kwarantanny: Kościół jest otwarty w tygodniu od 9:00 do Mszy św. wieczornej  /  w strefie ołtarzowej kościoła jest załączony alarm (strefa alarmu wyznaczona jest klęcznikami rozstawionymi w kościele)  /  w kościele jest monitoring  /  Wszystkie Msze św. odbywają się w kościele  /  SANEPID przypomina o noszeniu zakrycia ust i nosa w przestrzeni zamkniętej i o dystansie społecznym  /  porządek Mszy św. niedzielnych: w lipcu i w sierpniu: sobota 18:00, niedziela 7:00, 9:00, 11:00 (bez Mszy o 18:00)  /  codzienny różaniec ok. 20:30 odmawiam indywidualnie w intencjach parafian, proszę o duchową łączność gdyż intencje podane w marcu są ciągle aktualne  /  spowiedź w tym tygodniu : od 17:30 do 18:00, chyba że podano inaczej (spowiedź odbywa się w konfesjonale zamkniętym, każdy penitent dezynfekuje miejsce po spowiedzi przygotowanym do tego środkiem); w sobotę 15.08. NIE będzie Mszy niedzielnej o 18:00, a w sobotę 22.08. Msze o 17:00 i o 18:00 będą sprawowane jako antycypowane Msze niedzielne

serdecznie zapraszam na koncert (15.08. o 18:00) przygotowany przez naszą scholę parafialną, która przyjęła piękną nazwę: Nieustannie dla Maryi.

dziś, w niedzielę (16.08.) po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku tragedii w Libanie. [Przewodniczący Episkopatu wezwał, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Poprosił także, aby tego dnia przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce po wszystkich Mszach świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.]

bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się w prace przy kościele w minionym tygodniu

Już Serdecznie zapraszam do zastanowienia się nad możliwością ufundowania witraży dla naszej świątyni parafialnej. Już 6 z 10 jest zarezerwowanych

Dziękuję za zorganizowanie i przeprowadzenie III. Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza

Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do zorganizowania indywidualnych wyjazdów w ramach pielgrzymki na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się 5 i 6 września br. w Częstochowie. Diecezjalne Święto Dziękczynienia za plony, w tym roku wyjątkowo z podziałem na dekanaty. Nasz dekanat stężycki, w sobotę, 12 września br. o godz. 12.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie. W przypadku pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z duszpasterzem diecezjalnym ks. Z. Wysieckim: tel. 508 166 052; e-mail:

diecezjalne Seminarium Duchowne zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w Pelplinie; Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje: www.seminariumpelplin.pl

Kuria Diecezjalna Pelplińska przekazuje poniżej treść Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 7 sierpnia 2020 r., z prośbą o przestrzeganie zaleceń sanitarnych również w diecezji pelplińskiej.: W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych. Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim. Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię

+ abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

i Przewodniczący KEP