Sobota (18.07)


18:00

+ Franciszek KASZUBA (1. r. śmierci)

Niedziela (19.07)


07:00

+ Anna (z racji urodzin)

09:00

++ sąsiedzi Leokadia i Kazimierz NAGÓRSCY, Teresa, Zdzisław, Ewa, Mirosław KONKOL

11:00

o zdrowie dla Izabeli

W int. Parafian ks. Marcin, Rzym

Poniedziałek (20.07)


18:00

++ Jarosław STANKOWSKI, krewni, dusze czyśćcowe

Wtorek (21.07)


18:00

o Boże błog. i opiekę MB dla pp. Lucyny i Zbigniewa oraz pp. Marii i Andrzeja

Środa (22.07) Św. Marii Magdaleny


18:00

++ Irena i Antoni ETMAŃSCY oraz Elżbieta FORMELA i Seweryn GÓRZYŃSKI

Czwartek (23.07) Św. Brygidy


18:00

++ Edmund RAMCZYK i rodzice z obu stron

Piątek (24.07) Św. Kingi


18:00

++ Danuta LEWANDOWSKA (z racji 71. r. urodzin) oraz Stanisław oraz z rodz. LEWANDOWSKICH i PODJASKICH

Sobota (25.07) Św. Jakuba Ap/św. Krzysztofa


18:00

+ Zygmunt NADOLNY (z racji urodzin)

19:00

Poświęcenie samochodów

Niedziela (26.07) Śś. Anny i Joachima


07:00

w 15. r. ślubu pp. Urszuli i Ireneusza, w podz. i z prośbą

09:00

++ Anna i Jan oraz rodzice CZAPIEWSCY i PIĄTKOWSCY

11:00

++ Marianna i Józef, Zygmunt, Jerzy, Józef, z rodziny FORMELA

11:30

Odpust w Sulęczynie

W int. Parafian ks. Sebastian, Pampeluna


Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego (domy o numerach parzystych): nr 44 (25.07.). Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc w utrzymaniu czystości naszej świątyni to mieszkańcy ul. Peplińskiego: nr 42 (01.08.); nr 40 (08.08.); nr 36 (14.08. – przed ur. WNMP); nr 34 (22.08.); nr 32 (29.08.); nr 30 (05.09.); nr 28 (12.09.); nr 26 (19.09.); 24 (26.09.); nr 22 (03.10.); nr 20 (10.10.). Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła.

Biuro parafialne – w tym tygodniu NIEczynne z powodu epidemii; we wszystkich sprawach proszę o kontakt tel. 889-238-654.

Jeśli jest podejrzenie zarażenia KORONAWIRUSEM: telefony w Kościerzynie: do stacji sanitarno-epidemiologicznej (58.686-69-48) oraz do najbliższego oddziału zakaźnego (692-101-253); ogólnopolski tel. alarmowy (112); infolinia NFZ w sprawie Koronawirusa (800-190-590).

Postanowienia parafialne wynikające z trwającej kwarantanny: Kościół jest otwarty w tygodniu od 9:00 do Mszy św. wieczornej / w strefie ołtarzowej kościoła jest załączony alarm (strefa alarmu wyznaczona jest klęcznikami rozstawionymi w kościele) / Wszystkie Msze św. odbywają się w kościele / SANEPID przypomina o noszeniu zakrycia ust i nosa w przestrzeni zamkniętej i o dystansie społecznym / porządek Mszy św. niedzielnych: w lipcu i w sierpniu: sobota 18:00, niedziela 7:00, 9:00, 11:00 (bez Mszy o 18:00) / codzienny różaniec ok. 20:30 odmawiam indywidualnie w intencjach parafian, proszę o duchową łączność gdyż intencje podane w marcu są ciągle aktualne / spowiedź w tygodniu (poza poniedziałkiem ): od 17:00 do 18:00 (każdy penitent dezynfekuje miejsce po spowiedzi).

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej w Pelplinie informuje o warunkach naboru na rok akademicki 2020/2021. Kandydaci, w tym tegoroczni maturzyści, powinni do 31 lipca 2020 r. zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel.: 58 536 16 64) i osobiście złożyć w rektoracie WSD w Pelplinie dokumenty. Bliższe informacje w biurze parafialnym.

W gablocie znajdziemy informacje dotyczące odpustu w Sianowie (NMP Sianowskiej, Królowej Kaszub) – główne uroczystości 19. lipca o 11:30.

Wydział Ekonomiczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej wraz z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku organizuje szkolenie dla kierujących ruchem drogowym podczas pieszych pielgrzymek. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla nowych osób kierujących ruchem, jak i tych, którym kończą się uprawnienia. Szkolenie odbędzie się w sobotę, 25 lipca 2020 r. o godz. 9.00 w parafii pw. Trójcy Świętej w Kościerzynie (al. Jana Pawła II 1). Zgłoszenie, zawierające imię i nazwisko uczestnika, adres zamieszkania i numer PESEL, należy przesłać na adres e-mail: do 17 lipca br.

Na XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, obchodzony w dniach 19-26 lipca pod hasłem „Umocnienie Eucharystią niesiemy Chrystusa” – poświęcenie aut i motocykli (sobota 25.07., po Mszy św. o 18:00).

Bardzo dziękuję za dostarczone w minionym tygodniu drewno opałowe do Domu Parafialnego oraz za kamień dekoracyjny do podsypania roślin przy kościele. Bóg zapłać rodzinom, które to ofiarowały.

Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę Świętą w języku migowym, która odbędzie się niedzielę 26 lipca, o godz. 15:00, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia (Szarytki) w Kartuzach, przy ul. Gdańskiej 12.

zaproszenie na kolejny WIELKI POŁÓW, czyli wakacyjne warsztaty ewangelizacyjne w Białogórze (23-30 sierpnia 2020 r.) – dla młodzieży i nie tylko. Jest to czas spotkania z Bogiem i budowania relacji między sobą, a także okazja do rozwoju talentów (szczególnie w dziedzinach teatru, mediów, tańca i muzyki). Będzie też czas na wypoczynek nad morzem. Całość zostanie uwieńczona koncertem uwielbienia, w sobotę 29 sierpnia. Warsztaty poprowadzą profesjonalni instruktorzy (dziennikarze, aktorzy, tancerze, muzycy…). Uzyskane fundusze ministerialne pomogły organizatorom obniżyć koszt pobytu do kwoty 250 zł !!! (w tym nocleg, pełne wyżywienie i inne niespodzianki). Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy do 31 lipca. Warunkiem zgłoszenia na warsztaty jest:
Wypełnienie poniższego formularza:
https://docs.google.com/forms/d/1Y_s7w2_00N28Ho29B1vUfhH4KcfbR35CaNkWt-PgBo4/
Wpłata na konto bezzwrotnej przedpłaty w wysokości 100 zł (Kuria Diecezjalna Pelplińska, ul. Bpa Dominika 11, 83-130 Pelplin, Bank Spółdzielczy Skórcz, o. Pelplin, 51 8342 0009 2000 0970 2000 0003. W miejscu „tytuł wpłaty” prosimy wpisać „Wielki Połów 2020” oraz swoje imię i nazwisko) do dnia 31 lipca.
UWAGA! Z racji na pandemię obowiązują nas pewne obostrzenia. Dlatego jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, w trakcie pobytu w Białogórze musisz być pod opieką pełnoletniego opiekuna. Twój opiekun również może wziąć udział w warsztatach (koszt 250 zł), albo skorzystać w tych dniach z odpoczynku w naszym Ośrodku (koszt 450 zł). Twój opiekun może przyjechać jeszcze z inną osobą dorosłą (koszt 450 zł) lub dzieckiem (koszt 350 zł).
Już dziś możecie także zaprosić swoich bliskich na sobotę 29 sierpnia. Tego dnia od samego rana będą odbywały się ciekawe spotkania, konferencje itp. Centralnym punktem będzie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa, a po niej wieczór uwielbienia, podczas którego będziemy prezentowali owoce naszych warsztatów. Wasi bliscy mogą przyjechać już nawet w piątek wieczorem i zostać do niedzieli. Na ten czas mogą oni zakwaterować się u naszych sąsiadów, na polu campingowym „Kaszubski zakątek”: http://kaszubski-zakatek.pl/
Ufamy, że spotkamy się w licznym gronie w Białogórze.
Nie zwlekaj – wypłyń na głębię i zapisz się na WIELKI POŁÓW!

Z serdecznym pozdrowieniem
w jedności ducha i serca
Ks. Tomasz Syldatk

Komunikat Komisji Nauki Wiary KEP w sprawie kultu św. Szarbela
Od wielu lat rozwijają się zarówno w Polsce, jak też w innych krajach Europy katolickie wspólnoty praktykujące kult św. Szarbela, libańskiego mnicha maronickiego. Kościół maronicki jest Kościołem katolickim obrządku wschodniego, pozostającym w pełnej komunii z Kościołem rzymskokatolickim i uznającym autorytet papieża. Niektórzy wierni w Polsce pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem, poznając życie i duchowość św. Szarbela oraz innych świętych z Libanu. Dzięki temu mogą odkryć i harmonijnie połączyć ze sobą najbardziej wartościowe elementy katolickiej tradycji zachodniej i wschodniej.
W wielu parafiach na terenie Polski działają różne wspólnoty nawiązujące do duchowego dziedzictwa świętych z Libanu, w tym również Domy Modlitwy św. Szarbela organizowane i animowane dotąd przez ks. Jarosława Cieleckiego.
Niestety w ostatnim czasie ks. Jarosław Cielecki dokonał aktu apostazji, porzucając Kościół rzymskokatolicki i przystępując do wspólnoty religijnej, która nie utrzymuje jedności z papieżem. Z tego powodu nie może on nadal sprawować duchowej opieki nad wiernymi Kościoła rzymskokatolickiego.
W obliczu tej bolesnej sytuacji wszystkie osoby należące do rzymskokatolickich wspólnot św. Szarbela mogą znaleźć duchowe wsparcie w Maronickiej Fundacji Misyjnej, której przewodniczącym jest Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej. Celem Fundacji jest odnowa i pogłębienie życia duchowego współczesnych ludzi dzięki twórczemu spotkaniu tradycji chrześcijaństwa wschodniego i zachodniego oraz w duchu wierności nauczaniu papieża i Soboru Watykańskiego II.
Ufamy, że członkowie Domów Modlitwy św. Szarbela pozostaną w jedności z Kościołem katolickim, będąc jego wiernymi świadkami.

Abp Stanisław Budzik
Przewodniczący
Komisji Nauki Wiary KEP