Niedziela (12.04) – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


09:00

++ Gertruda, Jan PIĄTKOWSCY, Bronisław KULAS, dusze czyśćcowe

11:00

+ Zygmunt KURS (rocznica urodzin)

14:00

w int. parafian Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00

+ Zygmunt JAKUBEK (8. rocznica śmierci)

20:30

Różaniec o wybawienie naszej ojczyzny od wszelkich form zarazy

Poniedziałek (13.04) – Poniedziałek Wielkanocny


09:00

++ Joanna i Jan PEPLIŃSCY

11:00

++ Jan KRUSZYŃSKI, z obu stron, dusze czyśćcowe

14:00

w int. parafian Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00

+ Helena PÓŁCZYŃSKA (7. rocznica śmierci)

20:30

Różaniec o wybawienie naszej ojczyzny od wszelkich form zarazy

Wtorek (14.03)


15:00

Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00

++ Bogusława, Krystyna, Zygmunt PÓŁCZYŃSCY

20:30

Różaniec o wybawienie naszej ojczyzny od wszelkich form zarazy

Środa (15.04)


15:00

Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00

++ Agnieszka, Antoni, Damian, Mirosław LANDOWSCY oraz z rodziny CIESZYŃSKICH

19:00

+ Brunon PODJASKI

20:30

Różaniec o wybawienie naszej ojczyzny od wszelkich form zarazy

Czwartek (16.04)


15:00

Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00

z okazji urodzin Pawła (w podz. i z prośbą)

19:00

o Boże błog. i zdrowie dla członków Róży św. Jadwigi

20:30

Różaniec o wybawienie naszej ojczyzny od wszelkich form zarazy

Piątek (17.04)


15:00

Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00

+ Edmund RAMCZYK

19:00

w 38. r. ślubu pp. Ewy i Zbigniewa oraz w 46. r. ślubu
pp. Zbigniewa i Lucyny, w podz. i z prośbą

20:30

Różaniec o wybawienie naszej ojczyzny od wszelkich form zarazy

Sobota (18.04)


15:00

Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00

++ Zygmunt, Jerzy, Józef FORMELA

19:00

Przygotowanie do ślubu

20:30

Różaniec o wybawienie naszej ojczyzny od wszelkich form zarazy

Niedziela (19.04) – Niedziela Miłosierdzia Bożego


09:00

o Boże błog. dla członków Wspólnoty Miłosierdzia Bożego

11:00

z okazji 45. r. ślubu, z prośbą i w podz.

14:00

w int. parafian Koronka do Miłosierdzia Bożego

18:00

w podz. i z prośbą o zdrowie dla Doroty

20:30

Różaniec o wybawienie naszej ojczyzny od wszelkich form zarazy


MODLITWA O POWOŁANIA:

Dobry i łaskawy Ojcze, który wszystko powołujesz do istnienia,
rozbudź w młodych ludziach pragnienie świętości i pójścia za
Chrystusem Dobrym Pasterzem. Otwórz ich serca na dar
kapłaństwa oraz daj im swego Ducha, aby z radością i odwagą
odpowiedzieli na Twoje wezwanie. Pozwól im doświadczyć
Twojej miłości i umocnij w nich ducha służby i głębokiej więzi z
Jezusem, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen . Jezu,
Maryjo i Józefie – sprawcie, aby nasze serca biły w rytmie
Waszych Serc.

w Niedzielę Zmartwychwstania (12.04.) i w Poniedziałek Wielkanocny (13.04.) Komunii św. będę udzielać małym grupom (5 osób) po Mszach św. o 9:00, 11:00 i 18:00; dodatkowo w godzinach: 15.30 – 16.30 (proszę, aby przestrzegać ilości 5 osób jednocześnie) – osoby oczekujące proszę, aby nie gromadziły się przed placem kościelnym, lecz, aby czekały w rozproszeniu lub w autach.

dziś (12.04.) kolekta inwestycyjna (chodniki na cmentarzu parafialnym) – Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone osobiście, a także na konto parafii; dziękuję za dary stołu ofiarowane w Wielkim Tygodniu; w poniedziałek (13.04) kolekta na szkolnictwo katolickie diecezji i na KUL; w przyszłą niedzielę (19.04.) zbiórka do puszek na cele charytatywne

Osoby, które proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach parafialnych to mieszkańcy ul. Peplińskiego: nr 53 (18.04.) Bardzo dziękuję wszystkim rodzinom, które z zaangażowaniem dbają o naszą świątynię. Bóg zapłać. W czasie Wielkiego Postu nie ozdabia się ołtarzy kwiatami. Kolejne rodziny, które będę prosił o pomoc w utrzymaniu czystości naszej świątyni to mieszkańcy domów: nr 51 (25.04.), nr 47 (02.05.), rodzice dzieci pierwszokomunijnych z przyszłego roku (09.05.), nr 45 (16.05.), nr 43 (23.05.), nr 41 (30.05.), nr 39 (06.06.), nr 35 (13.06.) nr 33 (20.06.). Jeżeli w danym domu mieszka kilka rodzin, proszę aby wspólnie zajęły się pielęgnacją kościoła

biuro parafialne – w tym tygodniu NIEczynne z powodu zagrożenia epidemiologicznego; we wszystkich sprawach proszę o kontakt tel. 889-238-654

Nowenna do Miłosierdzia Bożego – codziennie do Niedzieli Miłosierdzia włącznie [19.04.] – transmisja o 15:00 przez parafialne konto Facebook; Msza św. 12, 13 i 19 kwietnia – transmisja o 14:00; różaniec – codziennie transmisja o 20:30

Bieg do Pustego Grobu (2 edycja) odbędzie się w konwencji wirtualnej – szczegóły w regulaminie:
https://elektronicznezapisy.pl/event/4711/strona.html

planowane na środę (15.04.) spotkanie Wspólnoty MaranaTha, ze względu na trwającą kwarantannę, jest odwołane

Postanowienia parafialne wynikające z wprowadzenia kwarantanny (ustalenia Księży Biskupów, są ich podstawą): Kościół parafialny jest otwarty w tygodniu od 9:00 do Mszy św.  / w strefie ołtarzowej kościoła jest załączony alarm / Wszystkie Msze św. do Niedzieli Miłosierdzia Bożego odbywają się w kościele  / Na każdej Mszy św. i nabożeństwie może być maksymalnie 5 osób + asysta liturgiczna (w związku z powyższym na Msze św. zapraszam tylko ofiarodawców intencji Mszalnej – w taki sposób będziemy funkcjonować do odwołania kwarantanny). W razie niejasności proszę o kontakt telefoniczny.

Spowiedź w czasie epidemii: w tygodniu: od 17:00 do 18:00

Jeśli jest podejrzenie zarażenia KORONAWIRUSEM: telefony w Kościerzynie: do stacji sanitarno-epidemiologicznej (58.686-69-48) oraz do najbliższego oddziału zakaźnego (692-101-253); ogólnopolski tel. alarmowy (112); infolinia NFZ w sprawie Koronawirusa (800-190-590)

ADORACJA Pana Jezusa w Grobie: proponowany program, z zachowaniem limitu 5 osób obecnych jednocześnie w kościele, znajduje się na stronie www.parafianagranicy.pl (w ogłoszeniach z Wielkiego Piątku 10. kwietnia br.)

Postanowienia STOLICY APOSTOLSKIEJ o SPECJALNYCH ODPUSTACH DLA WIERNYCH W OBECNEJ SYTUACJI PANDEMII (w ogłoszeniach z 05. kwietnia br.)

Szersze wyjaśnienie o KOMUNII DUCHOWEJ i ŻALU DOSKONAŁYM (w ogłoszeniach z 29. marca br)

Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Okażmy serce tym, którzy dbają o nasze zdrowie. Pomóżmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Ofiary można wpłacać na rachunek bankowy Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „pomoc dla szpitali”. Informacje na stronie Caritas Diecezji: pelplin.caritas.pl oraz pod numerem telefonu 585361531.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH PRZED POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (w ogłoszeniach z 05. kwietnia br.)

Zapowiedzi przedślubne będą wygłaszane po ustaniu kwarantanny. W razie przedłużania się takiego stanu, będą umieszczane do publicznej wiadomości w gablocie, lecz nie w Internecie.

Przygotowanie do sakramentów: I. Spowiedzi, I. Komunii św., bierzmowania, TRWA – na dzień dzisiejszy NIE JEST odwołana tegoroczna data I. Komunii św. (10. maja). W związku z powyższym przygotowanie dzieci do sakramentów: spowiedzi świętej i Komunii świętej spoczywa w dużym stopniu na rodzicach. Na stronie wydziału duszpasterskiego naszej diecezji znajdują się materiały do samodzielnego nauczania dzieci, proszę z nich korzystać. Dopuszczenie do sakramentów nastąpi na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z dziećmi w obecności rodziców. Materiały dla rodziców można pobrać z poniższej strony:

http://www.katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/275-przygotowanie-do-pierwszej-komunii-swietej-nauka-w-domu-oprac-ks-jan-doppke

Jeśli kwarantanna krajowa zakończy się przed datą 1. maja, to podtrzymamy datę I. spowiedzi (09.maja) i I. Komunii św. (10 maja). 

Jeśli nie będzie innych wskazań ze strony Księdza Biskupa Diecezjalnego, a liczba wiernych mogących brać udział w liturgii wzrośnie do 50 osób, dzieci zostaną przyjęte do I. Komunii św. dnia 10. maja : na Mszy o 9:00 klasa IIIa i na Mszy o 11:00 klasa IIIb, tylko w obecności rodziców.

Jeśli nie będzie innych wskazań ze strony Księdza Biskupa Diecezjalnego, a liczba uczestniczących we Mszach św. będzie nadal ograniczona do 5 osób, dzieci będą przyjmowane do I. Komunii św. na dodatkowych Mszach św. w tygodniu (w maju br.), tylko w obecności rodziców i chrzestnych.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Siostry i Bracia!  Bracia Kapłani! Osoby Konsekrowane!  Drodzy Diakoni i Klerycy!

W tym trudnym czasie doświadczenia naszej słabości i ograniczoności, w smutnym – a czasami napawającym lękiem – czasie pandemicznej choroby, która niektórych naszych bliskich doprowadziła do śmierci, w uciążliwym doświadczeniu izolacji i kwarantanny, słyszymy dzisiaj głos przepełniony nadzieją: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! 

Przyjmijmy ten okrzyk z wiarą, że nasz Pan zwyciężył śmierć, piekło i szatana, że jest silniejszy od naszej słabości. Wiara w celebrowane dzisiaj Wielkanocne Misterium wspiera nas w odrzucaniu lęku, ciemności i grzechu oraz pomaga stawać się uczniami pełnymi nadziei i wpatrującymi się w naszego Mistrza. 

Niech zatem Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań. Niech umocni solidarność i więzi między nami, niech da cierpliwość w trudnościach i umacnia nadzieję, która prowadzi do konkretnych znaków miłości bliźniego. Niech Pan oddali od nas chorobę i da łaskę życia wielkanocnym przesłaniem, iż Miłość wszystko zwycięża.

Powierzam Was wszystkich Matce Zmartwychwstałego Pana i z serca Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha

Wasz biskup

+ Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 12 kwietnia 2020 r.

Drodzy Parafianie!

Po ludzku rzecz ujmując tegoroczna Wielkanoc, dzień 12. kwietnia, nie wnosi nic nowego: świat wygląda tak samo jak wyglądał przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego. A jednak… zmienia się wszystko. Bo świętujemy Zwycięstwo naszego Zbawiciela nad śmiercią, czyli nad najpewniejszą i największą obawą naszego życia. W Zmartwychwstałym Jezusie wszystko jest nowe. 

Życzę Wam odnowienia wiary w Zmartwychwstałego, nadziei na spotkanie z Nim i promieniowania miłością już która Zwyciężyła świat. Idąc tropem tegorocznych rozważań, życzę Wam, drodzy Parafianie, abyście cieszyli się pokojem serca, aby Wasze serca biły w rytmie Zmartwychwstałego Serca Jezusa, które bije na nowo i już tylko dla Boga. 

ks. proboszcz Aleksander Dziadowicz

Nawiązując do życzeń, kiedy wciąż trzeba nam trwać w niepewności co do końca stanu epidemii w naszym kraju, chcę Wam Drodzy Parafianie podziękować: 

  • Za wspólne duchowe trwanie przy Panu
  • Wspólną modlitwę na liturgii i za siebie nawzajem
  • Za słowa życzliwości, otuchy i wsparcia
  • Za znaki obdarowania
  • Za wszystkie przekazane życzenia
  • Za to, że ten czas mogę przeżyć wśród Was

Powierzam Was wstawiennictwu patronki naszej parafii, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świętych, których relikwie są w naszej świątyni.